Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Bppfgr είπε

 Xbox Game Pass Ultimate δοκιμαστικής χρήσης 7 ημερών!

Ο κωδικός είναι:

DPM6V-FMY4G-WFH7H-YHMPM-KJMGZ

τον τσίμπησα  ,μια χαρά δούλεψε , πρόσθεσε άλλες 7 ημέρες σε λογαριασμό μου που έληγε στις 20 /2 ,ευχαριστώ και πάλι για την φιλότιμη προσφορά σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω μια απορία , θέλω να αγοράσω από την ms us ένα παιχνίδι που μου το κοστολογεί  14δολαρια , έχω συνδεθεί στο λογαριασμό μου , αλόταν πάω να κάνω την αγορά μου ζητάει διεύθυνση us , στην ελληνική σελίδα μου βγάζει την ίδια τιμή σε €  , βασικά η απορία μου είναι πως μπορώ να κάνω την αγορά με τιμή δολλαρίου που η συναλλαγματική ισοτιμία είναι καλύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrismarine είπε

Έχω μια απορία , θέλω να αγοράσω από την ms us ένα παιχνίδι που μου το κοστολογεί  14δολαρια , έχω συνδεθεί στο λογαριασμό μου , αλόταν πάω να κάνω την αγορά μου ζητάει διεύθυνση us , στην ελληνική σελίδα μου βγάζει την ίδια τιμή σε €  , βασικά η απορία μου είναι πως μπορώ να κάνω την αγορά με τιμή δολλαρίου που η συναλλαγματική ισοτιμία είναι καλύτερη

Με gift card. Πιθανότατα στο βραζιλιάνικο στορε είναι ακόμη φθηνότερο αυτό που θέλεις να αγοράσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, chrismarine είπε

Έχω μια απορία , θέλω να αγοράσω από την ms us ένα παιχνίδι που μου το κοστολογεί  14δολαρια , έχω συνδεθεί στο λογαριασμό μου , αλόταν πάω να κάνω την αγορά μου ζητάει διεύθυνση us , στην ελληνική σελίδα μου βγάζει την ίδια τιμή σε €  , βασικά η απορία μου είναι πως μπορώ να κάνω την αγορά με τιμή δολλαρίου που η συναλλαγματική ισοτιμία είναι καλύτερη

Γιατί ν’ αγοράσεις από Αμερική και όχι από Βραζιλία που είναι όλα φθηνότερα ; Anyway από οποιοδήποτε κατάστημα αγοράζεις θα πρέπει στα στοιχεία της κάρτας στο MS account σου να δηλώνεις κάθε φορά στοιχεία της εκάστοτε χώρας.... χώρα, τκ, διεύθυνση κτλ. Και μετά θ’ αγοραζεις με gift cards της εκάστοτε χώρας. Τα εξηγεί αναλυτικά το παλικάρι στην πρώτη σελίδα. 😎

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ, κάτι τελευταίο , πρέπει να αγοράσω gift card από χώρα που θέλω να αγοράσω και το παιχνίδι; λόγου χάρη Βραζιλία ! , για την ενεργοποίηση της gift Βραζιλίας δεν θέλει vpn ;

Επεξ/σία από chrismarine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, chrismarine said:

Ευχαριστώ, κάτι τελευταίο , πρέπει να αγοράσω gift card από χώρα που θέλω να αγοράσω και το παιχνίδι; λόγου χάρη Βραζιλία ! , για την ενεργοποίηση της gift Βραζιλίας δεν θέλει vpn ;

ΟΧΙ, δε χρειαζεσαι vpn.

αρκει να συνδεθεις στο βραζιλιανικο store (google translate θα σε βοηθησει) και να κανεις redeem τον κωδικο. θα χρειαστει να προσθεσεις διευθυνση βραζιλιας (google it)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο θέμα εδώ όπου υπάρχουν σαφής οδηγίες ,πως δλδ κάνουμε αγορές σε international ms stores τρόπους πληρωμής διευθύνσεις , προσφορές κτλ 

Ενα ωραίο εργαλείο και δεν το ήξερα είναι το Xbox checker 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, chrismarine είπε

Υπάρχει κάποιο θέμα εδώ όπου υπάρχουν σαφής οδηγίες ,πως δλδ κάνουμε αγορές σε international ms stores τρόπους πληρωμής διευθύνσεις , προσφορές κτλ 

Ενα ωραίο εργαλείο και δεν το ήξερα είναι το Xbox checker 

 

Είχε ανεβάσει πριν καιρό ένα παιδί ένα βίντεο που τα εξηγούσε αναλυτικά και απλά. Αυτό είχα ακολουθήσει εγώ και είχα πάρει αρκετά παιχνίδια από Βραζιλία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chrismarine είπε

Υπάρχει κάποιο θέμα εδώ όπου υπάρχουν σαφής οδηγίες ,πως δλδ κάνουμε αγορές σε international ms stores τρόπους πληρωμής διευθύνσεις , προσφορές κτλ 

Ενα ωραίο εργαλείο και δεν το ήξερα είναι το Xbox checker 

 

Όπως σου είπα πιο πίσω υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες στην πρώτη σελίδα του παρόν θέματος. Επίσης αν έχεις κάποιον φίλο που θέλει να βάλει gamepass μπορείς να του κανείς share το δικό σου και έτσι θα έχετε την υπηρεσία στην μισή τιμή και θα αγοράζετε παιχνίδια που σαν ενδιαφέρουν από κοινού. Win-Win. 

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Lotof είπε

Όπως σου είπα πιο πίσω υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες στην πρώτη σελίδα του παρόν θέματος. Επίσης αν έχεις κάποιον φίλο που θέλει να βάλει gamepass μπορείς να του κανείς share το δικό σου και έτσι θα έχετε την υπηρεσία στην μισή τιμή και θα αγοράζετε παιχνίδια που σαν ενδιαφέρουν από κοινού. Win-Win. 

Γνωρίζω πως γίνεται share , account ως home console , αλλά ψάχνω όλο το thread και δεν βλέπω τις οδηγίες 

Βρήκα αυτό εδώ ίσως βοηθήσει και αυτούς που δεν μπορούν να βρουν τον τρόπο 

 

το θέμα τώρα είναι εάν παίζει η διαδικασία χωρίς gift card ,μόνο με χρήση χρεωστικής revolut για παράδειγμα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πήγα να αγοράσω από τουρκιά με gift card ,και δεν με αφήνει ,μου γράφει ότι δεν ολοκληρώθηκε από σφάλμα ! ,τι κάνουμε τώρα τα κλαίμε ?

Επεξ/σία από chrismarine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrismarine είπε

Γνωρίζω πως γίνεται share , account ως home console , αλλά ψάχνω όλο το thread και δεν βλέπω τις οδηγίες 

Βρήκα αυτό εδώ ίσως βοηθήσει και αυτούς που δεν μπορούν να βρουν τον τρόπο 

 

το θέμα τώρα είναι εάν παίζει η διαδικασία χωρίς gift card ,μόνο με χρήση χρεωστικής revolut για παράδειγμα !

Μόνο με gift card όπως έγραψα πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, chrismarine said:

πήγα να αγοράσω από τουρκιά με gift card ,και δεν με αφήνει ,μου γράφει ότι δεν ολοκληρώθηκε από σφάλμα ! ,τι κάνουμε τώρα τα κλαίμε ?

Τι σφάλμα βγάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγάζει ότι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η συναλλαγή , έχω βάλει διεύθυνση Κωνσταντινούπολη ένα ξενοδοχείο , βλέπει ότι πάω να εξαργυρώσω 50tl αλλά μετά μου βγάζει σφάλμα , δεν έχει να κάνει με την διεύθυνση

Σκέφτομαι μήπως θέλει VPN

Παραθέτω τι ακριβώς μου εμφανίζεται ,σκέφτομαι μήπως έχει να κάνει με την ώρα

Screenshot_2021-02-13-15-24-20-559_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από chrismarine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...