Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Άρα όποιος έχει αυτοάνοσο θεωρείται ανοσοκατασταλμένος; Και αν ναι λόγω της πάθησης ή λόγω της αγωγής;

Λόγω της θεραπειας θεωρείται ανοσοκατασταλμενος,τα φάρμακα αυτά είναι ανοσοτροποιητικα...Τα λέω αυτά εξ'ιδιας πείρας,έχω 2 αυτοανοσα,αλλά τα αντιμετωπίζω χωρίς αγωγή και τα πάω μια χαρά σχετικά προς το παρόν,αν λαμβανα αγωγη,θα ήμουν ανοσοκατασταλμενος κ εγώ.

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Muchacho είπε

Δεν είναι έκτακτη αλλά τακτική, κάποια στιγμή θα γινόταν αυτό.

Ε τωρα να μην γινει. Μπορουν να πληρωνουν τα κινητα τους και τις βενζινες τους απο τον μισθο τους.

Επεξ/σία από PostHelper
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nos1 είπε

Λόγω δουλειάς στο κεντρο της Αθήνας, παρατηρώ σήμερα και παρά τον βροχερό καιρό,μια αύξηση στην κίνηση σε σχέση με προχθές,τουλάχιστον ένα 40-50%.

Ανάθεμα από όλους αυτούς αν έχουν βεβαίωση μετακινήσης,έστω οι μισοί.Τον Έλληνα τελικά δεν μπορείς να τον μαζέψεις με τίποτα...

Πολύς κόσμος πάει για δουλειά ακόμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, liakjim said:

Ναι, αλλά αυτός ο δείκτης μήπως είναι θνησιμότητα σε αυτούς που νοσηλεύτηκαν; Αν ναι πιο πολύ νομίζω μας ενδιαφέρει το 96% με ελαφρά συμπτώματα.

αποτι φαινεται ειναι στο συνολο.

Coronavirus Cases: 486,702

ACTIVE CASES: 347,236

CLOSED CASES: 139,466 

αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι απο τις 139Κ περιπτωσεις που εκλεισαν (ειτε θεραπευτηκαν ειτε απεβιωσαν) το 16% ειναι θανατοι(22Κ ανθρωποι), το νουμερο ειναι τραγικο αν ισχυει.

Οκ ειναι μονο απο επιβεβαιωμενες περιπτωσεις αλλα και παλι ειναι υπερβολικα μεγαλο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dazed είπε

Η Ισπανια εχει ηδη 442 νεκρους σημερα.. :(

Και χθες περίπου τόση ήταν η πρώτη ανακοίνωση. Και μέχρι να τελειώσει η μέρα πήγε στους 656 θανάτους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ρεκόρ η Ισπανία σε daily new cases, ξεπέρασε την Ιταλία. Στα 6673 και είναι ακόμη 12 εκεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kirileman είπε

Ερώτηση, για να πάω στη μητέρα μου που μένει μόνη της (70 ετών, δεν βγαίνει έξω από το σπίτι), δηλώνω ως αιτία μετακίνησης την με αριθμό 4;

Ναι νούμερο 4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ψυχραιμία λίγο με τα videos που ανεβαίνουν... Ένας άνθρωπος πεσμένος κάτω (νεκρός η ζωντανός), δεν μεταφράζεται αυτόματα σε "νεκρός στο δρόμο από Κορωνοϊό"... 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, nikos_90 είπε

Παρακολουθει κανεις αυτο εδω? 

Καθε μερα ανεβαινει το ποσοστο 

16% των κρουσματων που εκλεισαν κατεληξαν σε θανατο.

Screenshot 2020-03-26 at 12.27.02.png

Το παρακολουθώ καιρό. Το πρόλαβα στο 7%. Νομίζω πριν  20-25 μέρες. Από τότε ανεβαίνει συνέχεια. Υποθέτω ότι φεύγει από την στήλη active cases παει στο closed cases.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έψαξα και δεν βρήκα λύση, για να μην ανοίξω καινούργιο θέμα, θα το γράψω εδώ οποίος ξέρει να μου απαντήσει γιατί είναι σχετικό με το θέμα. 

Στο χωριό μου από όταν ξεκίνησε η απαγόρευση το ενα από τα 2 καφενεία παραμένει ακόμα και σήμερα ανοιχτό (μόνο το βράδυ). Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να το κλείσει που μπορώ να κάνω καταγγελία? Να καλέσω στο 1520 (με χρέωση) η να καλέσω στο 100 (υπάρχει χρέωση? ). Μπορεί να γίνει ανώνυμα η συγκεκριμένη καταγγελία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, likos_de είπε

Επειδή έψαξα και δεν βρήκα λύση, για να μην ανοίξω καινούργιο θέμα, θα το γράψω εδώ οποίος ξέρει να μου απαντήσει γιατί είναι σχετικό με το θέμα. 

Στο χωριό μου από όταν ξεκίνησε η απαγόρευση το ενα από τα 2 καφενεία παραμένει ακόμα και σήμερα ανοιχτό (μόνο το βράδυ). Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να το κλείσει που μπορώ να κάνω καταγγελία? Να καλέσω στο 1520 (με χρέωση) η να καλέσω στο 100 (υπάρχει χρέωση? ). Μπορεί να γίνει ανώνυμα η συγκεκριμένη καταγγελία? 

Πάρε το 100. Και να υπάρχει χρέωση που δεν νομίζω, ούτε ένα ευρώ δεν θα είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, nos1 είπε

Λόγω δουλειάς στο κεντρο της Αθήνας, παρατηρώ σήμερα και παρά τον βροχερό καιρό,μια αύξηση στην κίνηση σε σχέση με προχθές,τουλάχιστον ένα 40-50%.

Ανάθεμα από όλους αυτούς αν έχουν βεβαίωση μετακινήσης,έστω οι μισοί.Τον Έλληνα τελικά δεν μπορείς να τον μαζέψεις με τίποτα...

Ισως αυτος ειναι και ο στοχος να μείνει ενα ποσοστο στο σπιτι να μην αρωστήσουμε ολοι μαζί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, likos_de είπε

Επειδή έψαξα και δεν βρήκα λύση, για να μην ανοίξω καινούργιο θέμα, θα το γράψω εδώ οποίος ξέρει να μου απαντήσει γιατί είναι σχετικό με το θέμα. 

Στο χωριό μου από όταν ξεκίνησε η απαγόρευση το ενα από τα 2 καφενεία παραμένει ακόμα και σήμερα ανοιχτό (μόνο το βράδυ). Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να το κλείσει που μπορώ να κάνω καταγγελία? Να καλέσω στο 1520 (με χρέωση) η να καλέσω στο 100 (υπάρχει χρέωση? ). Μπορεί να γίνει ανώνυμα η συγκεκριμένη καταγγελία? 

πάρε το 100 , ανώνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...