Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 22/4/2022 στις 12:25 ΜΜ, sphinxgr είπε

Με άλλο vpn. Όχι με tunnel bear 

Γιατί όχι tunnel bear? Στον αρχικό οδηγό προτείνεται αυτός. Έχει σχέση με το ότι ο κωδικός είναι από τουρκία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, music_lover είπε

Γιατί όχι tunnel bear? Στον αρχικό οδηγό προτείνεται αυτός. Έχει σχέση με το ότι ο κωδικός είναι από τουρκία?

Δεν έχει Τουρκία το tunnel bear

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sphinxgr

Καλημερα, χρονιά πολλά και καλό Πάσχα σε όλους. Συγγνώμη για την χαζή ερώτηση, αλλά είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με κονσόλα. Ο παρακάτω σύνδεσμος που έβαλες παραπέμπει στο Xbox live gold. Είναι το ίδιο με το game pass?

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. 

καλές γιορτές

 

 

 

 

Screenshot_2022-04-24-02-15-34-16_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Giorgos.Karataglidis είπε

@sphinxgr

Καλημερα, χρονιά πολλά και καλό Πάσχα σε όλους. Συγγνώμη για την χαζή ερώτηση, αλλά είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με κονσόλα. Ο παρακάτω σύνδεσμος που έβαλες παραπέμπει στο Xbox live gold. Είναι το ίδιο με το game pass?

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. 

καλές γιορτές

 

 

 

 

Screenshot_2022-04-24-02-15-34-16_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Όχι, αλλά αν βάλεις 12μηνη συνδρομή live gold και μετά αγοράσεις ένα μήνα ultimate game pass, όλο το gold μετατρέπεται σε ultimate. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Όχι, αλλά αν βάλεις 12μηνη συνδρομή live gold και μετά αγοράσεις ένα μήνα ultimate game pass, όλο το gold μετατρέπεται σε ultimate. 

Τέλεια, ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Καλές γιορτές 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2022 στις 10:57 ΠΜ, sphinxgr είπε

Για όσους θέλουν να στακάρουν 3μηνες τουρκίας Ultimate (έχουν ήδη ενεργή Ultimate δηλαδή) . Έβαλα 3 μόλις, των 3 μηνων η κάθε μια.

Το Link των συνδρομών https://www.eneba.com/xbox-xbox-game-pass-ultimate-3-month-subscription-xbox-one-windows-10-xbox-live-key-turkey

Αγόρασα απο τους ακόλουθους 2.

image.png.3fb096d3bbae1de8369e9a05c24b89ea.png

Οι χρεώσεις που μου έγιναν είναι οι ακόλουθες

image.png.325352f8be0ce5928947e54422975d5f.png

Το vpn που είναι δωρεάν και δούλεψε εξαιρετικά στα windows, ήταν αυτό https://windscribe.com/

Το τελικό αποτέλεσμα αυτό:

image.png.0189b90c0581c4ca3d0dc208ace48c7c.png

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη! Μόλις ακολούθησα τα βήματα και ανανέωσα και εγώ για άλλους 9 μήνες και έπεται συνέχεια! Για VPN χρησιμοποίησα το Fastest VPN που έχω lifetime χωρίς κανένα πρόβλημα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Όχι, αλλά αν βάλεις 12μηνη συνδρομή live gold και μετά αγοράσεις ένα μήνα ultimate game pass, όλο το gold μετατρέπεται σε ultimate. 

Κάπου εδώ να πω πως σήμερα έκανα όλη την διαδικασία, ακριβώς όπως έγραψε ο @sphinxgr, και πέρασα ετήσια συνδρομή με Xbox Τουρκίας και όλα μια χαρά. 

Σας Ευχαριστώ πραγματικά όλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Giorgos.Karataglidis είπε

Κάπου εδώ να πω πως σήμερα έκανα όλη την διαδικασία, ακριβώς όπως έγραψε ο @sphinxgr, και πέρασα ετήσια συνδρομή με Xbox Τουρκίας και όλα μια χαρά. 

Σας Ευχαριστώ πραγματικά όλους.

Ποιο VPN χρησιμοποίησες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2022 στις 9:55 ΠΜ, Giorgos.Karataglidis είπε

https://www.dewvpn.com/locations/turkey-vpn/

Αυτό, και δούλεψε άψογα.

Επιβεβαιώνω ότι δουλεύει άψογα, 31.50 ευρώ στο cdkeys η gold μέσω Τουρκίας + 13 ευρώ η μετατροπή σε Ultimate και φάγαμε σιροπιαστό ραβανί με παγωτό 😉

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ και εγώ να αγοράσω gamepass αλλά με έχει μπερδέψει κάτι και ήθελα να ρωτήσω πριν αγοράσω τα Live Gold 12 months Xbox Live Key TURKEY.

Έχω δοκιμάσει σε πολλούς υπολογιστές και κινητά να μπω στο https://redeem.microsoft.com/. Χρησιμοποιώ σε όλα το NordVPN με σύνδεση από Τουρκία. Η σελίδα όμως που μου ανοίγει γράφει πάντα Ελλάδα.... είναι φυσιολογικό;

Μήπως δεν έχει σημασία και θα δεχτεί τους κωδικούς αφού το IP μου φαίνεται να είναι από Τουρκία;

xbox_problem.png.80cac7539a7c0bac3e3223cdd8a1eeb0.png

Spoiler

Οι browser μου είναι καθαροί χωρίς cookies/localstorage, γενικά κανένας τρόπος να τους κάνει fingerprint.

 

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2022 στις 7:42 ΜΜ, Bourdoulas είπε

Δυστυχώς με το tunnel bear μου βγάζει το μήνυμα "This code can't be redeemed. It was purchased in a different region from your account. Get more info"

Αν και παίρνει σίγουρα ip από Αργεντινή. Έχετε κάποια πρόταση;

Edit: Λοιπόν κατάφερα και εξαργύρωσα τον κωδικό. Για κάποιον λόγο με το tunnelbear καταλάβαινε ότι βρίσκομαι αλλού παρόλα που η ip ήταν από Αργεντινή.

Δοκίμασα με το vpn.lat πάλι από Αργεντινή (Cordoba Server) και μου πέρασε τον κωδικό κανονικά. Οπότε όποιος λαμβάνει το ίδιο μήνυμα ας δοκιμάσει με διαφορετικό vpn provider.

 

19 λεπτά πριν, elpenor είπε

Προσπαθώ και εγώ να αγοράσω gamepass αλλά με έχει μπερδέψει κάτι και ήθελα να ρωτήσω πριν αγοράσω τα Live Gold 12 months Xbox Live Key TURKEY.

Έχω δοκιμάσει σε πολλούς υπολογιστές και κινητά να μπω στο https://redeem.microsoft.com/. Χρησιμοποιώ σε όλα το NordVPN με σύνδεση από Τουρκία. Η σελίδα όμως που μου ανοίγει γράφει πάντα Ελλάδα.... είναι φυσιολογικό;

Μήπως δεν έχει σημασία και θα δεχτεί τους κωδικούς αφού το IP μου φαίνεται να είναι από Τουρκία;

xbox_problem.png.80cac7539a7c0bac3e3223cdd8a1eeb0.png

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Οι browser μου είναι καθαροί χωρίς cookies/localstorage, γενικά κανένας τρόπος να τους κάνει fingerprint.

 

Είχα παρόμοιο πρόβλημα. Δοκίμασε με το vpn.lat

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

 

Είχα παρόμοιο πρόβλημα. Δοκίμασε με το vpn.lat

Δοκίμασα και το VPN.lat, ίδιο πρόβλημα. Αγόρασα και ένα 12μηνο για δοκιμή και δεν το δέχεται (geoRestricted) παρά το VPN.lat στο κινητό.

Πιθανότατα επειδή το account μου παρόλο που δεν έχω ποτέ ασχοληθεί με xbox/gamepass έχει 365 συνδρομή, θα δοκιμάσω να φτιάξω ένα καινούργιο account.

Άλλαξα την χώρα του account μου και τώρα όταν πηγαίνω στο redeem.microsoft.com μου γράφει στην παρένθεση (Turkiye) αντί για Ελλάδα που έγραφε πριν αλλά πάλι δεν δέχεται τον κωδικό (GeoRestricted) sigh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...