Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Έχω αγοράσει Xbox series S. Θέλω να εγγραφώ στο Xbox Game pass κι έχω ακούσει πως δίνεται δωρεάν δοκιμαστικό 3μηνο.

Με ένα γρηγορο search που εκανα στο site του Xbox για κονσόλες δε δίνει καθόλου δωρεάν δοκιμαστικό. Δίνει μόνο 1 μήνα free στο Ultimate πακέτο.

Ξέρει κάποιος να μου πει αν πράγματι υπάρχει το 3μηνο και με ποιο τρόπο το ενεργοποιώ?

Ευχαριστώ, 

Ειρήνη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν γνωρίζω κάτι για δωρεάν 3μηνο. Ακόμα και ο ένας μήνας δεν είναι free, κοστίζει 1 ευρώ.

Κατά καιρούς η Microsoft δίνει 3 μήνες με 1 ευρώ σε νέους χρήστες, μπορεί αυτό να σε μπέρδεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που οι τιμές στην Τουρκία είναι πιο χαμηλές από τη Βραζιλία μπορώ να πάρω κωδικό από εκεί και να τον ενεργοποιήσω με τον ίδιο τρόπο όπως στο 3ο βήμα (VPN) στο account μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαζή ερωτηση αλλα ειμαι ασχετος με το xbox και θελουμε να κανουμε δώρο το game pass σε ενα παιδάκι που εχουμε σαν ανηψιό.

Ειναι 9-10 χρονών και κανει kart και γενικά λατρεύει τα αυτοκίνητα, δεν ειχε ποτε σχέση με ηλεκτρονικά games αλλα επειδη θα κάνει μια εγχείριση θα χρειαστεί να κατσει καποιο μεγάλο χρονικό διάστημα στο σπιτι και ήδη στεναχοριέται και φοβάται. οποτε σκεφτήκαμε οτι ισως του αλλαξει την διάθεση μια κονσόλα με καποια racing games.

η ερώτηση μου ειναι πως ακριβώς λειτουργεί το game pass; καθε μήνα μπαίνουν καποια παιχνίδια και βγαίνουν καποια άλλα; στο λινκ αναφέρει 419 αλλα για το xbox series x ειναι τα 100 απο αυτά που φαίνονται στο λινκ

https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass/games#all-games

ειδα απο racing εχει

FORZA 4

FORZA 5

ART OF RALLY 

Tα Need of speed, Dirt και Grid μαλλον θα θέλουν και εξτρα συνδρομή ΕΑ, η ultimate μηπως συμπεριλαμβάνει και αυτά της ΕΑ;

 

 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2021 στις 2:50 ΜΜ, triant_p είπε

Είμαι νέος κ αρχάριος οπότε ετοιμαζομαι για αύριο που θα έχω την κονσόλα στα χέρια μου. Θελω να φτιαξω 4 προφιλ στην κονσόλα. Ενα για καθε παιδι, ενα και για τους δύο (οταν παίζουν μαζί) και ενα για μένα. Πήγα πρώτα έφτιαξα λογαριασμό στη Microsoft, και προσθεσα τους λογαριασμούς των παιδιών ως οικογένεια. Όμως απ ότι είδα κ αν κατάλαβα καλά, για να φτιάξειςxbox account (που λογικά θα ζητηθούν στη συσκευή όταν ανοίξει) ζητάει ενα Microsoft email. Όμως όταν αγοράσω το gamepass, αν συνδεθεί με xbox account δηλ. με μοναδικό e mail, τότε μόνο ο κύριος χρήστης θα βλέπει το gamepass. Εκτός κ αν συνδέεται το gamepass με Microsoft account και οσα προφιλ x box account και επομένως διαφορετικά email έχεις, όλα έχουν πρόσβαση στον κύριο Microsoft account. Παρακαλώ τα φώτα σας.

Επίσης στις οδηγίες λέτε να βάλουμε πραγματικά στοιχεία στο Microsoft account. Αυτό κατα την ενεργοποίηση με Brazilian ip, δε θα δημιουργήσει πρόβλημα; Δεν γίνεται κάποιος έλεγχος σε αυτό;

Ευχαριστώ κ σορυ αν σας κούρασα

Γνωρίζει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, prefuse είπε

χαζή ερωτηση αλλα ειμαι ασχετος με το xbox και θελουμε να κανουμε δώρο το game pass σε ενα παιδάκι που εχουμε σαν ανηψιό.

Ειναι 9-10 χρονών και κανει kart και γενικά λατρεύει τα αυτοκίνητα, δεν ειχε ποτε σχέση με ηλεκτρονικά games αλλα επειδη θα κάνει μια εγχείριση θα χρειαστεί να κατσει καποιο μεγάλο χρονικό διάστημα στο σπιτι και ήδη στεναχοριέται και φοβάται. οποτε σκεφτήκαμε οτι ισως του αλλαξει την διάθεση μια κονσόλα με καποια racing games.

η ερώτηση μου ειναι πως ακριβώς λειτουργεί το game pass; καθε μήνα μπαίνουν καποια παιχνίδια και βγαίνουν καποια άλλα; στο λινκ αναφέρει 419 αλλα για το xbox series x ειναι τα 100 απο αυτά που φαίνονται στο λινκ

https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass/games#all-games

ειδα απο racing εχει

FORZA 4

FORZA 5

DIRT 4

DIRT 5

DIRT RALLY

DIRT RALLY 3

ART OF RALLY 

GRID

Tα Need of speed μαλλον θα θέλουν και συνδρομή ΕΑ

 

 

Όλα τα παιχνίδια στο series x εκτός και αν είναι μόνο για pc. Τα παιχνίδια που είναι στο ea access είναι και στο game pass ultimate, δεν χρειάζεσαι άλλη συνδρομή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, triant_p said:

 

@prefuse Καταρχήν θα κοιτάξεις να ενεργοποιήσεις το ultimate, το οποίο περιλαμβάνει το EA play. Υπάρχει αναλυτικός οδηγός στα πρώτα posts. 

 

Δεν υπάρχει "περπατημενη" για πόσο διάστημα και ποια παιχνίδια είναι διαθέσιμα στο gp. 

Αυτή τη στιγμη είναι κοντά 400 και αρκετά από αυτά είναι racing.

Όσον αφορά τα forza horizon δε θα βγουν (τουλάχιστον το σύντομο χρονικό διάστημα) 

Επίσης το ότι του αρέσουν τα αυτοκίνητα δε σημαίνει ότι θα παίζει μόνο τέτοια παιχνίδια. Το gp έχει πολλές επιλογές για όλες τις ηλικίες! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/11/2021 στις 2:50 ΜΜ, triant_p είπε

Επίσης στις οδηγίες λέτε να βάλουμε πραγματικά στοιχεία στο Microsoft account. Αυτό κατα την ενεργοποίηση με Brazilian ip, δε θα δημιουργήσει πρόβλημα; Δεν γίνεται κάποιος έλεγχος σε αυτό;

 

Ακολουθείς τις οδηγίες του 2ου ποστ και θα δουλεψουν μια χαρά χωρίς πρόβλημα. Αν αλλάξεις κάτι απο τις οδηγίες, τότε θα έχεις πρόβλημα. 

15 ώρες πριν, irini1985 είπε

Καλησπέρα,

Έχω αγοράσει Xbox series S. Θέλω να εγγραφώ στο Xbox Game pass κι έχω ακούσει πως δίνεται δωρεάν δοκιμαστικό 3μηνο.

Με ένα γρηγορο search που εκανα στο site του Xbox για κονσόλες δε δίνει καθόλου δωρεάν δοκιμαστικό. Δίνει μόνο 1 μήνα free στο Ultimate πακέτο.

Ξέρει κάποιος να μου πει αν πράγματι υπάρχει το 3μηνο και με ποιο τρόπο το ενεργοποιώ?

Ευχαριστώ, 

Ειρήνη 

Αυτή την περίοδο δίνει ένα μήνα με 1€. Άλλες εποχές δίνει και 3 μήνες. Σε κάθε περίπτωση, αν χρησιμοποιείτε την κονσόλα κ μελλοντικά, μονόδρομος να κάνετε συνδρομή μέσω των οδηγιών του 2ου ποστ.

12 ώρες πριν, RadiatedFox είπε

Τώρα που οι τιμές στην Τουρκία είναι πιο χαμηλές από τη Βραζιλία μπορώ να πάρω κωδικό από εκεί και να τον ενεργοποιήσω με τον ίδιο τρόπο όπως στο 3ο βήμα (VPN) στο account μου?

Πριν λίγες σελίδες, 1-2 άτομα το κατάφεραν. Το πρόβλημα ειναι να βρεις vpn client που δουλευει σωστα. 

10 ώρες πριν, prefuse είπε

χαζή ερωτηση αλλα ειμαι ασχετος με το xbox και θελουμε να κανουμε δώρο το game pass σε ενα παιδάκι που εχουμε σαν ανηψιό.

Ειναι 9-10 χρονών και κανει kart και γενικά λατρεύει τα αυτοκίνητα, δεν ειχε ποτε σχέση με ηλεκτρονικά games αλλα επειδη θα κάνει μια εγχείριση θα χρειαστεί να κατσει καποιο μεγάλο χρονικό διάστημα στο σπιτι και ήδη στεναχοριέται και φοβάται. οποτε σκεφτήκαμε οτι ισως του αλλαξει την διάθεση μια κονσόλα με καποια racing games.

η ερώτηση μου ειναι πως ακριβώς λειτουργεί το game pass; καθε μήνα μπαίνουν καποια παιχνίδια και βγαίνουν καποια άλλα; στο λινκ αναφέρει 419 αλλα για το xbox series x ειναι τα 100 απο αυτά που φαίνονται στο λινκ

https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass/games#all-games

ειδα απο racing εχει

FORZA 4

FORZA 5

ART OF RALLY 

Tα Need of speed, Dirt και Grid μαλλον θα θέλουν και εξτρα συνδρομή ΕΑ, η ultimate μηπως συμπεριλαμβάνει και αυτά της ΕΑ;

 

 

Για το τι είναι και πως δουλεύει το Game Pass διάβασε τα 2 πρώτα posts. Θα σου λυθούν όλες οι απορίες και θα γλιτώσετε πολλές 100άδες € σε συνδρομές. 

Αυτή τη στιγμή έχει 421 παιχνίδια για κονσόλες. Τα 100 που λες για Series X/S σημαίνει ότι εκμεταλλεύονται στο έπακρο τις δυνατότητες της νέας γενιάς κόνσολών, παίζουν όμως μια χαρά και στις παλιότερες. Δεν είναι μόνο για νέες δηλαδή. 

Αν έχεις συνδρομή Ultimate, παίζεις και τα 421.

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά να ρωτησω, εζω κάνει κανονικά για 3 ερη συνδρομη μέσω Brazik για Ultimate και εχω αγοράσει κατα καιρούς games κτκ απο Argentina/ Brazil κτλ.. Οταν τελειώσει η συνδρομή ultimate και αν δν βαλω παλι brazil (πχ τότε που θα τελειώσει σε 2 μιση χρόνια δν εχει τρόπο απο vpn) χανω τα games ή κατι απο το account που ενεργοποιηθηκε απο αλλο region? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ViktorasDem είπε

Καλησπέρα παιδιά να ρωτησω, εζω κάνει κανονικά για 3 ερη συνδρομη μέσω Brazik για Ultimate και εχω αγοράσει κατα καιρούς games κτκ απο Argentina/ Brazil κτλ.. Οταν τελειώσει η συνδρομή ultimate και αν δν βαλω παλι brazil (πχ τότε που θα τελειώσει σε 2 μιση χρόνια δν εχει τρόπο απο vpn) χανω τα games ή κατι απο το account που ενεργοποιηθηκε απο αλλο region? 

Το account μένει με τα  αγορασμένα παιχνίδια όπως είναι, ανεξάρτητα αν έχεις ή όχι συνδρομή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thagkol είπε

Παιχνίδια από Βραζιλία αγοράζουμε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που κάνουμε και τη συνδρομή;

Εκει δεν χρειαζεται ομως ενεργοποιημενο  vpn  για τις αγορες

Αλλα προπληρωμενες δωροκαρτες βραζιλιας

Τελικα καταφερα να κανω τις πρωτες μου αγορες απο βραζιλια μερια

Εντυπωσιακο παντως το γεγονος οτι με τα λεφτα που εξοικονομεις με αυτο τον τροπο,ειναι αρκετα σε σχεση με της τιμες στο δικο μας store

Ευχαριστω πολυ και τον  @Tigio13   

Για  τις πολυτιμες πληροφοριες του πανω στον συγκεκριμενο οδηγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Εκει δεν χρειαζεται ομως ενεργοποιημενο  vpn  για τις αγορες

Αλλα προπληρωμενες δωροκαρτες βραζιλιας

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό γιατί δεν το κατάλαβα; Αγοράζεις δωροκάρτες Βραζιλίας και τις χρησιμοποιείς για να πληρώσεις τα συγκεκριμένα παιχνίδια, και όλο αυτό γίνεται χωρίς VPN;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...