Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Κορωνοιος και Herbalife το ίδιο και το αυτό δηλαδή :D

Σου πέταξε διαφήμιση το λινκ?

Γιατί εγώ δεν είδα κανένα herbalife!

4 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Κανένα ΜΜΕ πάντως δεν έχει πει ή γράψει τίποτα, τουλάχιστον εγώ δεν είδα. 

Ούτε μια ανταπόκριση. 

Σαν να βρίσκεται σε άλλο πλανήτη.

Περιμένεις από τα ελληνικά ΜΜΕ να σε ενημερώσουν για το τί γίνεται στον κόσμο ενώ έχεις ίντερνετ?

Εμείς έχουμε καταργήσει ελληνική τηλεόραση και ραδιόφωνο ούτε θυμάμαι από πότε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

24 λεπτά πριν, logistoulis είπε

όχι βέβαια, για αυτο μέχρι ένα σημείο δικαιολογώ τα μέτρα 

από την άλλη σε πολλές περιπτώσεις τα θεωρώ υπερβολή 

ίσως γιατί εγώ προσωπικά πρόσεχα έτσι κι αλλιώς σε γενικές γραμμές (και ακόμα πρέπει να προσέχω γιατί πρέπει να βγαίνω έξω) , οπότε μου φαίνεται παράλογο να με περιορίζουν κι άλλο 

επίσης απολογιστικά  φαίνεται ότι δεν έχει προς το παρόν χαθεί ο έλεγχος και αυτό είναι επίτευγμα των πολιτών κυρίως και όχι του κράτους , ο κόσμος σε γενικές γραμμές προσέχει

αυτοί που όπως είπα είναι άνιωθοι είναι οι πιο μεγάλοι, οι οποίοι θα έπρεπε να είχαν κλειστεί εξαρχής στα σπίτια και αποκλειστικά αυτοί βασικά καθώς εκείνοι κινδυνεύουν ουσιαστικά 

αυτο το ειδες;;;; Ποιος προσεχει;; Ποιοι μεγαλοι;;; Ποια υπερβολικα μετρα;;;; Τι λες;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Άρα είναι άκυρο αυτό το σκεπτικό.

Όλη η προσπάθεια γίνεται ώστε να μην καταρρεύσει το ΕΣΥ, όχι για να εξαφανιστεί ο ιός. Τι πάει να πει να τελειώσουμε μια ώρα αρχύτερα; Από τι;

Περιμένετε εσείς χωρίς να έχει βρεθεί εμβόλιο να τελειώσει κάτι; Τι ακριβώς, πέρα απ' τα λεφτά και την υπομονή μας;

Η καθε χωρα εχει το ΕΣΥ της και τον αντιστοιχο αποκλεισμο της :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλεινει η νεα παραλια Θεσσαλονικης απο αυριο για τις ωρες 14:00 εως 22:00.
Σωστη αποφαση!
https://www.paok24.com/newsfish/epikairotita/147634/koini-apofasi-zerva---tzitzikosta-gia-louketo-stin-paralia-thessalonikis

Επεξ/σία από PostHelper
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Aztec είπε

Είναι ωραίο και το πως καταλήγει το άρθρο:

«Εμείς από την άλλη, τι να πούμε στον βασιλιά; Καλό κουράγιο...«

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tornado είπε

Η καθε χωρα εχει το ΕΣΥ της και τον αντιστοιχο αποκλεισμο της :D

Αυτο δεν αναιρεί το γεγονος οτι θα χαθουν ζωες χωρις τον αναγκαίο αποκλεισμό, δηλαδη αν ειχαμε το τέλειο ΕΣΥ με 100000 ΜΕΘ θα ήθελες να ρισκάρεις μονο και μονο επειδη θα έβρισκες κρεβάτι σε ΜΕΘ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, fredd0 είπε

για ποιο λογο λεγανε ψεμματα για την υπαρξη επιδημιας και κυνηγαγαν το γιατρο που την αποκαλυψε?

Ναι,ουσιαστικά είναι η ίδια ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, KilliK είπε

αν δεις τη σειρα Chernobyl, θα καταλαβεις.

tldr, για να υπαρχει η ψευδαισθηση, μεσα και εξω, οτι το Κομμα ειναι αλανθαστο, αψεγαδιαστο και πανισχυρο, ο απολυτος προστατης των πολιτων του, εξου και ειναι αδυνατον να υπαρξει ποτε τετοια σοβαρη εγχωρια απειλη. βεβαια ο ιος, οπως και η ραδιενεργεια, δεν χαμπαριαζει απο καμια πολιτικη προπαγανδα και συγκαλυψη. στο τελος τους υποχρεωσε να ανακοινωσουν διεθνως το προβλημα που υπηρχε.

Την έχω δει.Βέβαια δεν έκανα τέτοιο παραλληλισμό να σου πω την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Φαντασία χρειάζεται!

Δείτε πώς κάνει προπόνηση ένας πιτσιρικάς αντί να κάθεται και να παίζει όλη μέρα στον υπολογιστή!

Έλα ρε, καλή φάση, έχω κι εγώ αυλή με χόρτο και τέρμα.

Αλλά δεν έχω μπάλα.. 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, zooper είπε

Βλάκες Σαλονικείς.....

 

24 λεπτά πριν, PantKo είπε

αυτο το ειδες;;;; Ποιος προσεχει;; Ποιοι μεγαλοι;;; Ποια υπερβολικα μετρα;;;; Τι λες;;;;;

Η αστυνομία αφού ήταν εκεί γιατί δεν διάλυσε το πλήθος;; Αυτή θα έπρεπε να είναι η πρώτη ερώτηση. :/

 

57 λεπτά πριν, LeukoSustima είπε

Πιστεύετε οτι έγινε σκοπίμως ή απλά με τέτοιο πληθυσμό δεν μπορούσαν να κάνουν ακριβείς μετρήσεις και το άφησαν για τέλος?

Πρώτα απ'ολα... (α) Τα Δυτικά μέσα ενημέρωσης μια αντι-Κινεζική προκατάληψη την έχουν, η οποία είναι ενισχυμένη αυτή την εποχή. και (β) Ενώ δεν ακούγονται παράλογα (παράλογη ήταν εκείνη η υπερ-μπαρούφα με τις 21 εκατομμύρια τηλεφωνικές συνδέσεις που ακυρώθηκαν) ταυτόχρονα δεν θα έλεγες σε καμιά περίπτωση πως είναι αδιάσειστα τα στοιχεία που μας παρουσιάζουν.  ...εγώ θα έλεγα να μην το παίρνουμε ως δεδομένο πως έτσι είναι.

Όμως πιθανός είναι συνδυασμός λόγων... Στην αρχή δεν ήξεραν τι τους γίνεται οπότε νόμιζαν πως μπορούσαν να το σώσουν χωρίς πολλά πολλά και έλεγαν χαλαρά νούμερα για να save face, διάφοροι να πέθαναν σπίτι τους (μπορεί και από άλλες αιτίες) και να τους έκαψαν χωρίς καν να τους κάνουν τεστ κλπ κλπ.

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καποιες σκεψεις, 

ελπιζω τα νουμερα που λεει ο Τσιοδρας να απηχουν την πραγματικοτητα....

Και να μην βρεθουμε καποια στιγμη οτι ακουγαμε να ειναι Χ 10 για ας πουμε καποιους λογους .... ψυχραιμια πληθους κλπ κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, margaritagr είπε

Η χλωρινη ειναι αποτελεσματική.... 

τα σπρέι της κλινεξ που ειναι χωρίς χλώριο? Το χει ψάξει κανεις?

υπάρχουν ορισμένα προϊόντα που αναγράφουν πάνω ότι σκοτώνουν το 99.9 %, των μικροβίων. εγω πήρα ένα τέτοιο της ajax για παράδειγμα. μπορεί να έχει και παρομία  no name μην κολλάμε στο dettol

το κλάσικο κλινεξ σπρέι 4σε1 δεν είμαι σίγουρος ότι απολυμαίνει πλήρως.

άκυρο τελικά:

https://www.klinex.gr/proionta/catalog/katharistiko-spray-klinex-4-se-1-genikis-hrisis-lemoni.html

Επεξ/σία από The_Judas
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tornado είπε

εχω καποιες σκεψεις, 

ελπιζω τα νουμερα που λεει ο Τσιοδρας να απηχουν την πραγματικοτητα....

Και να μην βρεθουμε καποια στιγμη οτι ακουγαμε να ειναι Χ 10 για ας πουμε καποιους λογους .... ψυχραιμια πληθους κλπ κλπ.

Χμμ γιατι ακους επιλεκτικα αυτα που λεει?
Αυτος λεει οτι τα επιβεβαιωμενα κρουσματα ειναι καπου 1200 τωρα και τα πραγματικα κρουσματα ειναι 10 με 15 χιλιαδες.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...