Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, George7Byron είπε

Πολύ σωστά όλα που είπαν τα παιδιά @D.Luffy @gtsoui και συμπληρώνω οτι για μένα δεν υπάρχει γυρισμός μετα απο warm 2 στην c9 ,παρόλο που στην αρχή μου φαινόταν ξένο και κάπως περίεργο.

Γενικά προτιμώ purist εικόνα με απενεργοποίηση των επιλογών dynamic contrast κτλ και επιλογη στο color auto ιδιως για πιο ρεαλιστικά παιχνίδια.Σε ποιο cartoonish γραφικά μπορεί να το αλλάξω και σε wide.Επίσης sharpness 0 και οχι 10 σύμφωνα με Vincentteoh στις Lg

Δεν το γυρνάω σε pc για chroma 4:4:4 γιατί κλειδώνουν τα πάντα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να αλλάξω το color και νομίζω οτι το Ps5 δεν το υποστηρίζει έτσι και αλλιώς.

Δεν υποστηρίζει Croma Subsampling 4:4:4 μόνο σε 4K@120 το PS5, σε 4k@60 κανονικά.

Το warm2 είναι το σωστό λευκό έτσι και αλλιώς, έχουμε φάει όμως πολύ blue light τόσα χρόνια από τις οθόνες που μας φαίνεται ότι κιτρινίζει.

Στις φετινές oled της LG Warm2=Warm50.

Το σωστό Calibration γίνεται ανά πηγή και συμπεριλαμβάνει color saturation.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, music_lover είπε

Από αύριο ξεκινούν οι days of play. Έχουν ενημερώσει τι ακριβώς προσφορές θα περιέχει και σε τι τιμές?

Διάβασα για μεγάλους τίτλους σε έκπτωση όπως το Miles Morales και το Demon Souls. Το 1ο περίμενα έκπτωση για να το πάρω. Το 2ο οφείλεις να το πάρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Διάβασα για μεγάλους τίτλους σε έκπτωση όπως το Miles Morales και το Demon Souls. Το 1ο περίμενα έκπτωση για να το πάρω. Το 2ο οφείλεις να το πάρεις.

Συμφωνώ!  Όπως και το Ghost of Thushima. Για να δούμε τι θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nekrik είπε

Τα έχω και τα δουλεύω συνέχεια. Για τα χρήματα τους έχουν καλό ήχο με πολύ ωραίο 3d sound στο ps5 μέσω (HRTF) της tempest engine. Ειδικά στα Returnal, Astrobot και Demon Souls, έπαθα πλάκα. Προφανώς υπαρχουν ανώτερα αλλά σε αλλο Price point. Οσον αφορά την άνεση και την ποιοτητα κατασκευής ειναι πολύ απλά, δεν έχουν κάποιες ρυθμίσεις για προσαρμογή και η ποιότητα κατασκευής είναι οκ χωρίς πολλά πολλά!  

Ευχαριστω για το input φιλε μου, τα πηρα και εγω πριν λιγο απο mediamarkt. Το αστειο ειναι οτι με ρωταει στο ταμειο η κοπελα εαν ειναι για ps5 και απανταω ναι. Μου λεει "α ειστε απο αυτους που το εχουν" και με ρωτησε ποτε το πηρα κτλ. 😋

Για οποιον ενδιαφερεται ειχε ενα series X και πολλα series S ραφι στο καταστημα Ρεντη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, flyk είπε

Καλησπέρα, η μπαταρία του Dualsense μου αδειάζει πολύ γρήγορα. Ακόμα και σε απλά παιχνίδια (PES, ratchet and clank) τελειώνει περίπου στις 1.30-2 ωρες. Είχε κάποιος τέτοιο θέμα; το καλύπτει η εγγύηση;  

Χρησιμοποιείς ακουστικά έπανω στο controller? Εμένα έλεγε οτι έχει αδείασει και κράτησε περιπου κανα 3ωρο ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Χρησιμοποιείς ακουστικά έπανω στο controller? Εμένα έλεγε οτι έχει αδείασει και κράτησε περιπου κανα 3ωρο ακόμα.

Όχι δεν χρησιμοποιώ ακουστικά πάνω, τα έχω με bluetooth. H αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει αυτό. Πέφτει πολύ γρήγορα. 1 ώρα παιχνιδιού πχ σήμερα και έπεσε στην 1 γραμμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, music_lover είπε

Συμφωνώ!  Όπως και το Ghost of Thushima. Για να δούμε τι θα δούμε.

Ούτε TLOU2 ούτε Ghost of Tsushima ούτε Demon Souls έχεις παίξει? Ωνασου.... Ο πιο τυχερός άνθρωπος στο φόρουμ είσαι. 

Καλά τι κάνεις τόσους μήνες? Dirt 5 παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Ούτε TLOU2 ούτε Ghost of Tsushima ούτε Demon Souls έχεις παίξει? Ωνασου.... Ο πιο τυχερός άνθρωπος στο φόρουμ είσαι. 

Καλά τι κάνεις τόσους μήνες? Dirt 5 παίζεις?

Dirt 5? Σατανά..αφού ξέρεις ότι δεν μου άρεσε 🤣 Τρώω φλασιές με το gaming. Μπορεί να παίξω οτιδήποτε μου έρθει στο μυαλό πχ τα 8 τελευταία πανχιδια που έχω παίξει είναι Killzone Shadow Fall, Tomb Raider του 2013, Knack I και II, Beyond Two Souls, God of War 3 Remastered, God of War Ascension στο PS3! και The Order 1886, ότι να ναι δλδ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, music_lover είπε

Dirt 5? Σατανά..αφού ξέρεις ότι δεν μου άρεσε 🤣 Τρώω φλασιές με το gaming. Μπορεί να παίξω οτιδήποτε μου έρθει στο μυαλό πχ τα 8 τελευταία πανχιδια που έχω παίξει είναι Killzone Shadow Fall, Tomb Raider του 2013, Knack I και II, Beyond Two Souls, God of War 3 Remastered, God of War Ascension στο PS3! και The Order 1886, ότι να ναι δλδ 🤣

Το GOW 3 Remastered πως είναι οπτικά στο PS5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, music_lover είπε

Dirt 5? Σατανά..αφού ξέρεις ότι δεν μου άρεσε 🤣 Τρώω φλασιές με το gaming. Μπορεί να παίξω οτιδήποτε μου έρθει στο μυαλό πχ τα 8 τελευταία πανχιδια που έχω παίξει είναι Killzone Shadow Fall, Tomb Raider του 2013, Knack I και II, Beyond Two Souls, God of War 3 Remastered, God of War Ascension στο PS3! και The Order 1886, ότι να ναι δλδ 🤣

νομίζω οτι το παιχτικο προφίλ σου ταιριαζει σε gamepass :P

22 λεπτά πριν, flyk είπε

Όχι δεν χρησιμοποιώ ακουστικά πάνω, τα έχω με bluetooth. H αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει αυτό. Πέφτει πολύ γρήγορα. 1 ώρα παιχνιδιού πχ σήμερα και έπεσε στην 1 γραμμή. 

φορτησε το μια full παίξε μεχρι να αδειάσει  να δουμε ποσο θα κρατήσει στη πραξη, αν δεν είναι αποδεκτο αναγκαστικά  το πας στη cometron. εαν σου κλεισει στις 1.30 -2 ωρες οπως λες τότε εχει θέμα. 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια η μπαταρια,μια το drift στα μοχλακια…ωραιο μοχλο εβγαλαν παλι!!!

Απορω πραγματικα,δεν δοκιμαζουν τιποτα πριν τα βγαλουν στην αγορα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Το GOW 3 Remastered πως είναι οπτικά στο PS5;

Meh..ελαφρώς καλύτερο από το original, δεν αξίζει να το ξαναπαίξεις, δεν ξέρω πως μου ήρθε και είπα να το κάνω άλλο ένα πέρασμα μετά από πόσα χρόνια στο ps3. Δεν το βαρέθηκα ούτε μια στιγμή όμως, δείγμα του πόσο καλό ήταν για την εποχή του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...