Προς το περιεχόμενο

(Powerline) TP-LINK TL-PA4022P - 30€


turbat0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Δεν διαβαζόταν αυτό που είδα εγώ.

Όπως έγραψα, που δεν άρεσε διότι η κριτική δεν είναι δικαίωμα από ότι φαίνεται σε αυτό το forum, υπάρχει το edit.... και remove images.
Το δεν διαβάζετε κάτι είναι σχετικό, εφόσον δεν ευθύνεται ο χρήστης αλλά η μηχανή του forum (πως αποτυπώνει τα embedded images). 

Τέσπα το να σχολιάζω ξανά για την διαγραφή replies / κατάχρηση δικαιωμάτων των admin ενώ δεν παραβαίνουν τους κανόνες,
καταντά τόσο γραφικό , γραφικότερο δε το να μου σβήνουν τις απαντήσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πώ αρχικά ένα ευχαριστώ στον TS για την ενημέρωση.

Παρέλαβα σήμερα. Το ένα μπήκε στο δεύτερο όροφο (δίπλα από το router) και το άλλο μπήκε στο υπόγειο. Η ταχύτητα είναι πολύ κοντά στο μέγιστο της γραμμής μου (8Mβps :lol:). Έβαλα πάνω στο δεύτερο και ένα ZTE που έχω από την wind σαν access point για να έχω και wifi.

Το όλο setup χρειάστηκε max 15'. Γενικά αρκετά plug and play οπότε είμαι πολύ ευχαριστημένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ ότι το πήρα το public. Plug n play. Κατευθείαν πατας τα κουμπάκια και συνδέεται.  Να πω μιας και εμένα αυτή ήτανε η ανησυχία μου. Οτι μιλάμε για διαμερισμα με τριφασικο και μπριζες σε διαφορετικές φάσης.  Απροβλημάτιστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με υπαρχον 200αρι μικροτερο αδερφακι θα δουλεψει λετε μαζι?

Εχω ηδη ενα 200αρι που δουλευει κομπλε και δινει δικτυο σε αλλο χωρο. Τωρα θελω να το επεκτεινω και αλλο, οποτε σκεφτομουν μηπως το 200αρι δει και το νεο μεγαλυτερο αδερφακι του.

Ας δουλευουν στη μικροτερη ταχυτητα, ετσι και αλλιως λογω τριφασικου δεν θα παιζουν τελικιασμενα, ουτε τωρα παιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση γιατί δεν έχω καταλάβει . Άν κάποιος έχει ήδη ένα ζευγάρι , όπως εγώ , μπορώ να τα χρησιμοποιήσω και τα 2 ως δέκτες ή δεν γίνεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, alekout είπε

Παιδιά μια ερώτηση γιατί δεν έχω καταλάβει . Άν κάποιος έχει ήδη ένα ζευγάρι , όπως εγώ , μπορώ να τα χρησιμοποιήσω και τα 2 ως δέκτες ή δεν γίνεται ;

Εγώ εδώ και λιγα χρόνια, χρησιμοποιώ εντελως απροβληματιστα, δυο TPLINK και δυο BEE-Wii,

Δουλευουν αψογα και τα τεσσερα μαζι , σε οποιον συνδυασμο και να τα βαλω.

Πιστεύω οτι τα TPLINK ειναι αρκετα ευελικτα.

 

1013216487_.png.082d7c96bb441907c93e2e7dba9587da.png

 

εικόνα.png

εικόνα.png

Επεξ/σία από adminaros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, alekout είπε

Παιδιά μια ερώτηση γιατί δεν έχω καταλάβει . Άν κάποιος έχει ήδη ένα ζευγάρι , όπως εγώ , μπορώ να τα χρησιμοποιήσω και τα 2 ως δέκτες ή δεν γίνεται ;

Ναι μπορούν να παίξουν και τα δύο ως δέκτες. Τα έχω συνδυάσει με το AV600 Powerline Wi-Fi Kit (TL-WPA4226KIT) και πάιζουν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε υπόψι σας οτι έχουν σημαντικά αυξημένη κατανάλωση σχετικά με άλλες τεχνολογίες τα powerline. Η κάθε συσκευή καίει κάπου 10watt, οπότε ανα ζευγάρι υπολογίστε περίπου 30-40Ε το χρόνο σε ρεύμα. 

 

Εγώ έχω ένα ζευγάρι απο πολύ παλιά, αλλά το χρησιμοποιώ μόνο σε ειδικές περιπτώσεις, ακριβώς για αυτό το λόγο. 

Αν έχουν βελτιώσει την κατανάλωση στα καινούρια πείτε μου μη νομίζω λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, nvel είπε

ούτε τα πρώτα devolo πριν 15 χρόνια  κατανάλωναν 10W, το συγκεκριμένο είναι κάτω από 3W

Εγω εχω και αυτα μονιμα https://www.skroutz.gr/s/10994512/D-Link-DHP-W611AV.html#reviews που χτυπανε 10 W λογο και wifi φανταζομαι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...