Προς το περιεχόμενο

voip cosmote σε frtizbox 7530


insgamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας, 

σήμερα παρέλαβα ένα fritzbox 7530 το έχω συνδέσει σε dsl γραμη αλλά δεν ξέρω πως να συνδέσω το σταθερό τηλέφωνο αν μπορείτε να μου πειτε τη να κάνω θα έχω και φωτο 

και που να βάλω το κωδικό οταν πάρω τηλ τον ΟΤΕ και το νούμερο;

fritz1.jpg

fritz2.jpg

φριτζ3.jpeg

Επεξ/σία από insgamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο fridzbox ο οτε δινει επειδη τα πουλαει κ ο ιδιος στο σαιτ του κ ο γερμανος επισης. Γενικα ο οτε ειναι η μοναδικη εταιρια που αν τους παρεις τηλ σου δινουν τον κωδικο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, insgamer said:

ναι πείρα τηλ και τα δίνει αλλά δεν ξέρω πως να το ρυθμίσω γιατί αν πάρω τον κωδικό θα πρέπει να το φτιάξω μέσα σε 30λεπτα 

δεν χρειαζεται να στα δωσει.το σεταρουν αυτοι απο μακρυα την πρωτη φορα και μετα τα παιρνει αυτοματα.μπορει να.μην χρειαστει καν την πρωτη φορα.ενας πηρε τηλεφωνο και αυτοματα οταν του ζητησε το νουμερο της γραμμης για ελεγχο του εφτιαξε την τηλεφωνια.για παραπανω αν μπορει να μας πει ο @jkoukos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοριζικο τοτε, ειδες καποια διαφορα πχ μεγαλυτερο συγχρονισμο ; Η μεγαλυτερη καλυψη wifi ; Ταχυτητα κλτ 

Επειδη εχω κ εγω οτε 50αρα , αξιζει η αγορα του ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, malias4 είπε

Καλοριζικο τοτε, ειδες καποια διαφορα πχ μεγαλυτερο συγχρονισμο ; Η μεγαλυτερη καλυψη wifi ; Ταχυτητα κλτ 

Επειδη εχω κ εγω οτε 50αρα , αξιζει η αγορα του ;

αν αξίζει λέει πληρώνω 24 και μου έρχεται 6.6kmbs/s download και 936kmbs/s upload ναι έχει συγχρονιστεί πένα με την γραμμή και από μετρήσεις που έχω κάνει 5.60 download και 0.80 upload σταθερά ενώ με το ρουτερ ΟΤΕ είχα 2.00-4.90 download και 0.50 upload και έχω και καλύτερη κάλυψη με το fritzbox σε wifi μια γραμμή επίσης οι καρτέλες στο ίντερνετ ανοίγουν πολύ ποιο γρήγορα και πλέων μπορώ να δω και live stream στο youtube με 720p χωρείς κωλύματα! (το έλαβα σήμερα και είδα με την πρώτη διαφορά) ΑΞΊΖΕΙ 10000000%

10 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Ειχα μεινει στο οτι οι παροχοι δεν δινουν κωδικους.
Θα χαρω πολυ να αλλαξω το ρουτερ του ΟΤΕ με ενα Fritz

από όσο ξέρω η vodafone και ο ΟΤΕ δίνουν η wind δεν δίνει 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο ΟΤΕ δίνει σίγουρα, έχω στήσει και κεντράκι σε φίλο, και είχα πάρει και εγώ. Η Nova όντως δεν δίνει, αναμένω απάντηση από ΕΕΤΤ για το κατά πόσον είναι σύννομο αυτό. Είχα ξεκινήσει ένα ψάξιμο πέρυσι αλλά το παράτησα γιατί δεν είχα Nova, τώρα που έχω θα το κυνηγήσω λιγάκι

Επεξ/σία από Orestis_G
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε μπορώ να σετάρω την τηλεφωνία. Στο username και password βάζουμε αυτά που μας δίνει η cosmote (μου τα έστειλαν σε sms το πρωί) φαντάζομαι. Τι βάζουμε  στα Registrar και proxy server; Στα Additional Settings τσεκάρουμε τίποτα; Στην εξυπηρέτηση δε βγάζω άκρη (το πρωί μου είπαν θα σας ειδοποιήσουμε εμείς για τη τηλεφωνία, δεν επικοινώνησε κανείς ,τους πήρα πάλι τηλέφωνο η διαδικασία επίλυσης ειναι σε εξέλιξη..μετά στο site που έβαλα το κινητό για βοήθεια με πήραν τηλέφωνο αμέσως αλλά μου είπαν να σας εξυπηρετήσει τεχνικός με τα 3 πρώτα λεπτά κλήσης δωρεάν, τα υπόλοιπα 15 λεπτά με 10 ευρώ και μετά το κάθε λεπτό 0,60 ευρώ)...

 

cosmote.jpg

Επεξ/σία από ianstam8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ianstam8 είπε

Δε μπορώ να σετάρω την τηλεφωνία. Στο username και password βάζουμε αυτά που μας δίνει η cosmote (μου τα έστειλαν σε sms το πρωί) φαντάζομαι. Τι βάζουμε  στα Registrar και proxy server; Στα Additional Settings τσεκάρουμε τίποτα; Στην εξυπηρέτηση δε βγάζω άκρη (το πρωί μου είπαν θα σας ειδοποιήσουμε εμείς για τη τηλεφωνία, δεν επικοινώνησε κανείς ,τους πήρα πάλι τηλέφωνο η διαδικασία επίλυσης ειναι σε εξέλιξη..μετά στο site που έβαλα το κινητό για βοήθεια με πήραν τηλέφωνο αμέσως αλλά μου είπαν να σας εξυπηρετήσει τεχνικός με τα 3 πρώτα λεπτά κλήσης δωρεάν, τα υπόλοιπα 15 λεπτά με 10 ευρώ και μετά το κάθε λεπτό 0,60 ευρώ)...

cosmote.jpg

βάλε αυτά που εχω στην φωτο και στο Call ID βάλε το πρώτο αν δεν σου κάνει κανε πήραμα (αυτα τα στοιχεια που σου εστειλα ειναι για COSMOTE)

asdfas.jpg

Επεξ/σία από insgamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...