Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Edel είπε

Ίσως έχει απαντηθεί, αλλά ρωτάω σοβαρά. Εγώ μένω νότια προάστια, η κοπέλα βόρεια προάστια. Είναι παράνομο να βρεθούμε σπίτι μου; επειδή δεν υπάρχει κωδικός ''επίσκεψης''? 

κατ αρχας πως το καταφερες αυτο;;
κι εγω νοτια μενω, αλλα οταν ειχα σχεση με κοπελα στα βορεια προαστια,(2 φορες δλδ) μετα απο 5-6 φορες που οδηγουσα μεχρι Μαρουσι, Πευκη, τις χωριζα :D 

Επεξ/σία από JailbrokenDiesel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, JailbrokenDiesel είπε

κατ αρχας πως το καταφερες αυτο;;
κι εγω νοτια μενω, αλλα οταν ειχα σχεση με κοπελα στα βορεια προαστια,(2 φορες δλδ) μετα απο 5-6 φορες που οδηγουσα μεχρι Μαρουσι, Πευκη, τις χωριζα :D 

μπορεί να είναι ακόμα νέος.. κι εγώ κάποτε έφτανα 40χλμ+ αλλά όταν ωρίμασε μέσα μου το πράγμα κατέληξα στα 150 μέτρα 

παπούτσι από τον τόπο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bost7 είπε

Δεν ξερω να διαβαζω αγγλικα

Ααα οκ πάσο...

ΥΓ: καλό θα ήταν τότε να μην ανοίγεις κανένα βίντεο που δεν είναι ελληνικό και πρώτα να ρωτάς τι δείχνει... Δοξα το θεό μια κοινότητα ήμαστε και εμείς εδώ και δεν θα πούμε τίποτα αν είναι να βοηθήσουμε έναν συμφωρήτη μας... 🙂

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

μπορεί να είναι ακόμα νέος.. κι εγώ κάποτε έφτανα 40χλμ+ αλλά όταν ωρίμασε μέσα μου το πράγμα κατέληξα στα 150 μέτρα 

παπούτσι από τον τόπο σου

χαχαχα καπως ετσι.. tinder εμβελεια 5χλμ κλπ :D:D 
θυμαμαι με μια κοπελα, πριν 3 χρονια, περασαμε μια χαρα καλοκαιρι μαζι, αλλα μολις ανοιξαν τα σχολεια Σεπτεμβρη μηνα κ εκανα 40' για Πευκη την χωρισα πριν κλεισει ο μηνας. δε την παλεψα καθολου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που γινεται εξω εχει αρχισει απο αστειο στην αρχη να γινεται εκνευριστικο

το 90% που βλεπω στον δρομο ειναι ηλικιωμενοι

πρεπει να μπει περιορισμος 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Ή μπορεί να καταλήξεις ερωτικός μετανάστης στα βόρεια όπως εγώ..

ενας νοτιος δε θα την παλεψει απανω για κανενα λογο :P :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 41% των ασθενών στην Κίνα μολύνθηκε ενδονοσοκομειακά

Την ίδια ώρα δεδομένα από την Κίνα μιλούν για μεγάλη ενδονοσομειακή μόλυνση των ίδιων των ασθενών. Στην πόλη Wuhan της Κίνας το 41% των ασθενών μολύνθηκε ενδονοσοκομειακά, σύμφωνα με τον Γενικό Διευθυντή του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας Tedros Ghebreyesus.

https://www.capital.gr/epikairotita/3440847/epikouros-kathigitis-pathologias-na-energopoiithoun-to-taxutero-oi-monades-koronoiou

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Δηλαδη αν εγω τωρα παω μια βολτα με το αμαξι θα ειμαι νομιμος, επιτρεπεται?

Nαι ΦΥΣΙΚΑ.Γραψε και ενα χαρτι οτι πας Σουπερ Μαρκετ η ακομα καλυτερα πηγαινε με τα ποδια μια βολτα για μιση ωρα.Μην ακους αυτους που λενε ειτε οτι ειναι παρανομο ειτε κατσε σπιτι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

  

2 hours ago, giannislibe said:

Διάβασα ότι  μετά το 2ο sms την ίδια ημέρα υπάρχει χρέωση ,ξέρει κανεις αν ισχύει ή είναι άλλη μια παπατζα ;

Παπάτζα, δεν είδα κάποια μείωση στο υπόλοιπο μου. Τώρα αν μειώνονται τα δωρεάν SMS που έχω, δεν ξέρω μιας κι είναι πολλά και δεν θυμάμαι πόσα έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, ThReSh said:

  

Παπάτζα, δεν είδα κάποια μείωση στο υπόλοιπο μου. Τώρα αν μειώνονται τα δωρεάν SMS που έχω, δεν ξέρω μιας κι είναι πολλά και δεν θυμάμαι πόσα έχω...

Ένας περιορισμός καλό θα ήταν να υπήρχε πάντως, μην βρίσκουν πάτημα για να βγαίνουν για ψύλλου πηδημα

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

ενας νοτιος δε θα την παλεψει απανω για κανενα λογο :P :D 

πολύ σωστή παρατήρηση, τα βουνά είναι για τα αγρίμια, όταν έχεις μάθει ήλιο θάλασσα (που απαγορεύεται να την πλησιάσεις, αλλά έστω να την μυρίσεις βρε παιδί μου) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, 4saken said:

Nαι ΦΥΣΙΚΑ.Γραψε και ενα χαρτι οτι πας Σουπερ Μαρκετ η ακομα καλυτερα πηγαινε με τα ποδια μια βολτα για μιση ωρα.Μην ακους αυτους που λενε ειτε οτι ειναι παρανομο ειτε κατσε σπιτι....

2 περιπτώσεις που έπεσαν πρόστιμα btw:

Κάποιος άλλος πολίτης που πέρασε από έλεγχο βρέθηκε να έχει όντως στείλει μήνυμα για αθλητικές δραστηριότητες αλλά εντοπίστηκε να τις ασκεί 20 χιλιόμετρα μακριά από το σπίτι του. Εκτός από τους πεζούς και σε οδηγούς παρατηρήθηκαν αντίστοιχα φαινόμενα. Χαρακτηριστικό το παράδειγμα πολίτη που με ειδική άδεια για σούπερ μάρκετ βρέθηκε περίπου 60 χιλιόμετρα μακριά από τον τόπο κατοικίας του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...