Προς το περιεχόμενο

Τα δεδομένα της Google φανερώνουν τη συμμόρφωση των πολιτών μιας χώρας στον περιορισμό κυκλοφορίας


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, zernex201 είπε

Πως αφαίρεσες τα Google Services ? έκανες Root ? σαν εναλλακτική τι έβαλες ? aptoide ?

Όχι πήρε Huawei που δεν έχει Google επάνω πάρτε Huawei για να σωθείτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, zernex201 είπε

Πως αφαίρεσες τα Google Services ? έκανες Root ? σαν εναλλακτική τι έβαλες ? aptoide ?

Προφανώς root και custom rom, δε νομίζω να γίνεται αλλιώς. Δεν έχω εγκαταστήσει κάποιο store, έβαλα εγώ τις εφαρμογές που ήθελα και το APKGrabber που κοιτά το apkmirror και εγκαθιστά από εκεί όταν υπάρχει ενημέρωση. Για YouTube έβαλα το NewPipe, για τα υπόλοιπα απλά χρησιμοποιώ εναλλακτικές υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BadBoy είπε

Προφανώς root και custom rom, δε νομίζω να γίνεται αλλιώς. Δεν έχω εγκαταστήσει κάποιο store, έβαλα εγώ τις εφαρμογές που ήθελα και το APKGrabber που κοιτά το apkmirror και εγκαθιστά από εκεί όταν υπάρχει ενημέρωση. Για YouTube έβαλα το NewPipe, για τα υπόλοιπα απλά χρησιμοποιώ εναλλακτικές υπηρεσίες.

Ωραίος, χαρά στο κουράγιο σου. Ποιο ROM πέρασες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, zernex201 είπε

Ωραίος, χαρά στο κουράγιο σου. Ποιο ROM πέρασες ?

Δεν έβαλα τίποτα περίεργο, LineageOS, απλά δεν εγκατέστησα τα gapps. Πάντως για να λέμε τα πάντα, αυτό που έκαναν στο βίντεο ήταν πολύ πιο extreme και όντως δε γνωρίζω αν γίνεται να μην επικοινωνείς καθόλου με Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BadBoy είπε

Δεν έβαλα τίποτα περίεργο, LineageOS, απλά δεν εγκατέστησα τα gapps. Πάντως για να λέμε τα πάντα, αυτό που έκαναν στο βίντεο ήταν πολύ πιο extreme και όντως δε γνωρίζω αν γίνεται να μην επικοινωνείς καθόλου με Google.

με viber , waze εχει κανονικά συμβατότητα ? (τώρα θα μου πεις, αν βάλεις custom rom για να αποφυγεις την google, θα πας και θα εγκαταστησεις waze και viber ?) οχι, υποθετικά μιλώντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, valkon είπε

Πήρε περίπατο το gdpr γενικώς

Δεν τίθεται θέμα GDPR γιατί δεν δόθηκαν δεδομένα με τα οποία μπορούν να ταυτοποιηθούν ατομικά χρήστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι και εδω ρε παιδες... Διαβαζουμε που διαβαζουμε παντου για μασονους, βρυκολακες illuminati που θελουν να μας κανουν κακο ξεροντας την τοποθεσια μας, brain control με τσιπακια και υποχρεωτικους εμβολιασμους και αλλα πολλα... Αλλα ας αφησουμε και τιποτα χωρις θεωριες συνομωσιας να διαβαζουμε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, DrStein είπε

Οχι και εδω ρε παιδες... Διαβαζουμε που διαβαζουμε παντου για μασονους, βρυκολακες illuminati που θελουν να μας κανουν κακο ξεροντας την τοποθεσια μας, brain control με τσιπακια και υποχρεωτικους εμβολιασμους και αλλα πολλα... Αλλα ας αφησουμε και τιποτα χωρις θεωριες συνομωσιας να διαβαζουμε...

μάλλον δεν είσαι καλά ενημερωμένος τεχνολογικά και το πόσο πολύ έχει προχωρήσει η νανο τεχνολογία 

the next big thing in Google

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2020 στις 1:40 ΠΜ, GiwrgosP- είπεΤωρα αν καποια μερα αποφασιστει ολα αυτα τα δεδομενα να βγουν στην επιφανεια και να εχει προσβαση ο καθενας θα μιλησουμε επι αλλης βασης.

 

Τότε θα είναι πολύ αργά και δεν θα μπορείς ούτε γνώμη να φέρεις...  

Την συμμόρφωση των πολιτών, μάλλον πως κάναμε αταξίες μέχρι τώρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βλέπουν ακόμη να υπάρχει το 20% της παλιάς κίνησης σε μουσεια και βιβλιοθήκες, τότε 2 πιθανότητες υπάρχουν:

- δεν μας σώνει τίποτα !

ή

- η Google άλλη μια φορά δεν ξέρει τι λέει ...

Διαβάζουμε παρακάτω όμως ότι η Google βλέπει επίσης μείωση (!!!) επισκέψεων 41% σε σουπερμάρκετ και φαρμακεία.  Αρα, επιβεβαιώνεται το 2ο παραπάνω.

Αρα, η είδηση αυτή ας μας γεμίσει με αισιοδοξία !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/4/2020 στις 10:54 ΜΜ, coffeex είπε

Κάντε disable τα πάντα από εδώ https://myaccount.google.com/activitycontrols

Χρόνια τώρα.

Άσχετο (?) με την είδηση, αλλά απεχθάνομαι τη στοχευμένη (προσωποποιημένη) διαφήμιση, αν χρειάζομαι κάτι θα το ψάξω μόνος μου. Δε χρειάζεται να ψάχνουν άλλοι για μένα με το αζημίωτο.

Επεξ/σία από Doubt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Doubt είπε

Χρόνια τώρα.

Άσχετο (?) με την είδηση, αλλά απεχθάνομαι τη στοχευμένη (προσωποποιημένη) διαφήμιση, αν χρειάζομαι κάτι θα το ψάξω μόνος μου. Δε χρειάζεται να ψάχνουν άλλοι για μένα με το αζημίωτο.

Χρόνια τώρα.

Άσχετο (?) με την είδηση, αλλά απεχθάνομαι τη στοχευμένη (προσωποποιημένη) διαφήμιση, αν χρειάζομαι κάτι θα το ψάξω μόνος μου. Δε χρειάζεται να ψάχνουν άλλοι για μένα με το αζημίωτο.

Το δικό μου ρητό είναι άμα θέλεις να κάνεις κάτι κάντο μόνος σου μην περιμένεις από τους άλλους βοήθεια πρέπει να το καταλάβετε ο καθένας είναι για τον εαυτό του

9 ώρες πριν, neo80 είπε

μάλλον δεν είσαι καλά ενημερωμένος τεχνολογικά και το πόσο πολύ έχει προχωρήσει η νανο τεχνολογία 

the next big thing in Google

Για αυτό όταν εγώ μίλαγα με ένα παιδί ότι θα πάω σε έναν γρήγορη μόλις έκλεισα το κινητό μου έστειλε η Vodafone ειδοποίηση περάστε από ένα Γρηγόρη να πάρετε ένα συν ένα καφέ και λέω αμάν Πότε πρόλαβε το κινητό και μου έστειλε ειδοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Regulus είπε

Ρίξτε μια ματιά στο PDF για την Ελλάδα και αν δεν σας αρέσει πετάξτε το smartphone. Αλλιώς μην γκρινιάζετε.

Όχι δεν θα πετάξουν το smartphone θα πάρουμε Huawei και τελείωσε το παραμύθι αν δεν θέλουμε την Google υπάρχει και πρόγραμμα που το κατεβάζεις και σου περνά η Google service και ησύχασα και κατεβάζεις και τις εφαρμογές Google

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...