Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πανηγυριζετε οι περισσοτεροι. Ενα σας λεω τιποτα δεν εγινε.

οποιος ειναι αρρωστος/κουβαλαει τον covid19 ανετα φτιαχνει μια μετακινηση στο φαρμακειο/supermarket και τους κολλαει ολους. Κολλαει ο ταμιας κολλανε ολοι.

οσοι ερχονται απο εξωτερικο κινουνται κανονικα, γινονται προφορικες συστασεις μονο και ουτε και αυτο. Τα καναλια εχουν δημιουργησει πλασματικη εικονα εκ του πονηρου, καλυπτουν το κρατος.

γειτονες μου ηλικιωμενοι ηρθαν απο εξωτερικο απο χωρα με εξαρση κρουσματων, και πηγαν στο supermarket χρησιμοποιοντας το ασανσερ της πολυκατοικιας. Κανεις δεν ελενχει τιποτα, γιναν 20 ελενχοι για τον χαβαλε απο τους 5.000(π.χ.)που υπαρχουν

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Αλήθεια η προστασία της ανθρώπινης ζωής δεν είναι και δική σου ευθύνη;;;; Τώρα σοβαρά να σου απαντήσει κόσμος σε αυτό; Καληνύχτα Ελλάδα...

πιστευα οτι διαβασες το δικο μεριδιο ευθυνης, εκανα λαθος?

Ειπα εγω οτι δεν εχω μεριδιο ευθυνης?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

Πανηγυριζετε οι περισσοτεροι. Ενα σας λεω τιποτα δεν εγινε.

οποιος ειναι αρρωστος/κουβαλαει τον covid19 ανετα φτιαχνει μια μετακινηση στο φαρμακειο/supermarket και τους κολλαει ολους. Κολλαει ο ταμιας κολλανε ολοι.

οσοι ερχονται απο εξωτερικο κινουνται κανονικα, γινονται προφωρικες συστασεις μονο και ουτε και αυτο. Τα καναλια εχουν δημιουργησει πλασματικη εικονα εκ του πονηρου.

γειτονες μου ηλικιωμενοι ηρθαν απο εξωτερικο απο χωρα με εξαρση κρουσματων, και πηγαν στο supermarket χρησιμοποιοντας το ασανσερ της πολυκατοικιας. Κανεις δεν ελενχει τιποτα, γιναν 20 ελενχοι γιαντον χαβαλε απο τους 5.000 π.χ.

Οπότε τί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

 

οσοι ερχονται απο εξωτερικο κινουνται κανονικα, γινονται προφωρικες συστασεις μονο και ουτε και αυτο. 

σημερα ειπαν 13 εφαγαν προστιμο 5000 εκαστος γιατι δε τηρησαν την υποχρεωτικη καραντινα. Και οτι οι ελεγχοι ειναι εντατικοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

γειτονες μου ηλικιωμενοι ηρθαν απο εξωτερικο απο χωρα με εξαρση κρουσματων, και πηγαν στο supermarket χρησιμοποιοντας το ασανσερ της πολυκατοικιας. Κανεις δεν ελενχει τιποτα, γιναν 20 ελενχοι γιαντον χαβαλε απο τους 5.000 π.χ.

Εσυ ως πολίτης ευσυνείδητος, τι έκανες εκτός του να ποστάρεις το γεγονός στο ινσομνια???

https://m.lifo.gr/now/greece/275007/koronoios-13-den-tirisan-tin-karantina-prostimo-5-000-eyro-ston-kathena

Τρίτη φορά που βάζω το link με την είδηση... 

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, arsenal είπε

Για την εφάπαξ μετακίνηση στη μόνιμη κατοικία τη συμπληρώνουμε στην αίτηση ? Δε βλέπω κάτι σχετικό στην αίτηση 

Και εγω το ίδιο θέλω να μάθω επίσης είμαστε 4 άτομα και ένα αυτοκίνητο τι γίνεται με τον περιορισμό δύο ατόμων ανά όχημα πως θα επιστρέψουμε στον τόπο κατοικίας μας ? 

Επεξ/σία από giorgos.mnl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tornado είπε

πιστευα οτι διαβασες το δικο μεριδιο ευθυνης, εκανα λαθος?

Ειπα εγω οτι δεν εχω μεριδιο ευθυνης?

Εγώ μιλάω για αυτό που έγραψες. Επί λέξη "η προστασία της ανθρώπινης ζωής είναι ευθύνη του κράτους"...είναι ευθύνη όλων μας λοιπόν. Και ο καθένας από εμάς, συμπεριλαμβανομένου και του κρατικού μηχανισμού οφείλει να πράξει τα απαραίτητα. Αν τα κάνουμε όλοι, το απολύτως σίγουρο είναι ότι δεν θα έχουμε τα της Ιταλίας. Δυστυχώς δεν τα πράττουμε ως τώρα. 😕

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgos.mnl είπε

Και εγω το ίδιο θέλω να μάθω επίσης είμαστε 4 άτομα και ένα αυτοκίνητο τι γίνεται με τον περιορισμό δύο ατόμων ανά όχημα πως θα επιστρέψουμε στον τόπο κατοικίας μας ? 

Ίσως να πάρουμε ένα τηλ στην αστυνομία να μας λύσει την απορία. Αν έχεις νέο στείλε μου ένα μήνυμα σε παρακαλώ, και εγώ το ίδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Απ' ότι ξέρω θα φτιάξουν ένα Νοσοκομείο, κάποιο στην Αθήνα, νομίζω το Αττικόν ή το Νίμιτς με ΜΕΘ για θα πηγαίνουν μόνο όσους έχουν τον ιό..

μενει να δουμε τι φτιαχνεται και τι οχι.

σαφεστατα μιλαμε για ενα κρατος με πολλα προβληματα (περισσοτερα απο της Ιταλιας) αλλα οπως εγραψα και πιο πανω

στο τελος θα κανουμε ταμειο και θα μαθουμε τι ηταν επαρκες και τι οχι.

Διαβαζω παντως δημοσιευματα νοσηλευτων που λενε οτι τα πραγματα ειναι απο σκουρα εως..... αστα να πανε και βλεπω το μελλον δυσοιωνο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, fredd0 είπε

σημερα ειπαν 13 εφαγαν προστιμο 5000 εκαστος γιατι δε τηρησαν την υποχρεωτικη καραντινα. Και οτι οι ελεγχοι ειναι εντατικοι. 

Δεν τους ειπε κανεις οτι ειναι σε καραντινα. Αυτους εδω

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fredd0 είπε

σημερα ειπαν 13 εφαγαν προστιμο 5000 εκαστος γιατι δε τηρησαν την υποχρεωτικη καραντινα. Και οτι οι ελεγχοι ειναι εντατικοι. 

Συγνώμη πάντως που δεν θα το «φάω» αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Θα ήταν πιο ελεγχόμενα τα πράματα σε μεγάλο βαθμό.

Ψαξε να δεις τι γινεται σε Ελβετια,Δανια και τι ποσοστα εχουν,γιατι μονο να κραζουμε ξερουμε και τιποτα αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...