Προς το περιεχόμενο

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2021)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ειναι και τπτ ιδιαιτερο το wandavisiοn δεν χανετε και πολλα

η επιλογη για villain της scarlet ειδικα

Spoiler

αυτη η φαση με τα παιδια της

οτι ναναι 

μετρια γενικα η ταινια

 

 

Επεξ/σία από Pitzimpitzidis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/6/2022 στις 4:15 ΜΜ, Diinekis21 είπε

Pop Tv Questioning GIF by Schitt's Creek

Λολ ρε @Arkin!

Πλέον με τις σειρές περιπλέκεται το πράγμα, θέλει να βλέπεις recaps αν δε παρακολουθείς τα πάντα. Τουλάχιστον για το κεντρικό στόρυ, τη Wanda στη προκειμένη.

Γιατί και για τα cameo πρέπει να έχεις παρακολουθήσει άλλα τόσα. What if ftw btw!

η Marvel πρεπει να σταματησει τα πολλα cameo, μας τα εχει ψιλοπρηξει.  εχει "ανοιξει" πολυ το συμπαν και κατανταει βαρετο. 

θελει να το ανοιξει κι αλλο, με ETERNALS, chavez, Mrs Marvel, κλπ, κλπ....... αλλα το κανει με πολυ "παιδικο" υφος, με ηρωες σε μικρη ηλικια, με εισαγωγη πολυ ανιματιον - κινουμενου σχεδιου στις ταινιες. 

Εαν θελει να τις κανει παιδικες, ας τις κανει πληρως Animated.... με σηματοδοτηση 0+.........!!!!!!!!! 

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά ήθελε να πει, είχε μια καλή ευκαιρία με την λύση "όλα σε ένα" του MV, αλλά πολύ λίγα κατάφερε (κι αυτά όχι ιδιαίτερα καλά).

Είχε τις καλές στιγμές του, πέρασε εύκολα το 2ωρο, αλλά μέχρι εκεί.

Πολύ πιο ουσιαστικό ήταν το "What If" σε αυτό το σκηνικό, περισσότερα έδωσε.

Για όσους διαμαρτύρονται για τα "παιδιά" και το πως/γιατί την επηρέασαν...βρείτε κάπου το comic "House of M" (όπως σωστά αναφέρθηκε σαν βάση) και θα καταλάβετε κάποια πράγματα (όχι όλα, δυστυχώς...λείπει πάρα πολύ υλικό), αλλά και το W-V έκανε καλή δουλειά σε αυτό.

Α, και τυπικά η Wanda δεν έχει και πολλούς που να μπορούν να την ακουμπήσουν καν όταν είναι σε full SW mode...πολύ περισσότερο οι Ill από τα Lidl (ναι, και εκεί η Reva για γέλια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Πέτρος είπε

 

Πολύ πιο ουσιαστικό ήταν το "What If" σε αυτό το σκηνικό, περισσότερα έδωσε.

 

Εντάξει δεν ήταν και σκουπίδι η ταινια. Για μένα ήταν αδιάφορη. 

Αλλά το what if 100 φορές καλύτερο. Μακάρι να έκαναν αυτό live action... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Εντάξει δεν ήταν και σκουπίδι η ταινια. Για μένα ήταν αδιάφορη. 

Μα δε λέω κάπου ότι ήταν σκουπίδι, ίσα-ίσα τα ίδια με εσένα...πέρασε η ώρα και τέλος, τίποτα παραπάνω.

7 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Αλλά το what if 100 φορές καλύτερο. Μακάρι να έκαναν αυτό live action... 

Ναι ναι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αντικειμενικά η ταινία ήταν μετριαντζα. Κακό και πρόχειρο σενάριο που δεν πείθει λες και το έγραψαν παιδάκια.

Λες και σταμάτησαν να προσπαθούν. Έχω παρατηρήσει ότι όλο σχεδόν το phase 4 είναι πολύ κατώτερης ποιότητας με ελάχιστες εξαιρέσεις.

 

Βλέπεται για τις action σκηνές και την νοσταλγία. Ήταν αγαπημένος ήρωας ο strange, κρίμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Dr. Strange In The Multiverse Of Madness είναι ολίγον προβληματικό. Το γεμάτο ενέργεια δεύτερο μέρος δεν είναι αρκετό για να σώσει την προβληματική μπερδεμένη πλοκή και τον αργό ρυθμό του. Θα έλεγα ότι μου άρεσε κυρίως το δεύτερο μέρος εκεί που ο σκηνοθέτης Σαμ Ραιμι άφησε τον παλιό του εαυτό του να βγει έξω και να δημιουργήσει κάτι πολύ πιο προσωπικό. Κατά τα άλλα ήταν πολύ στάνταρντ Μαρβελ ταινία. Δεν μπορείς να πεις και πολλά πράγματα για ερμηνείες, φωτογραφία, σκηνοθεσία γιατί όλες λίγο πολύ έχουν το ίδιο λουκ. Αν κανείς ενδιαφέρετε έχω φτιάξει ένα βιντεακι εδώ ( έχει σποιλερς):https://www.youtube.com/watch?v=xHL50hjtr5E

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από τις λίγες φορές που σε ταινία με δράση, εφέ μου έκλεισαν τα μάτια από την νύστα (ήμουν ξεκούραστος και ήταν 22:00 όταν συνέβη) την έκλεισα και την συνέχισα την άλλη μέρα. 

Μετριότητα στην καλύτερη. Δεν είχα διαβάσει τίποτα το σχετικό για την ταινία, δεν είχα δει και την σειρά με την κακιά μάγισσα και στην αρχή της ταινίας χάθηκα σε σημείο που νόμιζα ότι με πείρε ο ύπνος και έχασα κάτι 😄

Η μικρή Λατίνα ρόλος χωρίς καμία ουσία, νόημα. 

Κρίμα για τον Μπένεντικτ Κάμπερμπατς που είναι εξαιρετικός ηθοποιός. 

Βλέπω πλέον σε κάθε ταινία που απευθύνεται σε εφήβους όπως αυτές της Marvel τα περνάμε τα μηνύματα. Σε αυτήν είχαμε δύο μαμάδες 🙃

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, liakinen είπε

Από τις λίγες φορές που σε ταινία με δράση, εφέ μου έκλεισαν τα μάτια από την νύστα (ήμουν ξεκούραστος και ήταν 22:00 όταν συνέβη) την έκλεισα και την συνέχισα την άλλη μέρα. 

Μετριότητα στην καλύτερη. Δεν είχα διαβάσει τίποτα το σχετικό για την ταινία, δεν είχα δει και την σειρά με την κακιά μάγισσα και στην αρχή της ταινίας χάθηκα σε σημείο που νόμιζα ότι με πείρε ο ύπνος και έχασα κάτι 😄

Η μικρή Λατίνα ρόλος χωρίς καμία ουσία, νόημα. 

Κρίμα για τον Μπένεντικτ Κάμπερμπατς που είναι εξαιρετικός ηθοποιός. 

Βλέπω πλέον σε κάθε ταινία που απευθύνεται σε εφήβους όπως αυτές της Marvel τα περνάμε τα μηνύματα. Σε αυτήν είχαμε δύο μαμάδες 🙃

Δεν την έχω δει ακόμα αλλά με όσα διαβάζω είμαι σίγουρος θα ξενερώσω και δεν θα μ'αρέσει. Όχι ότι περιμένω κάποιο αριστούργημα. Επίσης, αυτό με τα μηνύματα είναι στανταράκι πλέον.

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Glikos είπε

Δεν την έχω δει ακόμα αλλά με όσα διαβάζω είμαι σίγουρος θα ξενερώσω και δεν θα μ'αρέσει. Όχι ότι περιμένω κάποιο αριστούργημα. Επίσης, αυτό με τα μηνύματα είναι στανταράκι πλέον.

Δεν την περίμενα τόσο χάλια. Αν δεν έχεις δει την σειρά Wandavision να δεις ή να διαβάσεις ένα recap. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, liakinen είπε

Δεν την περίμενα τόσο χάλια. Αν δεν έχεις δει την σειρά Wandavision να δεις ή να διαβάσεις ένα recap.

Δεν έχω δει την Wandavision, δεν μου κάνει κλικ. Αλλά αν χρειάζεται θα διαβάσω ένα recap για να βγάζει πιο νόημα το Dr Strange.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Glikos είπε

Δεν έχω δει την Wandavision, δεν μου κάνει κλικ. Αλλά αν χρειάζεται θα κάνω διαβάσω ένα recap για να βγάζει πιο νόημα το Dr Strange.

Βασικα το WV ειναι καλυτερο απο το dr strange

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...