Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Έχεις δίκιο, ευχαριστώ και πάλι! Τελικά πρέπει να την αφήσω να λήξει και μετά να στοκάρω δωδεκάμηνες Ευρωπαϊκές κάρτες Core/gold και μετά να κάνω μετατροπή σε ultimate!

ΥΓ. Από ότι κοίταξα στο eneba αυτή την περίοδο xbox game pass core Europe 12 μήνες την έχει στα 42,84 € από 59,99! Ελπίζω το καλοκαίρι που θα κάνω κίνηση να μην έχουν ανέβει οι τιμές! 

Σε αυτη την τιμή παίζει όλα τα χρόνια. 39-45€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα! Αγορασα απο το eneba 1 μηνα να δω τι παιζει με το Game pass PC .

 

κολλαει εδω ομως και δεν μπορω να προχωρησω !!! Τι φαση τι κανω λαθος ;

Screenshot 2024-04-21 at 18-41-32 Microsoft account Εξαργύρωση του κωδικού ή της δωροκάρτας σας.png

Επι της ουσιας δεν αβανει το " Επιβεβαιωση " 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε μέθοδο πληρωμής, κάρτα ή PayPal. Δεν ξέρω αν μπορείς να απενεργοποιήσεις τις επαναλαμβανόμενες πληρωμές για να προχωρήσει χωρίς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, leo066 είπε

Βάλε μέθοδο πληρωμής, κάρτα ή PayPal. Δεν ξέρω αν μπορείς να απενεργοποιήσεις τις επαναλαμβανόμενες πληρωμές για να προχωρήσει χωρίς 

Πρέπει απαραίτητα να έχει τρόπο πληρωμής. 

Μετά μπορεί να απενεργοποιησει την επαναλαμβάνομενη χρέωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/4/2024 στις 11:49 ΜΜ, liljordan είπε

Καλησπερα σε ολους αγορασα 3 12 μηνες ευρωπαικες core συνδρομες για να τις βαλς στην ληγμενη τουρκικη συνδρομη μου.

εβαλα την πρωτη πριν βγαλω την διευθυνση και οταν πηγα να βαλς την δευτερη μου βγαζει αυτο....

Τι μπορω να κανω?

Change your Microsoft Store region

You currently have a subscription from a different region. If it still doesn't work, please contact customer support.

Κάποιος να με βοηθήσει;

Επεξ/σία από liljordan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, liljordan είπε

Κάποιος να με βοηθήσει;

θεωρούμε ότι δεν έχεις ενεργή Ultimate και οι συνδρομές που αγόρασες είναι Ευρώπη και δεν έχουν κάποια εξαίρεση πχ Ελλάδα.

Αν όντως ισχύουν τα παραπάνω, τότε

  1. να διορθώσεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου και των στοιχείων πληρωμής σου σε Ελλάδα.
  2. αν δεν μπαίνουν και πάλι, επικοινωνείς με Support της Microsoft και κάνουν αυτοί ότι χρειάζεται.

Κάτι άλλο δεν μπορείς να κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευρωπαϊκή συνδρομή σε τουρκική συνδρομή δεν χρειάζεται vpn; εκτός αν εννοεί ο φίλος είχε βάλει τουρκική συνδρομή σε ευρωπαϊκό λογαριασμό και του έληξε.

Εγώ κατάλαβα λάθος, ο φίλος έχει ελληνικό λογαριασμό είχε περάσει τουρκική συνδρομή και τωρα θέλει να περάσει ευρωπαϊκή συνδρομή.Μιλα με το support της ms  όπως λέει ο sphinxgr και θα στις περάσουν αυτοι

Επεξ/σία από Mr_Terror
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Ευρωπαϊκή συνδρομή σε τουρκική συνδρομή δεν χρειάζεται vpn; εκτός αν εννοεί ο φίλος είχε βάλει τουρκική συνδρομή σε ευρωπαϊκό λογαριασμό και του έληξε.

Εγώ κατάλαβα λάθος, ο φίλος έχει ελληνικό λογαριασμό είχε περάσει τουρκική συνδρομή και τωρα θέλει να περάσει ευρωπαϊκή συνδρομή.Μιλα με το support της ms  όπως λέει ο sphinxgr και θα στις περάσουν αυτοι

Εκτός αν είναι Τούρκος!!! Τότε θέλει VPN ελληνικό 😛

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Πάντως οι 3μηνες core ευρωπαϊκές έχουν καρφωθει στα 13+ ευρώ και δεν λένε να πέσουν.

Και εγω τις κοιτάω κάθε μέρα για να τις ανεβάσω εδώ αν πεσουν. Μόνο για κανα μηνα ειχαν πεσει στα 5.5-6.5€. Μετά είναι σταθερά στα 13!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος λόγος που βάζετε ευρωπαϊκές και όχι από άλλες χώρες?

Θέλετε να είστε απλά εντάξει, ώστε να μην φοβάστε μην κάνει κάτι η Microsoft στο λογαριασμό σάς?

Πιστεύω πως η Microsoft αν πάει στο φτιάχνω παιχνίδια και τα βάζω στο gamepass, οι συνδρομές δεν θα είναι και πολύ σε προσιτές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ChristosG82 είπε

Υπάρχει κάποιος λόγος που βάζετε ευρωπαϊκές και όχι από άλλες χώρες?

Θέλετε να είστε απλά εντάξει, ώστε να μην φοβάστε μην κάνει κάτι η Microsoft στο λογαριασμό σάς?

Πιστεύω πως η Microsoft αν πάει στο φτιάχνω παιχνίδια και τα βάζω στο gamepass, οι συνδρομές δεν θα είναι και πολύ σε προσιτές τιμές.

image.png.0019a238547db2534d094b5477d491bc.png

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολύ προηγούμενο ποστ μου σας είπα ότι από India έχει πολύ χαμηλές τιμές και απ' ότι βλέπω στις κάρτες από India δεν τις μείωσαν σε 13 μήνες.

Αν θέλει λοιπόν κάποιος ας δοκιμάσει τις κάρτες από India.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε ρε παιδιά?

Το καλοκαίρι έβαλα 2 χρόνια Gold, το οποίο το Σεπτέμβρη έγινε Core, οπότε έχω να δω κάτι μήνες τιμές από συνδρομές, πέρα από συνδρομή core από Ινδία όπου δεν είναι το ίδιο φθηνή με πριν, αλλά έχει κάτω από 30 ευρώ για 12 μήνες, οι υπόλοιπες έχουν πάει σε τιμές ίδια επίπεδα πάνω κάτω.

Ultimate δεν είδα, η Microsoft θα το φάει το κεφάλι της, αν και ήταν αναμενόμενο η αύξηση, αλλά όσοι αγόραζαν xbox, o λόγος ήταν αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...