Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, john1080 είπε

Μια η μπαταρια,μια το drift στα μοχλακια…ωραιο μοχλο εβγαλαν παλι!!!

Απορω πραγματικα,δεν δοκιμαζουν τιποτα πριν τα βγαλουν στην αγορα;;;

Beta testers γίναμε 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, sndev είπε

νομίζω οτι το παιχτικο προφίλ σου ταιριαζει σε gamepass :P

φορτησε το μια full παίξε μεχρι να αδειάσει  να δουμε ποσο θα κρατήσει στη πραξη, αν δεν είναι αποδεκτο αναγκαστικά  το πας στη cometron. εαν σου κλεισει στις 1.30 -2 ωρες οπως λες τότε εχει θέμα. 

Το ξέρω 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, john1080 είπε

Μια η μπαταρια,μια το drift στα μοχλακια…ωραιο μοχλο εβγαλαν παλι!!!

Απορω πραγματικα,δεν δοκιμαζουν τιποτα πριν τα βγαλουν στην αγορα;;;

αστα! τελικά δε μας ειπες ομως τι εγινε με το μοχλο σου κ τη cometron  ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

During this State of Play, we will debut the Horizon Forbidden West gameplay reveal! In this 20-minute exclusive segment, you’ll be seeing about 14 minutes of brand new in-game action featuring our heroic protagonist Aloy, all captured directly on PlayStation 5. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια ειναι οτι η ποιότητα του μοχλού, είναι ενα θέμα. Εμένα πριν απο μια περίπου εβδομάδα πάνω στο παιχνίδι (Returnal), έκανε ενα κλικ η δεξιά σκανδάλη και αρχισε να κανει εναν παλλομενο θόρυβο το δεξί haptic engine λες και έσπασε κάποιο  γρανάζι μέσα. Πηρα απευθείας τηλ την Cometron το έστειλα και ειχα πίσω καινούργιο σε δυο μέρες (οι πανέξυπνοι βέβαια, εμ μου είπαν να τους στείλω την πρωτότυπη απόδειξη αγοράς του PS5, εμ όμως δεν μου την έστειλαν πίσω, ευτυχώς έβγαλα άλλη απο Plaisio). Απο την άλλη βέβαια και η αλλη μεριά κάνει νερά. Το controller του xbox series X, μου έχει αποσυνδεθεί κάνα δυο φορές απο μόνο του. Έτσι γιατί μπορεί.         

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, nekrik είπε

Η αλήθεια ειναι οτι η ποιότητα του μοχλού, είναι ενα θέμα. Εμένα πριν απο μια περίπου εβδομάδα πάνω στο παιχνίδι (Returnal), έκανε ενα κλικ η δεξιά σκανδάλη και αρχισε να κανει εναν παλλομενο θόρυβο το δεξί haptic engine λες και έσπασε κάποιο  γρανάζι μέσα. Πηρα απευθείας τηλ την Cometron το έστειλα και ειχα πίσω καινούργιο σε δυο μέρες (οι πανέξυπνοι βέβαια, εμ μου είπαν να τους στείλω την πρωτότυπη απόδειξη αγοράς του PS5, εμ όμως δεν μου την έστειλαν πίσω, ευτυχώς έβγαλα άλλη απο Plaisio). Απο την άλλη βέβαια και η αλλη μεριά κάνει νερά. Το controller του xbox series X, μου έχει αποσυνδεθεί κάνα δυο φορές απο μόνο του. Έτσι γιατί μπορεί.         

Αυτό είναι bug του νέου software για χαμηλότερο Latency και θα λυθεί με επερχόμενο update.

Αν έχεις modem με 2 μπάντες, απενεργοποιείς τη 2,4 προσωρινά.

Δεν είναι hardware θέματα όπως του dualsense.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, nekrik είπε

Η αλήθεια ειναι οτι η ποιότητα του μοχλού, είναι ενα θέμα. Εμένα πριν απο μια περίπου εβδομάδα πάνω στο παιχνίδι (Returnal), έκανε ενα κλικ η δεξιά σκανδάλη και αρχισε να κανει εναν παλλομενο θόρυβο το δεξί haptic engine λες και έσπασε κάποιο  γρανάζι μέσα. Πηρα απευθείας τηλ την Cometron το έστειλα και ειχα πίσω καινούργιο σε δυο μέρες (οι πανέξυπνοι βέβαια, εμ μου είπαν να τους στείλω την πρωτότυπη απόδειξη αγοράς του PS5, εμ όμως δεν μου την έστειλαν πίσω, ευτυχώς έβγαλα άλλη απο Plaisio). Απο την άλλη βέβαια και η αλλη μεριά κάνει νερά. Το controller του xbox series X, μου έχει αποσυνδεθεί κάνα δυο φορές απο μόνο του. Έτσι γιατί μπορεί.         

καλά το xbox για μένα έχει παραδόσει μέσα σε λίγους μήνες λόγο soulcalibur. Τουλάχιστον του ps5 δείχνει να έχει μεγαλύτερες αντοχές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, chek2fire είπε

καλά το xbox για μένα έχει παραδόσει μέσα σε λίγους μήνες λόγο soulcalibur. Τουλάχιστον του ps5 δείχνει να έχει μεγαλύτερες αντοχές. 

Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις dualsense που δεν έβγαλαν εβδομάδα, οπότε πρέπει να κάνουμε το σταυρό μας σε τι κομμάτι θα πέσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Αυτό είναι bug του νέου software για χαμηλότερο Latency και θα λυθεί με επερχόμενο update.

Αν έχεις modem με 2 μπάντες, απενεργοποιείς τη 2,4 προσωρινά.

Δεν είναι hardware θέματα όπως του dualsense.

Το θέμα ειναι οτι την εχω απενεργοποιημένη την 2,4Ghz μονο την 5ρα εχω. Τί φάση ?  Ξέμειναν απο ράδιο συχνότητες 🤣 ? Κόντεψα να πάθω ανακοπή στο outriders, οταν έφαγε disconnect πολεμουσα boss 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nekrik είπε

Το θέμα ειναι οτι την εχω απενεργοποιημένη την 2,4Ghz μονο την 5ρα εχω. Τί φάση ?  Ξέμειναν απο ράδιο συχνότητες 🤣 ? Κόντεψα να πάθω ανακοπή στο outriders, οταν έφαγε disconnect πολεμουσα boss 

Μου έχει συμβεί και εμένα,αλλά όχι πάνω από 2-3  φορές. Είναι κοντά το modem στην κονσόλα; 

Είμαστε off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ps5 disk εδώ και έναν μήνα περίπου! Το είχα αγοράσει στα 499… φυσικά περίμενα 6 μήνες! Απίστευτη κονσόλα! Αγόρασα retail και Mortal Kombat ps5  Ultimate Limited Steel book edition… Απλά δεν υπάρχει!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, nekrik είπε

Το θέμα ειναι οτι την εχω απενεργοποιημένη την 2,4Ghz μονο την 5ρα εχω. Τί φάση ?  Ξέμειναν απο ράδιο συχνότητες 🤣 ? Κόντεψα να πάθω ανακοπή στο outriders, οταν έφαγε disconnect πολεμουσα boss 

Το αντίθετο χρειάζεται αν έχεις θέμα interference. Το controller δουλεύει με 5Ghz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...