Προς το περιεχόμενο

Δώρο στο Γιο μου!!!


bigtoy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας 

Γνώμη για το Toyota Yaris 1.0 d3 '07
, για αρχάριο οδηγό - πρώτο αυτοκίνητο. Με 98.500 χιλιόμετρα
Αξιοπιστία /ανταλλακτικά /καταναλωσεις
Ευχαριστώ πολυ 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλη τιμη ...Εισαγωγης ειναι ?  Αν ναι τα χλμ ειναι 100% γυρισμενα .

Και να μην ειναι βεβια παλι το πιο πιθανο να ειναι γυρισμενα αφου ειναι απο εμπορο .

Οπως και να εχει να το πας για ελεγχο σε δικο σου μηχανικο αν δεχεται ο εμπορος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζήτα να δεις τα χαρτιά ΚΤΕΟ για τα χιλιόμετρα τα τελευταία χρόνια  και ψάξε με την πινακίδα από τον ασφαλιστή σου για ζημιές και τον προηγούμενο ιδιοκτήτη να ψαρέψεις τον έμπορο αν ισχύουν όσα θα σου πει....

τα κλασσικά δηλαδή....γυναίκα το είχε για βόλτες...ναυτικός για 3 μήνες κάθε χρόνο....

 

1000άρι 15ετίας σχεδόν........με μέσο όρο 12.000 το χρόνο τα 98.000 δε βγαίνουν με την καμία.

υπολόγιζε οτι έχει κάπου στα 200.000-230.000χλμ

Να τσεκάρεις πολύ σοβαρά την κατάσταση του κινητήρα από έμπειρο μηχανικό σε πετρέλαιο.

Αλλά και μια ερώτηση.....γιατί πετρέλαιο;

Την επόμενη χρονιά ψηφίζεται απαγόρευση των diesel στα αστικά κέντρα. Αν δεις τους μαντράδες έχουν φορτώσει diesel γιατί όποιος το έμαθε, τα ξεφορτώνεται όσο όσο.

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Αλλά και μια ερώτηση.....γιατί πετρέλαιο;

Αλήθεια, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θέλει να αγοράσει πετρέλαιο? Δεν είδα να αναφέρει πουθενά κάτι τέτοιο, αντιθέτως το 1.0 που έγραψε παραπέμπει σε βενζίνη.

Τα υπόλοιπα περί "ψήφισης απαγόρευσης ντίζελ την επόμενη χρονιά" ασχολίαστα.

@ts:

Οπωσδήποτε να γίνει εξονυχιστικός έλεγχος, επίσης φρόντισε να διαβάσεις τους όρους της εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Αλήθεια, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θέλει να αγοράσει πετρέλαιο? Δεν είδα να αναφέρει πουθενά κάτι τέτοιο, αντιθέτως το 1.0 που έγραψε παραπέμπει σε βενζίνη.

Τα υπόλοιπα περί "ψήφισης απαγόρευσης ντίζελ την επόμενη χρονιά" ασχολίαστα.

@ts:

Οπωσδήποτε να γίνει εξονυχιστικός έλεγχος, επίσης φρόντισε να διαβάσεις τους όρους της εγγύησης.

Εκ παραδρομής είδα το d3 σκέτο d.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Αν παντως εχει την ιδια μηχανη με το Aygo που ειχε η κορη μου ειναι μονο για εντος πολης .

Τι έχει το Aygo? Έχω ακούσει τα καλύτερα για αξιοπιστία οικονομία κλπ. Είναι city car συμφωνώ, παρόλα αυτά δεν έχεις θέμα απο όσο ξέρω σε αποστάσεις 150 χιλιομετρων, ακόμη και παραπάνω αν έχεις υπομονή. Απλά με στάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Bigtoy θα μιλήσω καθαρά με τα δικά μου κριτήρια χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω. Θεωρώ λοιπόν πως τα toyota yaris έχουν πολλά πλεονεκτηματα για τα δεδομένα της Ελλάδας είναι δημοφιλές αυτοκίνητο και είναι μικρός ο κυβισμός,ειναι οικονομικά και πολλά άλλα. παρόλα αυτά όμως  μιλώντας πάντα μέσα από τις δικες μου εικόνες και μέσα από τα δικά μου μάτια πιστεύω ότι τα yaris είναι αρκετά unisex και ποσοστιαία τείνουν προς γυναίκεια. Προσωπικά για έναν νεαρό  θα διάλεγα κάτι σε seat leon η κάτι σε ford focus χωρίς βεβαία να είναι κακή επιλογή το toyota yaris και ιδιαίτερα το αν αυτοκίνητο έχει ελεγχθεί και είναι κάλο και σε καμιά περίπτωση δεν θελω να βγεις εκτός  προυπολογισμου   καθαρά η άποψη μου με εκτίμηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως τα χλμ ειναι πολυ λιγα για αμαξι του 07..Αν μπορεις να τα τσεκαρεις, θα ηταν πολυ χρήσιμο.. Ε δε μπορει ολα τα αμαξια με λιγα χλμ να τα εχουν οι μαντραδες..!! 

Σύμπτωση επαναλαμβανομενη παύει να ειναι σύμπτωση!!! 

Στα του αμαξιου τρ, ειναι toyota! Με ο, τι συνεπάγεται αυτο!!

Αλλες προτασεις μου ειναι opel corsa ή  καποιο vw.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, bigtoy είπε

Τι έχει το Aygo? Έχω ακούσει τα καλύτερα για αξιοπιστία οικονομία κλπ. Είναι city car συμφωνώ, παρόλα αυτά δεν έχεις θέμα απο όσο ξέρω σε αποστάσεις 150 χιλιομετρων, ακόμη και παραπάνω αν έχεις υπομονή. Απλά με στάσεις. 

Απλα δεν ειναι γαι μεγαλες αποστασεις.Ναι τα 150 χλμ τα μπορει αλλα ηια να παει πχ Θεσαλονικη θελει γαϊδουρινη υπομονη .

Καταναλωση εντος πολης καπου στα 6-7 λιτρα ανα 100 χλμ .

Αξιοπιστια φυσικα και εχει για τα δεδομενα του .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απόλυτο να είναι γυρισμένα τα χιλιόμετρα και εγώ έχω του 07 5d με 115000 πραγματικά  χλμ αλλά έχω και άλλο αυτοκίνητο και δύο μηχανάκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ειναι εισαγωγης 100% σιγουρο .Απο ιδιωτη πιθανον  και να ειναι .

 

Κι εγω σε Honda CRV του 2008 μονο 96.000 χλμ πραγματικα .Το αγορασα καινουργιο .

Στα εισαγωγης στην αδεια κυκλοφοριας επανω αριστερα εχει 3 πεδια 

Αν το πρωτο γραφει 00/00/00 και μετα το αλλο πχ 05/06/2005  ειναι εισαγωγης . Η δευτερη ημερομηνια ειναι ποτε κυκλοφορησε στην Ελλαδα πρωτη φορα .

Στα μη εισαγωγης το πρωτο γραφει ημερομηνια 

πχ σε εμενα 05/08/2008

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...