Προς το περιεχόμενο

Horizon Zero Dawn Complete Edition [PC]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, spilios6 είπε

Και με τα δύο όπως σε όλα τα παιχνιδια το mouse το pad ειναι πιο καλο στην κινηση του χαρακτηρα αλλα δυσκολο πολυ στο στοχο απο την αλλη με το  mouse βρισκεις ευκολα το στοχο ειδικα υπαρχουν σημεια πολυ δυσκολο να στοχευσεις  αλλα δυσκολευει πολυ η κινηση το γυρο γυρο 

δοκιμασετα και τα δυο και αποφασιζεις

Εγω παιζω με χειριστηριο και το ευχαριστιεμαι αλλα σε καθε μαχη σπαω τ αμουτρα μου και ισως σημερα δοκιμασω ποντικι και πληκτρολογιο να δω πως θα παει

Για στοχο το ποντικι δεν εχει αντιπαλο. Του controller στα λιγα fps ειναι καλυτερο γιατι στην γρηγορη κινηση της καμερας δεν καταλαβαινεις τοσο τα χαμηλα fps ενω με το ποντικι ειδικα στα fast pace παιχνιδια νιωθεις τα παντα. Σε πολλα fps το ποντικι ειναι το καλυτερο. Εκτος τιποτα racing simulators που δεν στριβεις ουτε για αστειο με πληκτρολογιο. Επισης πολλα ποντικια που εχουν πλαινα κουμπια βολευει πολυ κανοντας bind τις λειτουργιες που χρησιμοποιουμε πιο συχνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 738
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 18/8/2020 στις 1:01 ΜΜ, aekoupoli είπε

Τελος απο μενα,33 ωρες με 80% .Παω να ξεκινήσω το dlc,ξερετε ποσο μεγαλο ειναι?

sorry αλλά τι level είναι ο χαρακτήρας σου, προφανώς ούτε διαλόγους δεν κάθισες να ακούσεις, ούτε side quests έκανες ούτε collectibles βρήκες, ούτε Level της προκοπής για να ξεκλειδώσεις όλα τα skills ανέβηκες. Εγώ με 20h είμαι στο 35% και level 30.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

sorry αλλά τι level είναι ο χαρακτήρας σου, προφανώς ούτε διαλόγους δεν κάθισες να ακούσεις, ούτε side quests έκανες ούτε collectibles βρήκες, ούτε Level της προκοπής για να ξεκλειδώσεις όλα τα skills ανέβηκες. Εγώ με 20h είμαι στο 35% και level 30.

80.31% Progression το main game και 78.76 το dlc

18 side quests στο main και 12 errands οπως και ολα τα bandit camps, cauldron και corrupted zones

Στο dlc 8 side quests και 6 errands.Βασικα οτι quest εβρισκα το εκανα..Επισης πηρα και την shield weaver στολη που θελει 5 Power shells και πηρα και τα 6 οπλα που σου δινει το dlc,banuk bow κτλ

44 ωρες με τερματισμενο και το dlc.57 level και τα μονα skill που μου λειπουν ειναι τα 3 κατω δεξια

Εννοειται ειδα ολες τις σκηνες μονο με τα hunting ground δεν ασχοληθηκα,απλα πηρα μονο 3 ηλιους για να μπω μεσα στην ταβερνα με τους hunters για να ξεκινησω το quest με τον redmaw.

Aπλα μολις εφτασα meridian πηρα το απειρο fast traver απο τον merchant και πηγαινα ετσι περα δωθε

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, greekfragma είπε

δυστυχώς το παράτησα.

πολλά crash to desktop καθε 2-3 λεπτά....θα το ξαναπιάσω με νέα κάρτα και νέους drivers το χειμώνα.

ενθουσιάστηκα με τη μουσική και το story βέβαια.

κρίμα....

παίξε σε 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xtrmsnpr είπε

παίξε σε 1080p

θα γλιτώσω τα crashes ή εννοείς οτι η κάρτα θα δώσει καλά fps με υψηλότερα settings?

αν είναι να γλιτώσω τα crashes ίσως το δοκιμάσω αλλά δεν με ενθουσιάζει σαν ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

θα γλιτώσω τα crashes ή εννοείς οτι η κάρτα θα δώσει καλά fps με υψηλότερα settings?

αν είναι να γλιτώσω τα crashes ίσως το δοκιμάσω αλλά δεν με ενθουσιάζει σαν ιδέα.

την ζορίζεις πάρα πολύ την 570..εδώ την 580 έχω και δεν τολμάω να παίξω παραπάνω (δεν καίγομαι κιολας-εχω το ps4 pro αν θέλω να το απολαύσω). Επίσης αν έχεις κάνει OC κλείστο, γύρνα τις τιμές στα default.
crashes στο desktop δεν έχω-έχει το παιχνίδι. Τους τελευταίους drivers φοράω. Οπότε γύρνα σε stock παίξε σε 1080.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xtrmsnpr είπε

την ζορίζεις πάρα πολύ την 570..εδώ την 580 έχω και δεν τολμάω να παίξω παραπάνω (δεν καίγομαι κιολας-εχω το ps4 pro αν θέλω να το απολαύσω). Επίσης αν έχεις κάνει OC κλείστο, γύρνα τις τιμές στα default.
crashes στο desktop δεν έχω-έχει το παιχνίδι. Τους τελευταίους drivers φοράω. Οπότε γύρνα σε stock παίξε σε 1080.

να σου πω το overclock στη 570 δε σκέφτηκα να το κλείσω....όχι οτι έκανα κάτι τραγικό.

από 1340core 1750mem το πήγα 1400core 2000mem

.....θα παίξω λίγο με στοκ ρολόγια. μακάρι να είναι αυτο. Τουλάχιστον πέρασα το patch 1.02 και έστρωσε το θέμα με τα γραφικά που δεν έκανε render πολύγωνα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Arkin είπε

Του controller στα λιγα fps ειναι καλυτερο γιατι στην γρηγορη κινηση της καμερας δεν καταλαβαινεις τοσο τα χαμηλα fps ενω με το ποντικι ειδικα στα fast pace παιχνιδια νιωθεις τα παντα. Σε πολλα fps το ποντικι ειναι το καλυτερο. 

Αντίθετα , με το αναλογικό controller βλέπεις πιο καλά τα καρέ όταν στρίβεις την κάμερα. Δεν είναι τυχαίο που με αναλογικό ελέγχουν οι reviewes για τυχόν "σπασίματα"

 

10:55

 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnpr

είμαι κάνα 20λεπτο χωρίς crash to desktop. Αρχικά με high model setting και overclock  είχα crash στο 2λεπτο. Σε στοκ αλλά λιγότερο συχνό με high model textures. Πλέον το κατέβασα στο medium και παίζω χωρίς πρόβλημα. Το παιχνίδι βέβαια έχει χάσει οπτικά πολύ και σκέφτομαι να το αφήσω για όταν βάλω καλύτερη vga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε 1440p παίζει αρκετά καλά με όλα maxed out με 2080, κάνοντας βέβαια αραιά κάποια αδικαιολόγητα frame drops, τα οποία δε χαλάνε όμως τη γενική εμπειρία.

 

Τρομερή εντύπωση ότι σχεδόν 15,5 gb ram!!!! μετρημένα με msi aferburner!!

 

Το έχετε παρατηρήσει και εσείς αυτό;; τι θα γίνει τώρα θα μας βάλουνε να πάμε σε 32 gb??

Επεξ/σία από outlaw star
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aekoupoli είπε

80.31% Progression το main game και 78.76 το dlc

18 side quests στο main και 12 errands οπως και ολα τα bandit camps, cauldron και corrupted zones

Στο dlc 8 side quests και 6 errands.Βασικα οτι quest εβρισκα το εκανα..Επισης πηρα και την shield weaver στολη που θελει 5 Power shells και πηρα και τα 6 οπλα που σου δινει το dlc,banuk bow κτλ

44 ωρες με τερματισμενο και το dlc.57 level και τα μονα skill που μου λειπουν ειναι τα 3 κατω δεξια

Εννοειται ειδα ολες τις σκηνες μονο με τα hunting ground δεν ασχοληθηκα,απλα πηρα μονο 3 ηλιους για να μπω μεσα στην ταβερνα με τους hunters για να ξεκινησω το quest με τον redmaw.

Aπλα μολις εφτασα meridian πηρα το απειρο fast traver απο τον merchant και πηγαινα ετσι περα δωθε

Στο 80% και στις 33 ώρες που τελείωσες το main game τι level είχες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, outlaw star είπε

σε 1440p παίζει αρκετά καλά με όλα maxed out με 2080, κάνοντας βέβαια αραιά κάποια αδικαιολόγητα frame drops, τα οποία δε χαλάνε όμως τη γενική εμπειρία.

Τρομερή εντύπωση ότι σχεδόν 15,5 gb ram!!!! μετρημένα με msi aferburner!!

Το έχετε παρατηρήσει και εσείς αυτό;; τι θα γίνει τώρα θα μας βάλουνε να πάμε σε 32 gb??

τελικά πρέπει να είναι memory leak όταν βάζεις πρώτη φορά το παιχνίδι. Έστρωσε και καταναλώνει περί τα 10 gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, outlaw star είπε

τελικά πρέπει να είναι memory leak όταν βάζεις πρώτη φορά το παιχνίδι. Έστρωσε και καταναλώνει περί τα 10 gb

το παρατήρησα και εγώ , όσο περισσότερο παίζεις τόσο στρώνει, τα πρώτα runs του παιχνιδιού ήταν άθλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...