Προς το περιεχόμενο

Horizon Zero Dawn Complete Edition [PC]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 738
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε 1440p με mix high/ultra η 5700xt βγαζει 80-90fps . Aρκετα καλα αλλα τα προβληματα ειναι αλλου. Στα cuscenes εχει stuttering οποτε αλλαζει η καμερα αλλα το κυριοτερο το anisotropic filtering δεν δουλευει και τα textures μετα τα 2 μετρα ειναι λες και παιζεις ps3 παιχνιδι. Επισης ο χειρισμος της καμερας με το ποντικι ειναι πολυ awkward  , ειναι ξεκαθαρο οτι ειχανε το controller σαν βαση και δεν εκαναν καμια αλλαγη στο Pc port. 

Aν νομιζει η sony οτι ετσι θα φερει κοσμο στο ps5 με αυτο το port ειναι πολυ γελασμενη . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Warlord1981 είπε

OFFTOPIC: Παιδια μιας που πλεον εχουν βγει και τα τρια, αν ηταν να αγορασω ενα απο Steam.. HZD, RDR2 ή DS? θα παιξω με το συστημα της υπογραφης. Θελω κατι να με τραβηξει ο μαγικος του κοσμος και το story και να μην το βαρεθω.

Δεν εχω παιξει κανενα στο ps4, μονο για το TLOU2 πηρα την κονσολα και αμεσως μετα το τερματισμο πουληθηκε.. :)

 

Σαν Red Dead-ικός που είμαι, προτείνω το RDR2... Τα open world παιχνίδια έτσι πρέπει να φτιάχνονται, τουλάχιστον μέχρι να βγει το cyberpunk και να μας τα αλλάξει ολα 

Έχει πολύ καλή ιστορία, μέρη να ανακαλύψεις, πράγματα να κάνεις... Το βασικό είναι ότι αφού τελειώσεις την ιστορία και κάποια γύρω γύρω θα έχεις αφιερώσει περίπου 70 ώρες που είναι πολλές και μετά έχει και άλλα να κάνεις... Έχει replayability και μπορείς πάντα να ανακαλύψεις και το online. Ναι, αυτή τη στιγμή δεν είναι τέλειο αλλά η κοινότητα ακόμα ψήνεται, updates βγάζουν και έχει επιπλέον υλικό

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προτεινόμενες ρυθμισεις απο DF,επισης για το stuttering κλειστε το frame limiter και το vsync in game,βαλτε 60 φραμεσ απο riva tuner και vsync απο ρυθμισεις nvidia

to ΑF θα το φτιαξουν στο επομενο patch ειπαν

Here are the recommended settings:
Medium textures
Ultra model quality
16X anisotropic filtering (driver enforced)
High shadows
Medium reflections
High clouds
TAA
Motion blur on
Medium ambient occlusion
Dynamic resolution off

A note regarding Display Modes:

  Fullscreen Exclusive mode is absolutely necessary for sane framepacing in this game. The engine uses double-buffered VSYNC and crashes if you attempt to add additional backbuffers using SK's swapchain settings.
Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Στα 29.55 από 2game με κωδικό ggdeals. Σε κάνα μήνα το βλέπω. Κάτω από 20αρικο εκεί είναι τιμιοτατη τιμή. 

36.04 έχει όταν μπαίνεις να το αγοράσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Aν νομιζει η sony οτι ετσι θα φερει κοσμο στο ps5 με αυτο το port ειναι πολυ γελασμενη .

Το ποσο μούφα είναι το port νομίζω λέει το ποσο νοιάζεται η Sony. Τα exlusives τους δεν πιάνονται οποτε χέστηκαν για τα PC ports. Από ότι φαίνεται όλα τα καλά studio δουλεύουν σε αλλα πράγματα γιατί αμφιβάλλω το original studio να έκανε το porting.

1 ώρα πριν, gavros10 είπε

Σαν Red Dead-ικός που είμαι, προτείνω το RDR2... Τα open world παιχνίδια έτσι πρέπει να φτιάχνονται, τουλάχιστον μέχρι να βγει το cyberpunk και να μας τα αλλάξει ολα

Έτσι, RDR2 πρώτο, και μετά το GOT. Κανένα δεν πρόκειται να πιάσει το RDR2 για χρονια imho.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχει χέστηκαν, οποια εταιρεια δεν προσφέρει σωστά προιόντα βλάπτει το ονομα της, μονο ζημια έχει. Συγκεκριμένα η sony ξεκινάει στραβά το ανοιγμα της στην τεράστια αγορά του pc, δεν αποκλειω αργοτερα να στρώσει το horizon, αλλα για τώρα έτσι έχει η κατάσταση.

Επεξ/σία από Anuminas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βάλε και το κουπόνι ggdeals πέφτει 10% ακόμα. Πάει στα 33. Στα 29 ήταν για πολύ λίγο. 

36.04 με το κουπόνι. Θα πέσει και άλλο πάντως γρήγορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shutter δεν εχω δει ακομα εγω , το μονο που ειχα ηταν ενα κρας ξεκαρφωτο .. αλλα γενικα στο συστημα μου παιζει μια χαρα  ( γενικα βλεπουμε τον τελευταιο καιρο παιχνιδια να παιζουν πλεον πολυ καλα και στις καρτες τις AMD , και μαλλον αυτο θα υπερισχιει ακομα ποιο πολυ με την ελευση των νεων κονσολων )  ,  .. Ας μιλησω και λιγο και για το παιχνιδι που ενω στην αρχη μπρορω να πω δεν με ενθουσιασε , λιγο που το προχωρησα αλλαξα αποψη και εγινε πολυ ενδιαφερον και εχεις παρα πολλα οπλα και δυνατοτητες να παιξεις...Παρα πολυ ωραιο σαν παιχνιδι ανοικτου κοσμου χωρις τις υπερβολες αλλων παιχνιδιων ( ubisoft games ) ... και ο χειρισμος με τον xbox controller που παιζω ειναι παρα πολυ καλος ( δεν δοκιμασα με ποντικι+ πληκτρολογιο ) , και μου αρεσει παρα πολυ οτι εχεις ελευθερα την επιλογη του stealth και μεχρι τωρα η υλοποιηση του ειναι πανω απο το μεσο ορο σε σχεση με αλλα  open world games .

Μονο καλο ειναι να ερχονται οσα ποιο πολλα παιχνιδια γινεται και στο πισι γιατι ετσι ολοι εχουμε την δυντοτητα να τα παιξουμε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

σε 2160p όλα ULTRA εκτός απο Antialing OFF έχω 70-85fps (τουλάχιστον στην σπηλιά που είμαι)

Απεξω με τα volumetric συννεφα πεφτει αρκετα. Προτεινω να τα βαλεις στα high , σχεδον καμια διαφορα οπτικα αλλα μεγαλη διαφορα στο performance. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, Anuminas said:

Γιατι οποιος ειχε τοση καψα να παιξει Horizon θα περιμενε τρια χρονια και δεν θα αγοραζε ενα ps4 που ειναι φθηνοτερο απο το headset στο pc του;

Διότι είναι γνωστό ότι ΟΛΟΙ οι pc gamers έχουν headsets που κοστίζουν τουλάχιστον 200€.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...