Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, Delijohn said:

image.png.f943a00f41ea8a217cef2d7d8fad7d6f.png

και τρία run μετά τα τελευταία updates..
image.png.e26ef7574ff6cb5c0ff660083b63cd43.png

Ε δεν το λές και τέλειο αλλά σίγουρα καλύτερα απο πριν. Άντε να δούμε και με το patch που ετοιμάζει η AMD στις 21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρες! Έχω την msi b450 tomahawk max 2 και προσπαθώ να την κάνω να δουλέψει με έναν 3200g αλλά τίποτα. Μόνιμα το led cpu  αναμμένο. Καμμία ιδέα; ο 3200 και η μητρική με άλλα εξαρτήματα δουλεύουν μια χαρά, μόλις τα βάλω μαζί   κόκκινο λεντάκι

Επεξ/σία από panagiotiskak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panagiotiskak είπε

Καλησπέρες! Έχω την msi b450 tomahawk max 2 και προσπαθώ να την κάνω να δουλέψει με έναν 3200g αλλά τίποτα. Μόνιμα το led cpu  αναμμένο. Καμμία ιδέα; ο 3200 και η μητρική με άλλα εξαρτήματα δουλεύουν μια χαρά, μόλις τα βάλω μαζί   κόκκινο λεντάκι

Έκδοση bios της μητρικής?

Όλες οι συνδέσεις, έγιναν από την αρχή?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω δοκιμάσει όλα τα βιος, απο το Η0 μέχρι το ΒΕΤΑΗ63. Οι συνδέσεις ναι απο την αρχή. Σε δύο μητρικές msi b450 tomahawk max 2 δοκιμάστηκαν όλα. Ο ryzen 3200g σε μια χ570 δούλεψε απροβλημάτιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2021 στις 3:50 ΜΜ, kostas_anes είπε

Heheh... και είναι 3826MHz παρακαλώ, γιατί BCLK OC. Όσο για το πόσο βοηθάει, σε φίλτρα πάρα πολύ, ειδικά αν παίζεις με Noise Reduction κτλ, όπως επίσης βοηθάει τρομερά και σε Photoshop/GIMP όπως έχω παρατηρήσει. Not sure αν είναι απλώς το memory OC, ή αν το κύριο performance increase οφείλεται στο αυξημένο IF. 
 image.png.97acd4dde2795ba15ad54d43d4cb47e2.png

Καλησπερα Κωστα, μπορεις αμα εχεις την καλοσυνη να πεις τι αλλαγες εκανες στο bios ,εχω τις ιδιες μνημες αλλα εχουν χαλια timmings   

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, nikpro4 είπε

Καλησπερα Κωστα, μπορεις αμα εχεις την καλοσυνη να πεις τι αλλαγες εκανες στο bios ,εχω τις ιδιες μνημες αλλα εχουν χαλια timmings   

image.png

κατεβασε βρε αδερφε τις μνημες στα 3600-3800Mhz αυτα θα τρεχει πολυ χαλι

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, malakudi είπε

Σε μένα δεν ήρθε το update για τους Ryzen. Έχουμε το KB να το κάνω manually; Ακόμα 28ms έχω σε L3, έλεος.

 

Τι τα θελετε ρε τα 11 ,ειναι νωρις ακομα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Τι τα θελετε ρε τα 11 ,ειναι νωρις ακομα

 

Windows_95_launch+%25281%2529.jpg

Κάποτε κάνανε ουρές τα μεσάνυχτα για το ποιος θα πάρει τα πρώτα πακέτα κι εσύ μας λες να περιμένουμε και ότι είναι νωρίς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/10/2021 στις 8:48 ΜΜ, petasis είπε

Καιρό έχω να σας πω... Δεν έστειλα τις υπερβολικές φώτος που ζητά η amd, θα καθυστερήσω το RMA. Δοκιμάζω με τον scheduler που πρότεινε ο malakudi. Δυστυχώς είχα 2 reboots για άλλο λόγο (μετακίνηση του μηχανήματος σε νέα θέση, και ένα σταμάτημα ενός δίσκου, που θέλει παρακολούθηση...).

Οπότε είμαι μόνο στις 2 μέρες uptime. Αν φτάσει 1,5-2 βδομάδες χωρίς να κολλήσει θα είναι ρεκόρ για το σύστημα.

Και σήμερα είναι στις 8 μέρες χωρίς freeze...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...