Προς το περιεχόμενο

Το κορυφαίο Honor 30 Pro+ έχει κύρια κάμερα 50MP και οθόνη OLED 90Hz


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H νέα ναυαρχίδα της Honor έχει την ονομασία Honor 30 Pro+ και έχει πολλά κοινά χαρακτηριστικά με το Honor 30 Pro αλλά και ορισμένες σημαντικές διαφορές.

Μία σημαντική διαφορά σε σχέση με τα άλλα δύο κινητά της σειράς είναι η οθόνη, που είναι αυτή τεχνολογίας OLED με διαγώνιο 6,57 ιντσών αλλά υποστηρίζει refresh rate 90Hz και touch sampling rate 180Hz.

Η οθόνη διαθέτει διπλή οπή σε σχήμα κάψουλας για τις δύο εμπρόσθιες κάμερες (32MP και 8MP ultra-wide) που είναι όμοιες μου του «Pro».

Η οθόνη επίσης «φιλοξενεί» και τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων. Στο εσωτερικό της συσκευής βρίσκεται το Kirin 990 5G σε συνδυασμό με 8GB ή 12GB RAM και 256GB επεκτάσιμου (μέσω NM card) αποθηκευτικού χώρου. Η μπαταρία 4000mAh υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση 40W και ασύρματη φόρτιση 27W.

honor-30-design-1.jpg.f87585d7386346ce5500e63febb7d5fc.jpg

Το camera setup στο πίσω μέρος διαθέτει μία κάμερα-τηλεφακό με «περισκοπικό» σχεδιασμό στα 8MP που υποστηρίζει 5x optical zoom και 50x hybrid zoom, μία υπερευρυγώνια κάμερα 16MP (17mm) που είναι ιδανική και για λήψεις «macro», έναν αισθητήρα βάθους 2MP και βεβαίως την κύρια κάμερα, που βασίζεται στον αισθητήρα IMX700 50MP της Sony. Το Pro+ υποστηρίζει επίσης φωτογραφίες AI RAW – με μακρά έκθεση, συλλαμβάνει διάφορες φωτογραφίες RAW και στη συνέχεια τις συνδυάζει σε ένα τελικό RAW αρχείο για post-processing. Ένας ακόμη τομέας που υπερτερεί από τα άλλα δύο μοντέλα της σειράς είναι η υποστήριξη λήψης βίντεο 4K στα 60fps.

Όπως και τα άλλα δύο αδερφάκια του, το Honor 30 Pro+ «τρέχει» το Magic UI 3.1.0 που βασίζεται στο Android 10 αλλά χωρίς τις υπηρεσίες και τις εφαρμογές της Google (Google Play,  Maps, Gmail κ.ά).  Το νέο Honor 30 Pro+ θα διατεθεί στις 21 Απριλίου στην Κίνα με τιμή CNY 4999 ($710) και CNY 5499 ($780) για τις εκδόσεις 8/256GB και 12/256GB αντίστοιχο. Για την ώρα δεν υπάρχουν πληροφορίες για το πότε η εταιρεία σκοπεύει να το φέρει στην Ευρωπαϊκή αγορά.

GSMArena


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο φαίνεται κι αυτό. Το μόνο που με χαλάει πλέον απο huawei και σια (εκτός ban) είναι ότι ενώ ήταν μπροστά  σε μέγεθος μπαταριών τώρα έχει μείνει στάσιμη. Περίμενα σε κάποιο να έχει 4500 με 5000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, damoclesword είπε

Έτσι θα το γράφει το honor στην πλάτη; Με κάτι γραμματάρες να - με το συμπάθειο; Λίγο καγκούρικο το design.

 

Λογικά θα είναι όπως στην πρώτη φωτογραφία (με κανονική γραμματοσειρά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, damoclesword είπε

Έτσι θα το γράφει το honor στην πλάτη; Με κάτι γραμματάρες να - με το συμπάθειο; Λίγο καγκούρικο το design.

Κοίτα... κάπως θα έπρεπε να ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ξεχωριζει σαν τεχνολογια εδω ειναι η 90hz oled με το "μικροτερο" ως τωρα budget.

Οσο για τα services δεν καταλαβαινω προς τι τοσο μεγαλο θεμα. Δε μπορεις να κανεις την ιδια και καλυτερη δουλεια με τους χαρτες της Νοκια; Υπαρχουν πολυ πιο ομορφες και ευχρηστες εφαρμογες απο το gmail και συγχρονισμο επαφων μπορεις να κανεις με ενα σωρο εναλλακτικες υπηρεσιες.

Ας μην τρελαινομεθα. Οτιδηποτε αλλο λειπει απο το στορ μπορει να γινει sideload. Android ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsagas_lr είπε

Αυτο που ξεχωριζει σαν τεχνολογια εδω ειναι η 90hz oled με το "μικροτερο" ως τωρα budget.

Οσο για τα services δεν καταλαβαινω προς τι τοσο μεγαλο θεμα. Δε μπορεις να κανεις την ιδια και καλυτερη δουλεια με τους χαρτες της Νοκια; Υπαρχουν πολυ πιο ομορφες και ευχρηστες εφαρμογες απο το gmail και συγχρονισμο επαφων μπορεις να κανεις με ενα σωρο εναλλακτικες υπηρεσιες.

Ας μην τρελαινομεθα. Οτιδηποτε αλλο λειπει απο το στορ μπορει να γινει sideload. Android ειναι.

 

e-banking. YouTube. Netflix. The list goes on...

Εσύ πχ μπορεί να είσαι οκ με το να ανοίγεις browser για να δεις βιντεάκι στο ολοκαίνουργιο, απαστράπτον σούπερ ντούπερ κινητό σου αλλά σίγουρα όχι η πλειοψηφία. Και στην τελική, εγώ μπορεί να μη γουστάρω να μάθω να χρησιμοποιώ νέες εφαρμογές, γιατί αυτές που έχω στο κινητό πλέον τις παίζω στα δάχτυλα και τις έχω φέρει στα μέτρα μου μέσα απο δοκιμές και ρυθμίσεις.

Επίσης το θέμα δεν είναι αν υφίστανται εναλλακτικοί τρόποι να κάνεις τη δουλειά σου χωρίς Google services, το θέμα είναι οτι αν αγοράσεις ένα τέτοιο κινητό είσαι αναγκασμένος να καταφύγεις σε πλάγιες μεθόδους για να έχεις πλήρως λειτουργική συσκευή (την οποία βεβαίως εσύ την πλήρωσες, δεν στην έκαναν δώρο). Στη mainland China δεν έχεις επιλογή ούτως ή άλλως. Εδώ γιατί να μπώ σε μια τέτοια διαδικασία ;

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, VonLoutsos είπε

Λύσσα με τα notch! Βάλτε είτε motorized θέλουμε όλοκληρη οθόνη!!!

Πήρα το honor 9x..μια ομορφιά ούτε τρύπες στον τοίχο ούτε σταγόνες, δάκρυα και μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MAFAKA είπε

e-banking. YouTube. Netflix. The list goes on...

Εσύ πχ μπορεί να είσαι οκ με το να ανοίγεις browser για να δεις βιντεάκι στο ολοκαίνουργιο, απαστράπτον σούπερ ντούπερ κινητό σου αλλά σίγουρα όχι η πλειοψηφία. Και στην τελική, εγώ μπορεί να μη γουστάρω να μάθω να χρησιμοποιώ νέες εφαρμογές, γιατί αυτές που έχω στο κινητό πλέον τις παίζω στα δάχτυλα και τις έχω φέρει στα μέτρα μου μέσα απο δοκιμές και ρυθμίσεις.

Επίσης το θέμα δεν είναι αν υφίστανται εναλλακτικοί τρόποι να κάνεις τη δουλειά σου χωρίς Google services, το θέμα είναι οτι αν αγοράσεις ένα τέτοιο κινητό είσαι αναγκασμένος να καταφύγεις σε πλάγιες μεθόδους για να έχεις πλήρως λειτουργική συσκευή (την οποία βεβαίως εσύ την πλήρωσες, δεν στην έκαναν δώρο). Στη mainland China δεν έχεις επιλογή ούτως ή άλλως. Εδώ γιατί να μπώ σε μια τέτοια διαδικασία ;

Youtube Vanced. Πολυ καλυτερο απο την καρκινιαρα της γκουγκλ και με premium λειτουργιες. Τα e-banking apps ειδικά στην Ελλάδα είναι μια φάρσα και μισή. Από τη σελίδα η δουλειά γίνεται πάντα πιο γρήγορα. Και ξαναλέω, οτιδήποτε άλλο μπορεί να γίνει sideload. Άμα τώρα δε γουστάρεις όπως είπες να εξελιχθείς σαν χρήστης και παίζεις στα δάχτυλα τις μετριότατες εφαρμογές της σκρουγκλ μείνε στο Pixel. Αυτό που βλέπεις ως αναγκαιότητα, εγώ το εκλαμβάνω ως κίνητρο.

Ειμαστε και μεις που δε φλασαραμε τα σκουπίδια των gapps, απο σεβασμό στις ώρες που ρίξαμε μαζί με συναδέλφους για την εκάστοτε custom rom.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...