Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Saloufas είπε

Ναι εκεί το έχει καταχωνιασμένο το ρημάδι....σε πολύ εμφανή σημείο που μπορεί ο καθένας να το βρει πολύ εύκολα....

Και στο ps store καταχωνιασμένο το έχει, 1 ώρα έκανα να το βρω το σκασμένο, games/must see/play at home/...ανάσταση Κυρίου...

 

Έχει ανοίξει για λήψη? Σε περιβάλλον Windows λέει προσεχώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχει κάτι PS5 διαθέσιμα στο skroutz στα 750-800 ευρώ :P

μονο σε ζευγαρια τα πουλανε? τι φαση? :P 

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημείο στο οποίο μπαίνει ο nvme, δεν ψύχεται από το υπόλοιπο σύστημα ψύξης του μηχανήματος? Άσε που, στα games, που κάνουν ένα loading και τέλος, αμφιβάλλω αν ανεβάζει τόσο υψηλές θερμοκρασίες που να του δημιουργήσουν throttling. Δεν θα κάνουμε και rendering με το PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, music_lover είπε

Το σημείο στο οποίο μπαίνει ο nvme, δεν ψύχεται από το υπόλοιπο σύστημα ψύξης του μηχανήματος? Άσε που, στα games, που κάνουν ένα loading και τέλος, αμφιβάλλω αν ανεβάζει τόσο υψηλές θερμοκρασίες που να του δημιουργήσουν throttling. Δεν θα κάνουμε και rendering με το PS5.

Αν δεν κανω λαθος, μεχρι το μεταλλικο πλαισιο εχει ενα χ υψος για να χωρεσει ενας nvme με δικια του ψυκτρα. Εγω ισως το σκεφτομουν να ξανα βαλω το μεταλλικο πλαισιο btw. Οκ τωρα βοηθαει να μην σκονιζεται, αλλα αν μπει nvme με ψυκτρα, σιγα. Θα εχω στο νου μου να το καθαριζω μια στο τοσο.

17 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Και ποιος να το κανει install να παιξει 30 frames?εβαλα το gow 60αρι και ειναι και γαμω τις εμπειριες.το δοκιμασα 30αρι και πηγα να βγαλω τα αυγα με τις πατατες που εφαγα.

ριξτε μου πετρες, αλλα οταν εβαλα το control στο performance μου παραφανηκε smooth. Οκ ειχε τα θεματα του στα graphics/30 fps κατω στις σπηλιες, αλλα οχι κατι σπουδαιο. Λογω του οτι δεν ειναι competitive games, μου αρεσει να εχω αυτο το "κινηματογραφικο" frame rate.

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω στα 30 παιζω lol δε ξερω γιατι αλλα το 60 μου μοιαζει σαν να γλυστρανε ολα στο σαπούνι.

Καλα μαλλον ακυρο ειναι αλλα whatever floats your boat που λεμε και στα Αγγλικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks again to the community — and stay tuned, we’ll have another Play at Home update to share soon.

https://blog.playstation.com/2021/04/19/play-at-home-update-horizon-zero-dawn-complete-edition-free-starting-today/#sf245102423

 

Ελπίζω στο επόμενο πακέτο να έχει και τίποτα που να με ενδιαφέρει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Αν δεν κανω λαθος, μεχρι το μεταλλικο πλαισιο εχει ενα χ υψος για να χωρεσει ενας nvme με δικια του ψυκτρα. Εγω ισως το σκεφτομουν να ξανα βαλω το μεταλλικο πλαισιο btw. Οκ τωρα βοηθαει να μην σκονιζεται, αλλα αν μπει nvme με ψυκτρα, σιγα. Θα εχω στο νου μου να το καθαριζω μια στο τοσο.

ριξτε μου πετρες, αλλα οταν εβαλα το control στο performance μου παραφανηκε smooth. Οκ ειχε τα θεματα του στα graphics/30 fps κατω στις σπηλιες, αλλα οχι κατι σπουδαιο. Λογω του οτι δεν ειναι fps games, μου αρεσει να εχω αυτο το "κινηματογραφικο" frame rate.

Από πού επιλέγεις σε fps θα παίξεις το κάθε παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εμενα λυθηκε μετα το update το θεμα με την συνδεση..

Ποσο μακρια απο το ρουτερ εχει την κονσολα?

Το εχει δοκιμασει και διπλα στο router οποτε δεν εχει να κανει με την αποσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Το εχει δοκιμασει και διπλα στο router οποτε δεν εχει να κανει με την αποσταση.

Αποσυνδεσεις εχει μονο οταν κατεβαζει η και οταν παιζει καποιο παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cariolanoc είπε

Εχει κανεις θεμα με το wifi του ps5; Ενα φιλος εχει προβλημα με αποσυνδεσεις/χαμηλες ταχυτητες κτλ στα 5ghz...

το μονο θεμα ειναι οτι ειναι ΠΟΛΥ γρηγορο.

κατι δεν παει καλα στο setup του φιλου σου σιγουρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...