Προς το περιεχόμενο

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2021)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Glikos είπε

Δεν έχω δει την Wandavision, δεν μου κάνει κλικ. Αλλά αν χρειάζεται θα διαβάσω ένα recap για να βγάζει πιο νόημα το Dr Strange.

Χρειάζεται. Ένα recap βέβαια, εγώ δεν θα αφιέρωνα χρόνο για τέτοιες σειρές. Αλλιώς στην αρχή της ταινίας είσαι εκτός κλίματος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Βασικα το WV ειναι καλυτερο απο το dr strange

Η αλήθεια είναι ότι δεν με τραβάει ιδιαίτερα το WV. Το Dr Strange το 1ο ήταν διασκεδαστικό. Θα δω και το sequel. Για τα εφέ κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα κολπο για να περνατε καλα με τετοιες ταινιες ειναι παντα να τις ξεκινατε με τερμα χαμηλες προσδοκιες. Οταν ο πηχης ειναι στον πατο τοτε και το μετριο θα σας φανει καλο και θα περασετε καλα. Ας ξεχασουμε ταινιες οπως winter soldier iron man 1 infinity war endgame civil war απο τη φαση 4 μονο το no way home μπορει να σταθει στις προηγουμενες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ενα κολπο για να περνατε καλα με τετοιες ταινιες ειναι παντα να τις ξεκινατε με τερμα χαμηλες προσδοκιες. Οταν ο πηχης ειναι στον πατο τοτε και το μετριο θα σας φανει καλο και θα περασετε καλα. Ας ξεχασουμε ταινιες οπως winter soldier iron man 1 infinity war endgame civil war απο τη φαση 4 μονο το no way home μπορει να σταθει στις προηγουμενες. 

Προσωπικά από το phase 4, μου άρεσε αρκετά το Shang Chi. Αρκετά διασκεδαστικη με ωραίες μάχες. Επίσης κάτι που μου άρεσε ιδιαίτερα, ήταν το γεγονός ότι η τελική μάχη, έγινε σε ένα μέρος που δεν είναι "προσβάσιμο" για τους υπόλοιπους Avengers.

Πχ στο Eternals στην τελική μάχη που ήταν ο Doctor Strange; Έπινε τσάι στο Κάμαρ-Ταζ;

Ναι οκ, καταλαβαίνω ότι δεν γίνεται να εμφανίζονται όλοι από το πουθενά ως deus ex machina και να σώζουν τους πάντες. Εννοείται ότι πρέπει να γίνει σωστό character building και development. Αλλά όταν η απειλή είναι planetary level χτυπάει άσχημα στο μάτι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Andre7w είπε

Προσωπικά από το phase 4, μου άρεσε αρκετά το Shang Chi. Αρκετά διασκεδαστικη με ωραίες μάχες. Επίσης κάτι που μου άρεσε ιδιαίτερα, ήταν το γεγονός ότι η τελική μάχη, έγινε σε ένα μέρος που δεν είναι "προσβάσιμο" για τους υπόλοιπους Avengers.

Πχ στο Eternals στην τελική μάχη που ήταν ο Doctor Strange; Έπινε τσάι στο Κάμαρ-Ταζ;

Ναι οκ, καταλαβαίνω ότι δεν γίνεται να εμφανίζονται όλοι από το πουθενά ως deus ex machina και να σώζουν τους πάντες. Εννοείται ότι πρέπει να γίνει σωστό character building και development. Αλλά όταν η απειλή είναι planetary level χτυπάει άσχημα στο μάτι. 

Το ξεχασα αυτο ναι αρκετα αξιολογο το συγκεκριμενο κυριως το δευτερο μισο του ειναι παραμυθενιο και αρτιο το πρωτο μισο το ειχα αναφερει δεν μου αρεσε καθολου. Το Eternals καλυτερα να το δουμε ως αυτοτελη ταινια παρα ως μερος του lore της Marvel. Ηταν οντως ξεκαρφωτο η ολη ιστορια και καλα δεν επεμβαινουν στις μαχες των ανθρωπων εξωγηινων σε καθε πλανητη που πανε οποτε ας κοψουν το κεφαλι τους σε καθε πλανητη να τα βγαλουν περα. Απλα ετυχε να βοηθησουν τη γη να μην καταστραφει. Αν θα ερχοταν παντως ο Strange στο Eternals θα επρεπε να δουμε και τους αλλους οποτε λιγο δυσκολο στη διεκπεραιωση του ολου εγχειρηματος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οχι μονο τωρα τελευταια βγαζουν πατατεσ ταινιεσ βλεπε αυτο και το THOR ΑΛΛΑ ειναι και τυρρανοι λολ Marvel: Κατηγορίες εργαζομένων για τις συνθήκες εργασίας | E-Radio.gr Pop Culture

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...