Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, georgeγ είπε

παλι τα ιδια θα λεμε; :lol:

το εκαναν συλλαμβανοντας με απόχες τους παραβατες,ξυλο και στον κουβα

θες κατι τετοιο οργανωμενο και σωστο;:lol:

ναι να τα ξαναπουμε

οι παραβατες ηταν ΑΡΡΩΣΤΟΙ και τους θερμομετρουσαν και δεν τους επετρεπαν να μπουν σε σουπερμαρκετ πχ 

εγω δεν εχω κανενα θεμα να μου βαλουν προστιμο αν κυκλοφορω με πυρετο/ ή δεν ειμαι στην καραντινα λογω επιστροφης απο το εξωτερικο 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, Strigla είπε

Να βρούμε ανθρώπους που έχουν ανάγκες σε κάθε γειτονιά και να αρχίσουμε να προσφέρουμε εθελοντικά ότι μπορεί ο καθένας μας.

τοτε θα πρεπει να σε εφοδιαζει ο καθε γειτονας-γειτονισα που θα τρεχεις εσυ ωστε σε ελεγχο να πεις βοηθάω αυτους που δεν βγαινουν ή δεν μπορουν ή ειναι ευπαθεις ομαδες.

7 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Ταχυδρομεία παραμένουν ανοιχτά; Δεν υπάρχει αναφορά

φυσικα και παραμενουν ανοιχτα για παραδοση-παραλαβη αλληλογραφιας και δεματων. ειναι στο στυλ κουριερ οποτε δεν μπορουν να κλεισουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Οπου έχουν κλεισει συνορα κτλ κτλ. Αυτο για να ελεγχθει πρέπει ολη η γη να κλεισει συνορα, να κλειστουν όλοι σπιτια τους για 2 μηνες και να εξαφανισθει η νοσος. Σωστά δεν υποθέτω?

Δεν ισχύει αυτό που λες... στην Κίνα δεν έχουν εξαφανίσει ακόμα τον ιό, αν παρατηρήσεις σιγά σιγά επανέρχονται στις φυσιολογικές τους λειτουργίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που πρέπει να πάω την αναρρωτική της γυναίκας μου στο ΙΚΑ θα μπορέσω να πάω;
Καταρχήν είναι ανοιχτά γενικά;

Περιμένω λογικά και τηλέφωνο από την επιτροπή του ΙΚΑ για την προηγούμενη αναρρωτική της αλλά δεν ξέρω αν έχει πλέον επιτροπές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, llldoomlll είπε

ναι να τα ξαναπουμε

οι παραβατες ηταν ΑΡΡΩΣΤΟΙ και τους θερμομετρουσαν και δεν τους επετρεπαν να μπουν σε σουπερμαρκετ πχ 

εγω δεν εχω κανενα θεμα να μου βαλουν προστιμο αν κυκλοφορω με πυρετο/ ή δεν ειμαι στην καραντινα λογω επιστροφης απο το εξωτερικο 

ωραια αν θελεις να τα ξαναπουμε να τα υπενθυμισω

να σου πω για αυτους τους αμετρητες νοσουντες που τους εχτισαν τις πορτες και τα παραθυρα για να μην ξαναβγουν απο τα σπιτια τους και στο τελος οταν ανοιξαν τα σπιτια τους βρηκαν πεθαμενους

για τετοια οργανωση μιλαμε που θαυμαζεις

(υπαρχουν ολα τα βιντεο στο vol1)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xxatziva είπε

φυσικα και παραμενουν ανοιχτα για παραδοση-παραλαβη αλληλογραφιας και δεματων. ειναι στο στυλ κουριερ οποτε δεν μπορουν να κλεισουν.

Ναι αλλά δεν είναι σε κάποια κατηγορία γιαυτό ρωτάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για άλλη μια φορά ...σκεφτήκαμε κάτι και απλώς το κάναμε...κανένας δεν σκέφτηκε/αναρωτήθηκε...απλώς έπεσε μια κουβέντα στο τραπέζι ...και θα ψάχνουμε για εκτυπωτές/χαρτιά/μπλάνκο..κινητά/SMS και δεν συμμαζεύται...μια ακόμα προχειροδουλειά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greengr21 είπε

παντως λεγανε προσληψεις εκτακτες 2 χιλιαδες για την επιδημια σε νοσοκομους κτλπ τωρα εσυ τι περιμενεις να κανει δε μπορω να καταλαβω να φερει απο τη κουβα γιατρους η να γεννησει μεθ,γενικα να αποφυγουμε καταστασεις Ιταλιας θα το θεωρησω επιτυχια μεγαλη,η απαντηση μου ειναι μη πολιτικη

λεγανε λες..... οχι πηρανε η τοποθετηθηκαν σωστα?

αν ειναι οντως ολα καλα, στα νοσοκομεια γιατι φτυνουν αιμα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε μπραβο και αλλος που τα λεει. η κυβερνητικη ευθυνη μεταφερεται στους πολιτες για να την βγαλουν λαδι. μετα απο οσα θα εχουν γινει τουλαχιστον 

10 ώρες πριν, marioboni είπε

Εγώ που πρέπει να πάω την αναρρωτική της γυναίκας μου στο ΙΚΑ θα μπορέσω να πάω;
Καταρχήν είναι ανοιχτά γενικά;

Περιμένω λογικά και τηλέφωνο από την επιτροπή του ΙΚΑ για την προηγούμενη αναρρωτική της αλλά δεν ξέρω αν έχει πλέον επιτροπές

ικα=δομη υγειας αρα ανοιχτα.

10 ώρες πριν, ObeyWario! είπε

Ναι αλλά δεν είναι σε κάποια κατηγορία γιαυτό ρωτάω

ειναι ανοιχτα με τα αναλογα μετρα. δεν κλεινουν λεμε. εκτος κυριακης.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το θέμα είναι να βάλουμε μυαλό από εδώ και μπρος βλέποντας ότι μόνο τα κράτη μπορούν να έχουν απεριόριστους πόρους σε μία γενικευμένη κρίση.Φυσικά δεν μιλάω για κρατικοδίαιτο μοντέλο ανάπτυξης αλλά  σε κάποιους τομείς που είναι ζωτικοί  για το γενικό σύνολο και την ασφάλεια του πρέπει να αναθεωρήσουμε αρκετά τις απόψεις μας,γιατί  καμιά φορά η πραγματικότητα μας ξεπερνάει με τραγικό τρόπο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ειλικρινά ζω έναν παραλογισμό με εσένα... από την μια να υποστηρίζεις με μανία την φορεσιά της μάσκας που προσφέρει ελάχιστη προστασία και τώρα που παίρνουν ένα μέτρο που θα προστατεύσει πραγματικά το κοινωνικό σύνολο, παραπονιέσαι...

Άμα είναι να πηγαίνεις κόντρα στα πάντα για να περνάει η ώρα σου, πες το μας...

Αντε παλι με τις μασκες 

Μαλλον δεν πηρες χαμπαρι τι διασπορα εχει γινει επειδη δεν ειχαν μασκες και προστασια τα ΕΚΑΒ, οι γιατροι και οι νοσηλευτες στα ΤΕΠ κατσε να στα βρω 

κρυβουν το ποσο πισω ειναι σε 2 χαρτια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, masteripper είπε

Πάντως για άλλη μια φορά ...σκεφτήκαμε κάτι και απλώς το κάναμε...κανένας δεν σκέφτηκε/αναρωτήθηκε...απλώς έπεσε μια κουβέντα στο τραπέζι ...και θα ψάχνουμε για εκτυπωτές/χαρτιά/μπλάνκο..κινητά/SMS και δεν συμμαζεύται...μια ακόμα προχειροδουλειά...

Ναι ειδικά τα SMS είναι πολύ δύσκολη διαδικασία. Που ο μέσος άνθρωπος παίζει να στέλνει 100 μηνύματα τη μέρα του στυλ "τι κάνεις;" " πότε θα σε δω;" " Πάμε για καφέ;" "Τι να παιξω το Λίβερπουλ Λέστερ;" κτλ. Κάποιοι ψάχνετε να βρείτε προβλήματα παντού..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tornado είπε

λεγανε λες..... οχι πηρανε η τοποθετηθηκαν σωστα?

αν ειναι οντως ολα καλα, στα νοσοκομεια γιατι φτυνουν αιμα?

γιατι τα νοσοκομεια εκτος απο τον κορωναιο, εχουν και ολα τα φυσιολογικα περιστατικα που εχουν παντα. Δε σταματησαν πχ τα εμφραγματα λογω κορωναιου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...