Προς το περιεχόμενο

[GAMING HEADSET] HyperX Cloud Alpha Gold @WebSupplies, MSystems, Public, MediaMarkt κα. @ 60€


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, CaMp3on είπε

Παιδιά τα συγκεκριμένα ακουστικά πως αποδίδουν στην μουσική;

Επίσης μπορείς να κυκλοφορήσεις έξω με αυτά η είναι πολύ γκουμουτσες;

Ειναι σχετικα μεγαλουτσικα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, CaMp3on είπε

Παιδιά τα συγκεκριμένα ακουστικά πως αποδίδουν στην μουσική;

Gaming ακουστικό είναι. Μην περιμένεις πολλά. Το rtings τα έχει μετρήσει και φαίνεται να έχουν ένα σοβαρό θέμα στον ήχο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Gaming ακουστικό είναι. Μην περιμένεις πολλά. Το rtings τα έχει μετρήσει και φαίνεται να έχουν ένα σοβαρό θέμα στον ήχο τους.

Στο neutral sound παντως στο rtings τους δινουν 7.3 , δεν ξερω στα επιμερους βεβαια τι παιρνουν.

Κατι αντιστοιχο για πρωτίστως μουσικη αλλα να ειναι αξιοπρεπης και σε gaming τι θα προτεινες μεχρι 100 ευρω ; (wired παντα και με sound blaster g6 για καρτα ηχου)

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, georpapas είπε

Ασυρματα αξιζουν για gaming;

Τα συγκεκριμένα είναι ενσύρματα. Εάν μιλάς γενικά τότε ναι αξίζουν. Χρησιμοποιώ τα HyperX Cloud Flight και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Ελαφριά,άνετα ακόμα και με πολύωρη χρήση, μπαταρία που κρατάει αρκετές ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Amix είπε

Τα συγκεκριμένα είναι ενσύρματα. Εάν μιλάς γενικά τότε ναι αξίζουν. Χρησιμοποιώ τα HyperX Cloud Flight και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Ελαφριά,άνετα ακόμα και με πολύωρη χρήση, μπαταρία που κρατάει αρκετές ώρες.

Έχω και εγώ τα Flight και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Ξεμπέρδεψα και με καλώδια μια και καλή. 

Πάντως τα συγκεκριμένα cloud alpha είναι πολύ καλή περίπτωση σε αυτά τα χρήματα. Αν έψαχνα τώρα για ακουστικά θα τα χτύπαγα. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν μικρη παρένθεση στο θέμα τα HyperX σαν ακουστικά κουράζουν με το βάρος τους. 

@noFEARgr

Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν τα CoolerMaster MH751 και 752 , με κάποιες εκπτώσεις που ανακυκλώνονται. 

Ως τώρα δεν έχω διαβάσει για άλλο gaming headset που έχει συγκινήσει audiophile reviewers στην πλήρη τιμή. 

 

Αν εβλεπα review από το rtings τα ath-m40x θα έπρεπε να τα πετάξω. Πέρα από το ότι δεν είναι ούτε κατά διάνοια neutral, αλλά εμφανώς V-Shaped. 

Τα τρέχω με EQ σε harman neutral για να δείξουν πραγματικά τι μπορούν να κάνουν. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Amix είπε

Τα συγκεκριμένα είναι ενσύρματα. Εάν μιλάς γενικά τότε ναι αξίζουν. Χρησιμοποιώ τα HyperX Cloud Flight και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Ελαφριά,άνετα ακόμα και με πολύωρη χρήση, μπαταρία που κρατάει αρκετές ώρες.

Εγω έχω τα g430 και σκέφτομαι να αλλάξω... έλεγα ν πάω σε ασύρματα.. αξίζει ν πάω σε ασύρματα των 70-80 ευρω ή τα πάω απλά σε cloud alpha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ποιοτητα φοβερα, σαν μεγεθος μεσαια προς μεγαλα, σαν βαρος σχετικα βαρια.

Σαν ποιοτητα ηχου πολυ καλα για παιχνιδια, καλα για ταινιες και καλα για μουσικη. Σαν μικροφωνο μετρια.

Γενικα στα 60ε μην το σκεφτεστε πολυ, ειναι μια πολυ καλη τιμη. Απλα προσεξτε μην κολανε τιποτα πλαστικα εφοσον εχουν σταματησει εδω και αρκετο καιρο να παραγονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Αξίζει να τα τσιμπήσω για να αντικαστήσω τα Cloud II; 

Ή η διαφορά είναι μικρή;

Εχεις ηδη καλο headset. Καλυτερα ειναι απο τα ΙΙ , τοσο ωστε να τα αγορασεις δεν νομιζω. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Αξίζει να τα τσιμπήσω για να αντικαστήσω τα Cloud II; 

Ή η διαφορά είναι μικρή;

Αν καταφερεις και δωσεις τα δικα σου κανα 40αρι ναι το 20αρι διαφορα το αξιζουν. Το 60αρι ομως οχι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Στο neutral sound παντως στο rtings τους δινουν 7.3 , δεν ξερω στα επιμερους βεβαια τι παιρνουν.

Κατι αντιστοιχο για πρωτίστως μουσικη αλλα να ειναι αξιοπρεπης και σε gaming τι θα προτεινες μεχρι 100 ευρω ; (wired παντα και με sound blaster g6 για καρτα ηχου)

Τα συγκεκριμένα έχουν ένα τεράστιο βύθισμα(ένδειξη σχεδιαστικού ελαττώματος) που δεν διορθώνεται εύκολα με EQ και μάλλον σχετίζεται με προβλήμα πέραν της συχνότητας. Υπάρχει σε κρίσιμη για τη μουσική περιοχή. Δεν κοιτάς βαθμολογίες σε αυτούς, ψάχνεις μόνο για πιθανά προβλήματα.

Μέχρι τα 100€ αυστηρά δεν υπάρχουν αξιόλογες επιλογές πέραν των Audiotechnica M40X, Shure SRH440 και των νέων Harman Curve equalized* AKG K361 σε κλειστά. Ή HD 518 EQed(για αδύναμες πηγές περισσότερο)  και ακόμα καλύτερα των Philips SHP9500(αν βρίσκονται) σε ανοικτά.

Λίγο πάνω από τα 100€ βρίσκεις τα AKG K612pro που με EQ ισοπεδώνουν τον ανταγωνισμό σε μπάσο(και όχι μόνο) για την κατηγορία ανοικτού τύπου και τα DT 990pro/770pro που παίζουν πάρα πολύ smooth και καθαρά, ειδικά μετά το EQ.

*Παίζουν όμορφα και στοκ.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...