Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να κανω αλλη μια ερωτηση , βρηκα το παιχνιδι απο το MTC που το εχει φθηνα και γραφει οτι ειναι BR

https://www.mtcgame.com/xbox-games-br/call-of-duty-vanguard-cross-gen-bundle-xbox-games-br , πως γινεται μετα η μετα ενεργοποιηση πως?? πρεπει να συνδεθω μεσω VPN απο το κινητο και να βαλω το κλειδι του παιχνιδιου που θα μου δωσει? η δεν γινεται με αυτον τον τροπο και πρεπει να το κανω με gift card απευθειας απο το Βραζιλιανικο store?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως μια και αναφέρατε eneba, μόλις αγόρασα το AC Unity από εκεί προς 1,67 ευρώ (ούτε καφές) και δούλεψε κανονικότατα. Global version, ούτε VPNs ούτε τίποτα. To έχω ήδη στο PS4 αλλά για τόσο λίγα λεφτά αξίζει το πιο γρήγορο performance του Series X.

1 λεπτό πριν, ababapanos είπε

Να κανω αλλη μια ερωτηση , βρηκα το παιχνιδι απο το MTC που το εχει φθηνα και γραφει οτι ειναι BR

https://www.mtcgame.com/xbox-games-br/call-of-duty-vanguard-cross-gen-bundle-xbox-games-br , πως γινεται μετα η μετα ενεργοποιηση πως?? πρεπει να συνδεθω μεσω VPN απο το κινητο και να βαλω το κλειδι του παιχνιδιου που θα μου δωσει? η δεν γινεται με αυτον τον τροπο και πρεπει να το κανω με gift card απευθειας απο το Βραζιλιανικο store?

Η ενεργοποίηση κλειδιού γίνεται με VPN από τη χώρα που υποτίθεται ότι προέρχεται το κλειδί.

Το gift card είναι αν θέλεις να αγοράσεις παιχνίδι από το επίσημο Microsoft Store μιας άλλης χώρας.

Επεξ/σία από thagkol
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aekoupoli είπε

κινητο η  υπολογιστη το εκανες?

Απο κινητό. Το μόνο πρόβλημα που μου έκανε ήταν ότι έκανε πάρα πολύ ώρα να κάνω sing in στο site της MS αλλά μετά όλα καλά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Με dispute στο PayPal δεν βγάζεις άκρη; 

Το έκανα κι αυτό αλλά περιμένω.

Φαντάζομαι το Paypal θα μου κάνει full refund αλλά το θέμα δεν είναι να λυθεί το πρόβλημα με το Paypal αλλά με το Eneba.

Και ειδικά για κάποιους που απλά έχουν πληρώσει με την κάρτα τους τι γίνεται εκεί.

30 λεπτά πριν, thagkol είπε

Πάντως μια και αναφέρατε eneba, μόλις αγόρασα το AC Unity από εκεί προς 1,67 ευρώ (ούτε καφές) και δούλεψε κανονικότατα. Global version, ούτε VPNs ούτε τίποτα. To έχω ήδη στο PS4 αλλά για τόσο λίγα λεφτά αξίζει το πιο γρήγορο performance του Series X.

Η ενεργοποίηση κλειδιού γίνεται με VPN από τη χώρα που υποτίθεται ότι προέρχεται το κλειδί.

Το gift card είναι αν θέλεις να αγοράσεις παιχνίδι από το επίσημο Microsoft Store μιας άλλης χώρας.

Αν διάβαζες το ποστ μου θα έβλεπες ότι αναφέρω ότι αν ο κωδικός είναι το παιχνίδι που αγόρασες τότε συνήθως όλα καλά το θέμα είναι όταν δεν είναι ή όταν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις για τον οποιοδήποτε λόγο το Eneba support.

21 λεπτά πριν, joker80 είπε

Απο κινητό. Το μόνο πρόβλημα που μου έκανε ήταν ότι έκανε πάρα πολύ ώρα να κάνω sing in στο site της MS αλλά μετά όλα καλά.

Υποθέτω θα το έκανες με αυτό το app.

Λογικό είναι να αργεί αφού και πριν πατήσεις συνδέσει σου δείχνει πόσα ms ειναι ο server που διάλεγες με βάσει το ping που κάνει πριν.

Όσο μεγαλύτερο το νούμερο ping τόσο και περισσότερο θα αργεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το tunnerbear μου πήρε λίγη ώρα καθώς δεν διάβαζε το brazil region αλλά μετά από αρκετά restart έφτιαξε και πήρα κανονικά τη συνδρομή

Επεξ/σία από gavros10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το app που σου είπα πιο πάνω και θα βρεις την υγειά σου.

Κι εγώ με το tunnelbear έκανα παλιότερα τη δουλειά αλλά δυστυχώς πλέον δεν δουλεύει σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις πρόσφατα αγόρασα ένα Xbox Series X και θέλω να του βάλω συνδρομή Game Pass Ultimate με την παραπάνω διαδικασία. Απλά ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Πριν από λίγο καιρό μου δόθηκε ένας κωδικός για Game Pass Ultimate επειδή έκανα συνδρομή Nitro στο Discord. Αν ακολουθήσω την ίδια διαδικασία και αντί να αγοράσω GMP απλά βάλω τον κωδικό αυτο, θα δουλέψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, orestakos21 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις πρόσφατα αγόρασα ένα Xbox Series X και θέλω να του βάλω συνδρομή Game Pass Ultimate με την παραπάνω διαδικασία. Απλά ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Πριν από λίγο καιρό μου δόθηκε ένας κωδικός για Game Pass Ultimate επειδή έκανα συνδρομή Nitro στο Discord. Αν ακολουθήσω την ίδια διαδικασία και αντί να αγοράσω GMP απλά βάλω τον κωδικό αυτο, θα δουλέψει;

Επειδή και σε μένα δωθηκε κωδικός από discord nitro και τον έβαλα και μου έβγαζε σφάλμα.

Μίλησα με Microsoft και είπε ότι είναι για άλλη χώρα ο κωδικός,δεν μπορεί να κάνει τίποτα.

Δοκίμασε να βάλεις τον κωδικό,αν δουλέψει προχωράς και όταν λήξει βάζεις νέα συνδρομή με την διαδικασία.

Αν δεν δουλέψει μια είναι η λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, orestakos21 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις πρόσφατα αγόρασα ένα Xbox Series X και θέλω να του βάλω συνδρομή Game Pass Ultimate με την παραπάνω διαδικασία. Απλά ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Πριν από λίγο καιρό μου δόθηκε ένας κωδικός για Game Pass Ultimate επειδή έκανα συνδρομή Nitro στο Discord. Αν ακολουθήσω την ίδια διαδικασία και αντί να αγοράσω GMP απλά βάλω τον κωδικό αυτο, θα δουλέψει;

Αν βάλεις 3*12, μην ασχοληθείς καν να βαλεις αυτον που σου εδωσαν γιατι θα ξεπερασεις τους 36 μηνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα κωδικό για witcher 3 (1,99€ λολ) για Λατινική Αμερική, δοκίμασα με πολλά vpn (vpn.lat πχ) αλλά στο redeem -->

"Δεν είναι δυνατή η εξαργύρωση αυτού του κωδικού. Αγοράστηκε σε διαφορετική περιοχή από τον λογαριασμό σας"

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Πήρα κωδικό για witcher 3 (1,99€ λολ) για Λατινική Αμερική, δοκίμασα με πολλά vpn (vpn.lat πχ) αλλά στο redeem -->

"Δεν είναι δυνατή η εξαργύρωση αυτού του κωδικού. Αγοράστηκε σε διαφορετική περιοχή από τον λογαριασμό σας"

Καμιά ιδέα;

Δοκίμασε Τουρκία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, leo066 είπε

Δοκίμασε Τουρκία 

No luck..

YΓ Δοκίμαζα με Ονδούρα, Γουατεμάλα κλπ και τελικά πέρασε με Αργεντινή!

Επεξ/σία από Braveheart1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...