Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, zio10 είπε

Η επόμενη φάση (αν χρειαστεί) είναι να σταματήσουν και όσες δουλειές συνεχίζουν τώρα αλλά δεν είναι απολύτως απαραίτητες.

Το δεν είναι απαραίτητες είναι πολύ σχετικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Είπαμε οτι αποφεύγουμε άσκοπες μετακινήσεις.

Το να πάει κάποιος στην δουλειά του δεν είναι άσκοπη μετακίνηση!

Εκτός αν πιστεύετε οτι θα πέφτει το μάννα εξ ουρανού κάθε μέρα για τους επόμενους μήνες...

Σκέψου πως πλέον μέσα σε ένα αμάξι δεν μπορούν να είναι παραπάνω από 2 άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, agnostos13 είπε

Το δεν είναι απαραίτητες είναι πολύ σχετικό...

Ε καλά σχετικά είναι όλα, αλλά άλλοι το κρίνουν.

Εγώ πχ δεν βλέπω που είναι εντελώς απαραίτητο να δουλεύουν τα μαγαζιά που δίνουν καφέ στο χέρι αλλά έτσι αποφάσισαν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kirileman είπε

Ο δικός μου δευτερεύων ΚΑΔ έχει το 99% των κερδών... αλλά ξέχασαν να τον βάλουν στις λίστες. Αντίθετα, ο κύριος ΚΑΔ μου θα πάρει 600 ευρώ... αλλά σε voucher. LOL

Καλά αυτό με τα 600 το διάβαζα και δεν πίστευα αυτό το ξεφτιλικη.... Ντροπή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7πλασια εως 10πλασια ειναι τα πραγματικα κρουσματα στις ΗΠΑ σε σχεση με αυτα που αναφερουν λενε και στις ΗΠΑ.
Και απο οτι φαινεται για να κανουν τα τεστ ακολουθουνε παρομοια τακτικη με αυτην που ακολουθει και η Ελλαδα.
https://www.bostonherald.com/2020/03/26/coronavirus-cases-way-underreported-in-massachusetts-across-the-country-experts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gbsam είπε

Καλά αυτό με τα 600 το διάβαζα και δεν πίστευα αυτό το ξεφτιλικη.... Ντροπή

Θα είναι σαν να μας δίνουν χρήματα, αλλά δεν θα μας δίνουν (θα τα παίρνουν οι κολλητοί στα ΚΕΚ).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν γνωρίζει κανείς...θέλω να παραγγείλω κάποιες μάσκες από AliExpress, θα έχω πρόβλημα με τον χρόνο παράδοσης ή έχουν αποκατασταθεί οι εμπορικές πτήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βρε παιδιά, για να βοηθήσω τους γονείς μου που είναι 70 χρονών π.χ. σε ψώνια, μπορώ να χρησιμοποιήσω την επιλογή "Κίνηση για παροχή βοήθειας σε ανθρώπους που βρίσκονται σε ανάγκη" του εντύπου μετακίνησης ή αυτή είναι για ειδικούς λόγους; Δεν μπορώ να καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, PostHelper είπε

7πλασια εως 10πλασια ειναι τα πραγματικα κρουσματα στις ΗΠΑ σε σχεση με αυτα που αναφερουν λενε και στις ΗΠΑ.
Και απο οτι φαινεται για να κανουν τα τεστ ακολουθουνε παρομοια τακτικη με αυτην που ακολουθει και η Ελλαδα.
https://www.bostonherald.com/2020/03/26/coronavirus-cases-way-underreported-in-massachusetts-across-the-country-experts

Ο Τραμπ πριν 1-2 μέρες δεν είπε ότι κάνουν τα πιο πολλά τεστ απ'όλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, zio10 είπε

Ε καλά σχετικά είναι όλα, αλλά άλλοι το κρίνουν.

Εγώ πχ δεν βλέπω που είναι εντελώς απαραίτητο να δουλεύουν τα μαγαζιά που δίνουν καφέ στο χέρι αλλά έτσι αποφάσισαν.

Γιατί άλλος σου λέει, με το φτωχό του το μυαλό, ας μείνουν ανοιχτά μόνο supermarkets και φαρμακεία και οι άλλοι σπίτι...λες και δεν χρειάζονται εκατοντάδες άλλες επιχειρήσεις (για να μην πω χιλιάδες) από πίσω ωστέ να λειτουργούν αυτά ομαλά...

Τώρα για τα μαγαζιά καφέ-σνακ φαντάζομαι έμειναν ανοικτά ως εναλλακτική λύση τροφοδοσίας...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια η κατασταση ειναι τραγικη τι συζηταμε τωρα δεν θα γιορτασουμε ουτε πασχα το καλοκαιρι δεν παιζει να παμε διακοπες μας εχει γ@@@ ο κοροινοιος ασ ελπισουμε να πανε ολα καλα και τελη απριλη να ανοιξουν σιγα σιγα τα μαγαζια γιατι δεν παλευεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...