Προς το περιεχόμενο

The DIY Ανδρικο κούρεμα thread


PC_MAGAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγκρίνω το νήμα

στο τέλος θα γίνουμε σαν τον Ρώσο  γιατρό που εγχείρησε τον εαυτό του στην Ανταρκτική

 

προσωπικά όχι μόνο δε κουρεύτηκα απ την αρχή του #μενουμεσπιτι αλλά ούτε ξυρίστηκα

νιώθω σα ναυαγός,ωραίο πράμα

 

ξέρω όμως 2 άτομα που ζήτησαν από φίλους τους να τους κουρέψουν και το αποτέλεσμα δεν ήταν άσχημο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eγώ έχω άλλη βασική απορία. Άντε πες πως κουρεύεσαι μόνος σου στο σπίτι. ΠΟΥ ακριβώς κουρεύεσαι; Μπροστά στο καθρέπτη και τριγύρω να γίνεται της Κορέας με τρίχες μέχρι και πάνω στη μούρη της γάτας; Μέσα στη μπανιέρα; Στο μπαλκόνι; Αλλά εκεί χωρίς καθρέπτη πώς το κάνετε; YOLO; 😂

Έχω βάσιμες απορίες γιατί έχω γυναίκα και δε θέλω το κούρεμα, να είναι το τελευταίο πράγμα που θα κάνω στη ζωή μου! Εδώ για ξύρισμα πάω και με βλέμμα λέαινας μου λέει "έχω καθαρίσει το μπάνιο. Το νου σου!" 😭

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει στο amazon.de κάποια καλή κουρευτική να προτείνετε και να υπάρχει σε στόκ?

Βλέπω την Moser, υποτίθεται ειναι γεμανικής κατασκευής, αλλά διαβάζω κάτι σχόλια οτι είναι πολύ βαριά, δεν έχει soft starter και με αποθαρρύνει.

https://www.amazon.de/Moser-1400-0458-Haarschneider-1400-Netzbetrieb/dp/B002L60XD0/ref=sr_1_3?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=hair+clipper+moser&qid=1586944756&sr=8-3

Τοπική αγορά (Κύπρος) δεν βρίσκω τίποτα αξιόλογο.

Θα κουρευτώ μόνος μου, οπότε δεν θέλω ταλαιπωρία με πολλά περάσματα ή να μαγκώνει κάθε τρείς και λίγο..

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορειτε να καταλαβετε την εννοια της ελευθερης ανεμελης τριχας που μεγαλωνει σαν τη παπαρουνα στον αγρο.. Δεν ειστε καθολου ποιητικα πνευματα😁😁

 

Περα απο την πλακα,οσοι δεν το εχετε ξανακανει μην το κανετε ή εστω εαν δεν θελετε στρατιωτικο η μπομπα κουρεμα μην το κανετε.Τωρα εαν το θελετε 2 ποντους σαν το γκαζον της ομονοιας(που ελεγε ο Βεγγος).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόση δυσκολία έχει να βάλεις την ξυριστική σε μία σκάλα και να περάσεις όμορφα και ωραία το κεφάλι σου?

Για πρώτη φορά το βάζεις σε μεγάλη σκάλα, οπότε θα μείνει μαλλί να καλύψει τα λάθη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, σετάκι (κυκλοφορεί και μόνη της) που σώζει ζωές (αναφέρομαι κυρίως στον συμφορουμήτη με το μπάνιο και το έτερο ήμισυ).

https://www.skroutz.gr/s/16459810/Philips-BT7501-85.html

Έχει vacuum που ρουφάει τις τρίχες για να μην τα κάνει όλα χάλια. Πολύ δυνατή. Της έχω βγάλει αρκετά το λάδι και είναι σκυλί ακόμα. Απλώς δεν είναι και η πιο εύκολη στον καθαρισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εγώ ξεκίνησα με 2mm τα πλαϊνά  μετά πήρα και τα πάνω λιγο και μετά τα πήρα σαν τεντυμποης!

Αυτα!ούτε αφρό ούτε τζελ ούτε λακ!

Απλά λιτά και τέλος!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, pimjy1214 είπε

ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ

το εκανα παλια και μετανιωσα....ασε που μετα πηγα στον κουρεα να με φτιαξει και γελουσε με τα χαλια μου.

hahahah και το πρόβλημα είναι ότι τώρα δεν υπάρχει καν η επιλογή αυτή! :P

15 ώρες πριν, john_petrucci7 είπε

Εγώ πάλι πήγα στον κουρέα μου στο σπίτι του εκανε και παλιά έτσι κι αλλιώς και είμαι σενιος..νταξει γίνομαι κακός το ξερω

Ο δικός μου έχει κομμωτήριο 1 στενό απ'το γραφείο μου.. τον παρακαλάω να με κουρέψει στο υπόγειο και το παίζει νομοταγής πολίτης.. έχω ένα ξερόβηχα βέβαια λόγω γύρης, δεν ξέρω αν έπαιξε κάποιο ρόλο κατά το τηλεφώνημά μου hahah!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fosforos είπε

 

προσωπικά όχι μόνο δε κουρεύτηκα απ την αρχή του #μενουμεσπιτι αλλά ούτε ξυρίστηκα

νιώθω σα ναυαγός,ωραίο πράμα

 

Υπάρχει κίνημα εδώ, το νιώθω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, afragorn είπε

Eγώ έχω άλλη βασική απορία. Άντε πες πως κουρεύεσαι μόνος σου στο σπίτι. ΠΟΥ ακριβώς κουρεύεσαι; Μπροστά στο καθρέπτη και τριγύρω να γίνεται της Κορέας με τρίχες μέχρι και πάνω στη μούρη της γάτας; Μέσα στη μπανιέρα; Στο μπαλκόνι; Αλλά εκεί χωρίς καθρέπτη πώς το κάνετε; YOLO; 😂

Έχω βάσιμες απορίες γιατί έχω γυναίκα και δε θέλω το κούρεμα, να είναι το τελευταίο πράγμα που θα κάνω στη ζωή μου! Εδώ για ξύρισμα πάω και με βλέμμα λέαινας μου λέει "έχω καθαρίσει το μπάνιο. Το νου σου!" 😭

Εγώ στην μπανιέρα, εύκολο το cleanup αργότερα. Βέβαια το καλώδιο δεν έφτανε αλλά τα αποτελέσματα ήταν ικανοποιητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ούτως ή άλλως λίγα μαλλιά, οπότε κουρεύομαι μόνος μου εδώ και χρόνια. Wahl κουρευτική, μέγεθος 1 εξάρτημα κουρέματος και 10 λεπτά χρόνος. Αποτέλεσμα άψογο (με λίγο ψαλιδι σε σημεία που η μηχανή δεν φτάνει καλά), και τα κυριότερο: κούρεμα όταν θέλω εγώ, ούτε ραντεβού, ούτε διαδρομές, ούτε 15άρι κάθε φορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω και εγώ μία Wahl και ανυπομονώ να κάνω τέστ drive στο κεφάλι μου 😆

Πιστεύω όλα είναι θέμα αυτοπεποίθησης. Ακόμα και αν το ξύρισμα αποβεί καταστροφικό, νομίζω μπορείς να το υποστηρίξεις με την κατάλληλη ψυχολογία.

Απλά προσθέτεις και μία περούκα, λίγη πούδρα στο πρόσωπο, κόκκινη μύτη, ζωγραφιστό κόκκινο χαμόγελο από το ένα αυτί μέχρι το άλλο. Κάτι γίνεται.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panther_512 είπε

 

Απλά προσθέτεις και μία περούκα, λίγη πούδρα στο πρόσωπο, κόκκινη μύτη, ζωγραφιστό κόκκινο χαμόγελο από το ένα αυτί μέχρι το άλλο. Κάτι γίνεται.

😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/4/2020 στις 2:07 ΜΜ, panther_512 είπε

Πόση δυσκολία έχει να βάλεις την ξυριστική σε μία σκάλα και να περάσεις όμορφα και ωραία το κεφάλι σου?

Για πρώτη φορά το βάζεις σε μεγάλη σκάλα, οπότε θα μείνει μαλλί να καλύψει τα λάθη.

source.gif

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...