Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, dolcegusto04 είπε

Εφόσον τα μέτρα έχουν προληφθεί για να μην υπάρχει διασπορά παίρνουμε τα εξης 2 σενάρια

Μια γιαγιά πηγαίνει λαϊκή super market φαρμακείο κλπ που όπως λες είναι απαραίτητα έχοντας βγει στην εβδομάδα 3-4 φορες

Στο άλλο σενάριο έχω μπει στο αμάξι μου ώστε να πάω στο σπίτι της κοπέλας μου δηλαδή από σπίτι σε σπίτι

Ποιος από τους 2 στο παράδειγμα που σου έφερα έχει συναναστραφεί με περισσότερο κόσμο άρα έχει και αυξημένο κίνδυνο να κολλήσει η να μεταδώσει?

Δεν μας ενδιαφέρει εαν κάποιος έχει αυξημένο κινδυνο να κολλήσει ή να μεταδώσει................ Και η γριά και εσύ και η κοπέλα μπορεί να ειναι φορείς και να το μεταδώσουν... Αυτή ειναι η διαφορά.

Μπορεί εσύ μολις φύγεις απο την κοπέλα σου , αυτή (με το ιδιο σκεφτικό) να πάει στον αδερφό της..... Η στους γονείς της

Καθήστε μέσα παιδιά και αφήστε τα πηγαινε-ελα... Με κάνεναν δεν πρέπει να βρισκόμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Edel είπε

Μωρε μαζί σου, αλλά τότε τι διαολο υπάρχει ο κωδικός για άσκηση μέχρι δύο άτομα εξωτερικά, αλλά να μη μπορεί να έρθει η κοπέλα μου σπιτι μου που μένω μόνος; ενώ αν της πω πχ πάμε να τρέξουμε έξω είναι πιο σειφ; νπδβ 😂

Ναι είναι από αυτά που φαίνονται παράδοξα.... μόνο αν μένατε κοντά θα μπορούσατε να βρεθείτε στη μέση της διαδρομής πχ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, margaritagr said:

Ναι είναι από αυτά που φαίνονται παράδοξα.... μόνο αν μένατε κοντά θα μπορούσατε να βρεθείτε στη μέση της διαδρομής πχ. 

Έχει πεθάνει και η λογική εκτός από την ψυχραιμία? 😛 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και η συζήγτηση πήγε στο σεξ, να και κάτι να ευθυμήσουμε (δεν ξέρω αν ξαναμπήκε)

2asbqa351om41.jpg.6758151e11700917cf8611812036ddbf.jpg

 

Επεξ/σία από nevermore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Perseus1966 said:

λοιπον χθες ειχα 2.46υθπολοιπο στο τηλεφωνο ,σημερα εχω 2.26 .το μονο που εκανα ηταν να στειλω 2 μηνυματα στο 13033

Να μιλήσεις με τον provider σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, ant_ είπε

To αυτονοητο μειωση κοσμου στα σουπερμαρκετ 

Να το κάνουμε 24ωρο και να είναι ανοιχτά και τις αργίες, Κυριακή του Πάσχα και Δευτέρα του Πάσχα για παράδειγμα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

  ποσα πράγματα μπορούν να συμβούν καθώς οδηγάς 

πόσα? πέρα από ατύχημα τι άλλο μπορεί να συμβεί; 

τεσπά εγώ δεν οδηγώ πλέον , μόνο ένα φούρνο πήγα γιατί ο κοντινός μου δεν είχε ψωμί εκείνη τη στιγμή και θα πάω και ένα σούπερ μαρκετ κάποια στιγμή

και δουλειά το παίρνω πόδια για να μη σαπίσω τελείως 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάποιες στιγμές που τις θεωρώ πολύ σημαντικές, πρώτα απ'όλα για μένα και μετά για την κοινωνία που ζω...

Όπως τώρα που ενώ μεταξύ μας, μπορούμε να διαφωνούμε για το αν πρέπει ή δεν πρέπει να πάμε στον σύντροφό μας ή να κάτσουμε να δούμε πορνχαμπ... σκάει ένα ποστ με βίντεο από την γειτονική μας χώρα με ανθρώπους να πεθαίνουν...

Ειρωνεία??? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, πολυ σκληρες εικονες τα τουιτ και τα βιντεο που πεθαινουν μες τη μεση.

βαλτε κανα σπόιλερ, κατι, δεν ειναι οτι καλυτερο να το βλεπει ο καθενας ειδικα τωρα με τα οσα περναμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Τι θα πει σκληρές αυτή είναι η πραγματικότητα. Καλό είναι να τις βλέπει ο κόσμος να μην κάνει ουρές για μπακαλιάρο.

οπως επισης καλο ειναι να προειδοποιουμε οταν κανουμε share ενα βιντεο που πεθαινει καποιος on camera 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bost7 είπε

οπως επισης καλο ειναι να προειδοποιουμε οταν κανουμε share ενα βιντεο που πεθαινει καποιος on camera 🙂

Μα το κείμενο του tweet το έλεγε ξεκάθαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...