Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, xstreamgamer είπε

Θα έπρεπε να μπορούμε να αυτοπεριοριστούμε μόνοι μας τώρα που δεν το κάναμε έχω την αίσθηση ότι ανοίξαμε μία κερκόπορτα για το μέλλον σε ότι έχει να κάνει με τις δημοκρατικές μας ελευθερίες.Λυπάμαι πολύ που ένα τόσο απλό πράγμα το να μείνουμε σπίτι μας δεν το κατορθώσαμε από μόνοι μας

 

89366374_1108065459535388_6753549731785342976_o.jpg

  • Like 16
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
Just now, G.TH. said:

Νοσοκόμες που εργάζονται σε σπίτια για φροντίδα ανθρώπων πως θα μετακινούνται;

Δήλωση εργοδότη που θα λέει διεύθυνση εργασίας, ωράριο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, G.TH. είπε

Νοσοκόμες που εργάζονται σε σπίτια για φροντίδα ανθρώπων πως θα μετακινούνται;

Είναι εργαζόμενοι στον τομέα της υγείας και εξαιρούνται από αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα λίγο πως θα είναι το έντυπο χαρτί που πρέπει να χουμε μαζι μας για φαρμακείο σούπερ μάρκετ κτλ. Εκεί που λέει διεύθυνση δεν έχω καταλάβει αν γράφεις την διεύθυνση κατοικίας ή την διεύθυνση που βρίσκεται το μέρος που σκοπεύεις να πας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Γιατί θα ελέγχει η αστυνομία το Εργάνη;

Μπορεί να βάλει ότι δουλεύει ελαστικό ωράριο «από-έως» και να καλύπτει όλες τις περιπτώσεις.

Η αστυνομία δεν ξέρω τι θα ελέγχει αλλά δύσκολο το βλέπω να σου υπογράφει ο εργοδότης για ώρες που τυπικά δεν δουλεύεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, paris_chav είπε

90610207_2503727366506645_5453373465253904384_n.jpg

90637796_2874941019260156_8763076504797052928_n.jpg

1 φορά τη μέρα θα μπορείς να το βγάζεις το σκυλάκι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί μέχρι τις 6 Απριλίου όμως, πως προκύπτει;

Αφού τα μέτρα εφαρμόζονται σήμερα για να φανούν μετά από 15 μέρες, δεν θα έπρεπε να είναι λίγο παραπάνω; Μήνας ας πούμε;

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Εμένα που ο πατέρας μου αύριο 6 το πρωί θα με πάει στο στρατόπεδο επειδή τελείωσε η άδεια μου τι πρέπει να κάνουμε; Αρκεί μια λευκή κόλλα με το όνομα του, διεύθυνση και λόγο μετακίνησης;

Εγώ έχω το αδειοχαρτο πάνω μου.

Ρε μην τα παιρνετε ολα τοσο κυριολεκτικα. Θα υπαρξει ελαστικοτητα αμα δουνε οτι δεν προσπαθεις να τους δουλεψεις.

Πχ αμα σε πιασουν με τον πατερα σου και δειξεις το αδειοχαρτο ακομα και χωρις χαρτι/δηλωση/sms θα γλιτωσεις πιστευω.
Αν πιασουν 3 φιλους μαζι με ενα σκυλακι να κανουν βολτα ακομα και να εχουν χαρτι/δηλωση/sms θα τους βαλουν προστιμο.
 

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Γιατί μέχρι τις 6 Απριλίου όμως, πως προκύπτει;

Αφού τα μέτρα εφαρμόζονται σήμερα για να φανούν μετά από 15 μέρες, δεν θα έπρεπε να είναι λίγο παραπάνω; Μήνας ας πούμε;

Ε δεν ειπαν οτι δεν θα συνεχιστουν και μετα.....

Επεξ/σία από PostHelper
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, δεν παίζει SMS για την περίπτωση μετάβασης σε εργασία. ΜΟΝΟ δήλωση του εργοδότη, που πρέπει να γράφει το ωράριο. 

Θεωρητικά αυτή βγαίνει μια φορά μόνο, αλλά τι γίνεται με τους εργαζόμενους που έχουν κυλιόμενο ωράριο; Θα βγάζει ο εργοδότης δήλωση πριν από κάθε βάρδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Malthador said:

Γιατί μέχρι τις 6 Απριλίου όμως, πως προκύπτει;

Αφού τα μέτρα εφαρμόζονται σήμερα για να φανούν μετά από 15 μέρες, δεν θα έπρεπε να είναι λίγο παραπάνω; Μήνας ας πούμε;

Ψυχολογικό, για να μην πουν "θα δούμε"...

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Βασίλης_29 είπε

Είδα λίγο πως θα είναι το έντυπο χαρτί που πρέπει να χουμε μαζι μας για φαρμακείο σούπερ μάρκετ κτλ. Εκεί που λέει διεύθυνση δεν έχω καταλάβει αν γράφεις την διεύθυνση κατοικίας ή την διεύθυνση που βρίσκεται το μέρος που σκοπεύεις να πας. 

πανω γραφεις τη δικη σου διευθυνση, κατω διπλα στο φαρμακειο πχ, τη διευθυνση του φαρμακειου που πας

 

dilosi-metakinisis.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, gronk είπε

Παιδιά άμα θέλω να πάω μια βόλτα στην παραλία με την παρέα μου τι κωδικό στέλνουμε στο sms;

Παρέα εννοείς 1 άτομο φαντάζομαι. Μπορείς να βγάλεις ότι πας για άθληση. Και αν δεν κάτω λάθος μπορείς να πας μέχρι τα όρια της γειτονιάς, όχι 10 χιλιόμετρα μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...