Προς το περιεχόμενο

Δώρο στο Γιο μου!!!


bigtoy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Lezantas26 είπε

Για το micra ελεγα

Τώρα είδα ότι έλεγες για παλιότερο micra, που και πάλι δεν είχε και τόσο χάλια επίδοση αν σκεφτείς ότι εκείνη την εποχή κανένα αυτοκίνητο της κατηγορίας δεν είχε πάρει 5 αστέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Για αυτό το yaris είναι Νο1 σε πωλήσεις εδώ και χρόνια, γιατί μόνο τέτοιες το παίρνουν ε?

Σε ποια χώρα ζεις είπαμε?

https://www.newsauto.gr/news/pia-ine-ta-prota-se-polisis-mikra-aftokinita-pagkosmios/

Παγκοσμίως είναι το Polo.

Το ότι το Yaris είναι πρώτο σε πωλήσεις στην Ελλάδα,είναι μόνο και μόνο επειδή είναι πιο φθηνό από το Polo.

Και δεν μιλάμε για το καινούριο Yaris εδώ,αλλά για αυτό του 2007,που του πρότεινετε για νεαρό αρχάριο αγόρι.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Τώρα είδα ότι έλεγες για παλιότερο micra, που και πάλι δεν είχε και τόσο χάλια επίδοση αν σκεφτείς ότι εκείνη την εποχή κανένα αυτοκίνητο της κατηγορίας δεν είχε πάρει 5 αστέρια.

Χαλια μαυρα ειναι. Τα 2 αστερια του 2002 σημερα θα αντιστοιχουσαν σε υπο του μηδενός ασφαλεια. Το ncap θα σου βγαζε μηνυμα "παρε βεσπα καλυτερα" :P

Το τι κανανε τα αλλα δε ξερω αλλα υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες, δε βλεπω λογο να παρει το συγκεκριμένο (για το μικρα λεω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

Τι σχεση εχουν τα ανταλλακτικα με την ασφαλεια ή οτι ειναι αρχαριος?

 

Ενταξει μου φαινεται οτι παιζετε..!!!  Και γιατι να παρει το yaris οταν μπορει με  5000ευρω να παρει αμαξι πολυ ανωτερης παθητικης ασφαλειας και σε παρακαλανε να τα αγορασεις!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δει πολλές σχολές οδηγών με polo ;

Αυτή είναι η απάντηση για τα κριτήρια με τα οποία επιλέγει κανείς αυτοκίνητο. Οικειότητα με τον εξωτερικό όγκο (το Α και το Ω για έναν νέο οδηγό) και η αξιοπιστία. Το πώς προκύπτει η αξιοπιστία το απαντάει ο δεύτερος εκ των εμπλεκομένων (ο ιδιοκτήτης σχολής οδηγών στην περίπτωσή μας). Δεν θα ρίσκαρε να πάρει ένα αυτοκίνητο ζημιάρικο, με αυξημένη κατανάλωση και μικρή αξιοπιστία. Για να λέμε και του στραβού το δίκιο βέβαια, ένα μεγάλο μέρος βασίζεται και στην εμπορική πολιτική της ΤΟΥΟΤΑ (δηλ. τις προσφορές που κάνει προς τους επαγγελματίες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Ενταξει μου φαινεται οτι παιζετε..!!!  Και γιατι να παρει το yaris οταν μπορει με  5000ευρω να παρει αμαξι πολυ ανωτερης παθητικης ασφαλειας και σε παρακαλανε να τα αγορασεις!!!

Ειπα εγω να παρει yaris? Δεν εχω προτεινει κατι διοτι δεν εχει νοημα, ο καθενας για τον α/β λογο το βλεπει διαφορετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Έχεις δει πολλές σχολές οδηγών με polo ;

Αυτή είναι η απάντηση για τα κριτήρια με τα οποία επιλέγει κανείς αυτοκίνητο. Οικειότητα με τον εξωτερικό όγκο (το Α και το Ω για έναν νέο οδηγό) και η αξιοπιστία. Το πώς προκύπτει η αξιοπιστία το απαντάει ο δεύτερος εκ των εμπλεκομένων (ο ιδιοκτήτης σχολής οδηγών στην περίπτωσή μας). Δεν θα ρίσκαρε να πάρει ένα αυτοκίνητο ζημιάρικο, με αυξημένη κατανάλωση και μικρή αξιοπιστία. Για να λέμε και του στραβού το δίκιο βέβαια, ένα μεγάλο μέρος βασίζεται και στην εμπορική πολιτική της ΤΟΥΟΤΑ (δηλ. τις προσφορές που κάνει προς τους επαγγελματίες).

Για να τελειωνει το θεμα να παρει γερμανικο γιατι εχει πρωτια στην παθητικη ασφαλεια! Δεν μας ενδιαφερουν τα υπολοιπα.. Λεφτα υπαρχουν να φανε και οι κοτες.. Δοξα θελουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Έχεις δει πολλές σχολές οδηγών με polo

Ναι πάρα πολλές στο εξωτερικό.Και απο το 1994 που πηρα το διπλωμα μεχρι σημερα επισης και εδω,οπως και παρα πολλα αλλα αμαξια.

Τα υπόλοιπα άποψη σου.Ο καθένας επιλέγει με διαφορετικά κριτήρια την επιλογή αμαξιού.

 

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Για να τελειωνει το θεμα να παρει γερμανικο γιατι εχει πρωτια στην παθητικη ασφαλεια! Δεν μας ενδιαφερουν τα υπολοιπα.. Λεφτα υπαρχουν να φανε και οι κοτες.. Δοξα θελουμε!!!

Εντάξει, εφόσον το αποφασίσατε εσείς, γερμανικό θα πάρει.

Case closed, δεν χαλάμε χατίρια.

2 λεπτά πριν, jmmys είπε

Ναι πάρα πολλές στο εξωτερικό.Τα υπόλοιπα άποψη σου.Ο καθένας επιλέγει με διαφορετικά κριτήρια την επιλογή αμαξιού.

Ταξιδεύεις συχνά στο εξωτερικό και παρατηρείς τις σχολές οδηγών να υποθέσω, έτσι ;

Προφανώς και είναι απόψή μου, γράφω πουθενά ότι είναι άποψή σου ; Δημόσιο βήμα μας δίνεται, έχουμε κάθε λόγο και δικαίωμα να την διατυπώνουμε.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι πολύ συχνά,με το φορτηγό από το 2000,έχω μείνει και εξωτερικό για πάνω από 15 χρόνια,όποτε τόσα χρόνια έχω παρατηρήσει τι κυκλοφορεί στους δρόμους σε διάφορες χώρες.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο καθένας έχει τις δικές του προτεραιότητες...

Αν ο φίλος για τον γιό του θέλει κάτι βολικό και αρκετά αξιόπιστο θα βολευτεί με το yaris.

Αν θέλει να του πάρει κάτι μουράτο για να μπορεί να χτυπάει γκομενάκια και να πατιέται ας του πάρει S2000...

Αν πάλι θέλει να είναι tank απο θέμα ασφάλειας μπορεί να πάρει κανά mercedes...

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν πολλες επιλογες.. a3,polo,fabia,ibiza. Ετσι και αλλιως τα ειδη πρωτης αναγκης φαγητο..ρευμα κ.α ειναι τσαμπα και περισσευει χρημα..! Απο την αλλη αν σε καποιον δεν φτανει το εισοδημα του, μπορει να κοιταξει να κανει και 2η δουλεια,παρακαλανε εξω να σου δωσουν χρηματα!!!

Ενταξει εγω δεν χρειαζεται να αγχωνομαι γιατι ειτε τα βρηκα ετοιμα(κληρονομια) ειτε εχω καλη θεση εργασιας(δημοσιο ή ετοιμη επιχειρηση του μπαμπα). Α και επειδη ειμαι πολυ ικανος και βρισκομαι σε μια χωρα με ισα δικαιωμα και αξιες μπορω να του τα δωσω ολα αυτα και να τα ξαναδημιουργησω!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jmmys είπε

https://www.newsauto.gr/news/pia-ine-ta-prota-se-polisis-mikra-aftokinita-pagkosmios/

Παγκοσμίως είναι το Polo.

Το ότι το Yaris είναι πρώτο σε πωλήσεις στην Ελλάδα,είναι μόνο και μόνο επειδή είναι πιο φθηνό από το Polo.

Και δεν μιλάμε για το καινούριο Yaris εδώ,αλλά για αυτό του 2007,που του πρότεινετε για νεαρό αρχάριο αγόρι.

Πρώτα από όλα εγώ δεν πρότεινα απολύτως τίποτα, οπότε άσε τα "του πρότεινετε".

Επίσης το τι πουλιέται παγκοσμίως είναι αδιάφορο, ούτε τα ίδια αυτοκίνητα/μοντέλα πωλούνται παντού, ούτε οι ανάγκες των καταναλωτών είναι ίδιες σε όλο τον κόσμο.

Και όχι, το yaris δεν είναι πρώτο σε πωλήσεις στην Ελλάδα επειδή είναι φτηνότερο (αν ήταν έτσι θα πουλούσε περισσότερο το i10 πχ), πουλάει γιατί έχει τη φήμη του πιο αξιόπιστου.

Και τέλος οι πωλήσεις του 2007 δεν μπορούν να συγκριθούν με τις σημερινές γιατί τότε ήταν διαφορετικά τα δεδομένα, τότε στις πρώτες θέσεις των πωλήσεων συνήθως ήταν μικρομεσαία και όχι όπως σήμερα που είναι σούπερ μίνι. Και τότε πάντως πουλούσε πολύ το yaris, στήθος με στήθος πήγαινε με corsa και getz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, jmmys είπε

Αγόρασες αμάξια χωρίς να δεις αν έχουν σκουριά;;;;;Ωραιος.

Ξαναλέω,όλα είναι θέμα προκατόχων,πως τα συντηρούσαν,πως τα οδηγούσαν και πως τα καθάριζαν.

Και δεν νομίζω ότι εμείς τα συντηρούμε και τα οδηγουμε πιο σωστά από τον μέσο Ευρωπαίο.Η σκουριά σίγουρα είναι ένα θέμα,γι'αυτό κάνουμε λεπτομερή έλεγχο σε μεταχειρισμένο.

το ένα το κληρονόμησα και το άλλο το χω αγοράσει σχεδόν τζάμπα γνωρίζοντάς για τα θέματά του .... τα χουν αγοράσει οι άλλοι από μάντρα δεν ξέρω τι έκαναν... αρκετοί αγοράζουν χύμα χωρίς έλεγχο και την πατάνε έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...