Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

απο τον υπολογιστη σου.Θα πατησεις τον συνδεσμο που εβαλα,Θα σου ζητησει να κανεις login και θα βαλεις τους κωδικους του προφιλ σου που εχεις και στην κονσολα σου.Μετα θα βαλεις τον κωδικο που αγορασες να τον κανεις redeem.

Φίλε μου σε ευχαριστώ παρα πολύ! Να είσαι καλά! ΦΟΒΕΡΟΣ! Μακάρι να ήμουν κάπου να κερνουσα καφεδάκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

54 λεπτά πριν, iolakos είπε

Καλημέρα! οι συνδρομές στο eneba για Τουρκία και Βραζιλία τελείωσαν. Τι επιλογές υπάρχουν; αγοράζω gold και την μετατρέπω σε game pass?

 

Μια χαρά το βλέπω εγώ 

IMG_20220411_133737.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/4/2022 στις 12:55 ΜΜ, sphinxgr είπε

Edit

Αυτος έχει καλή τιμή, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με αξιοπιστία κλπ. Αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει και να μας πει. 3.15€/μήνα

https://www.g2a.com/xbox-game-pass-ultimate-1-month-xbox-live-key-europe-i10000188766016?aid=13056317 

image.png.4ef6550b75aad9eea45fde06297d1391.png

 

edit 2: Πήρα εγω ένα και δεν δουλευει. Λέει -> Xbox: Check the instructions you got when you received this code. You might not be eligible to redeem it, or maybe you need to redeem it on another device or service.

 

image.png.4ef6550b75aad9eea45fde06297d1391.png

Πήρα 1/4/2022 την προσφορά της φωτό απο πάνω. Ultimate με 3,5€ για 1 μήνα απο το g2a.com. Δεν δούλεψε ποτέ και ο πωλητής δεν απάντησε ποτέ σε επικοινωνία που είχα μαζί του.

Μετά απο 7 ημέρες μου επιτρέπει το g2a.com να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω. Τα ζητάω. Και σε 3 ημέρες (7+3) τι μου απαντάνε????

"First, you need to report the fraud committed by the seller to the local police or other appropriate authority in your area."

Είναι ηλίθιοι ?!?!!?!?!??! Αυτό το λένε Customer Support? Πως δεν με έστειλαν στο σπίτι του πωλητή στην Ινδία να τα βρούμε μεταξύ μας δηλαδή?

 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγες μερες εληξε η συνδρομη μου 

Τι υπαρχει τη δεδομενη χρονικη στιγμη ως επιλογη για να βαλω οσο πιο πολυ μπορω;

Απο τουρκια περνω; Απο βραζιλια ; κ απο που;

Εχω χασει λιγο τη μπαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pigos23 είπε

Πριν λιγες μερες εληξε η συνδρομη μου 

Τι υπαρχει τη δεδομενη χρονικη στιγμη ως επιλογη για να βαλω οσο πιο πολυ μπορω;

Απο τουρκια περνω; Απο βραζιλια ; κ απο που;

Εχω χασει λιγο τη μπαλα

διαβασε το 2ο ποστ του τρέχοντος θέματος.

Παράλληλα κάνε έρευνα πόσο έχει απο τουρκία, αντί για βραζιλία να δεις αν ειναι μεγαλες οι διαφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sphinxgr είπε

διαβασε το 2ο ποστ του τρέχοντος θέματος.

Παράλληλα κάνε έρευνα πόσο έχει απο τουρκία, αντί για βραζιλία να δεις αν ειναι μεγαλες οι διαφορες

Τι πρεπει να παρω ;;

Μεχρι 3 χρονια μπορω;

Αυτο με το 1 ευρω μετατροπη τι ειναι; με μπερδευει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, pigos23 είπε

Τι πρεπει να παρω ;;

Μεχρι 3 χρονια μπορω;

Αυτο με το 1 ευρω μετατροπη τι ειναι; με μπερδευει...

 

Διάβασε με προσοχή το 2ο post. Αναφέρει τα πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχισα να τα πιανω χαχα

Λοιπον αγοραζω απο τουρκια 3 12μηνες απο eneba

Ποιο vnp να βαλω ;

Κατα τη διαδικασια αγορας να εχω vnp ? Ή μονο κατα την ωρα της καταχωρησης των κωδικων;

Επισης κουφο αλλα δρν ξερω...οταν αγορασω τους κωδικους βαζω ×3 ή κανω 3 ξεχωριστες αγορες ;

Εννοω δρν ξερω κ τι παιζει με τις ελληνικες τραπεζες...μη μου μπλοκαρουν καμια καρτα....

Την ολη διαδικασια πο κινητο την κανετε ή απο pc?

Τον ultimate 1 μηνα μετα απο το xbox τον περνετε;; μεσα απο την κονσολα;

Ξεκιναω κ ο θεος βοηθος ( ο sphinxgr  δλδ χαχα )

Επεξ/σία από pigos23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, pigos23 είπε

Αρχισα να τα πιανω χαχα

Λοιπον αγοραζω απο τουρκια 3 12μηνες απο eneba

Ποιο vnp να βαλω ;

Κατα τη διαδικασια αγορας να εχω vnp ? Ή μονο κατα την ωρα της καταχωρησης των κωδικων;

Επισης κουφο αλλα δρν ξερω...οταν αγορασω τους κωδικους βαζω ×3 ή κανω 3 ξεχωριστες αγορες ;

Εννοω δρν ξερω κ τι παιζει με τις ελληνικες τραπεζες...μη μου μπλοκαρουν καμια καρτα....

Την ολη διαδικασια πο κινητο την κανετε ή απο pc?

Τον ultimate 1 μηνα μετα απο το xbox τον περνετε;; μεσα απο την κονσολα;

Ξεκιναω κ ο θεος βοηθος ( ο sphinxgr  δλδ χαχα )

Όλα που ρωτάς αναφέρονται αναλυτικά στο δεύτερο ποστ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2022 στις 2:19 ΜΜ, sphinxgr είπε

 

image.png.4ef6550b75aad9eea45fde06297d1391.png

Πήρα 1/4/2022 την προσφορά της φωτό απο πάνω. Ultimate με 3,5€ για 1 μήνα απο το g2a.com. Δεν δούλεψε ποτέ και ο πωλητής δεν απάντησε ποτέ σε επικοινωνία που είχα μαζί του.

Μετά απο 7 ημέρες μου επιτρέπει το g2a.com να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω. Τα ζητάω. Και σε 3 ημέρες (7+3) τι μου απαντάνε????

"First, you need to report the fraud committed by the seller to the local police or other appropriate authority in your area."

Είναι ηλίθιοι ?!?!!?!?!??! Αυτό το λένε Customer Support? Πως δεν με έστειλαν στο σπίτι του πωλητή στην Ινδία να τα βρούμε μεταξύ μας δηλαδή?

 

έβγαλες καμία ακρη?

Εντάξει, τραγική απάντηση πάντως. Το λες και και κωμική, αρκεί να μην είσαι ο παθών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, konstantin79 είπε

έβγαλες καμία ακρη?

Εντάξει, τραγική απάντηση πάντως. Το λες και και κωμική, αρκεί να μην είσαι ο παθών

Τους απάντησα ότι είναι παντελώς γελοίο. Αυτό δεν είναι support, είναι γελοιότητα! 

Μετά ξαναέστειλα μήνυμα στον πωλητή (που 10 μέρες δεν είχε απαντήσει) και σε λίγες ώρες μου γύρισε τα χρήματα πίσω. 

Στο μεταξύ προσπαθούσα να κάνω κ dispute στο PayPal και είχαν θέμα στους server τους και δεν προχώραγε. 

Μια παρωδία η όλη ιστορία. Και το γελοίο είναι ότι δεν ήταν σάπιοι κωδικοί για καμιά Ουρουγουάη. Ήταν eu συνδρομή. 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά μακριά από οποιαδήποτε αγορά από G2A. Ειναι τραγικοί οι τύποι. Σε κοροϊδεύει ο πωλητής και η λύση που σου προτείνουν ειναι να πας στην Αστυνομία. 

Μήνυμα που μου έστειλαν μόλις τώρα, αν δεν βρω άκρη μόνος μου με τον πωλητή. 

ΜΑΚΡΙΑ!

image.png.ef6f29d03f857ff41aac3a1cecf533e3.png

*Κάνω εικόνα να πηγαίνω για καταγγελία στο ΑΤ Ομόνοιας για 3,24€ που μου έφαγε ένας πωλητής στην Ουγκάντα , έπειτα να ζητάω αντίγραφο της καταγγελίας και βλέπω μέχρι και τα πεζοδρόμια να γελάνε μαζί μου. 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...