Προς το περιεχόμενο

ΚΑΦΕΤΙΕΡΑ ΕΣΠΡΕΣΣΟ ARIELLI KM-540B 47.9 Ευρω


akis_supernatural

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, hitman 21 original είπε

Ειμαι κατοχος της συγκεκριμενης μηχανης εδω κ ενα μηνα περιπου.Τα θετικα ειναι πως για 50 ευρο κανει αρκετα καλο καφε,εχει δοσομετρητη μεσα με ταμπερ στην συσκευασια ενω στα αρνητικα για μενα τουλαχιστον ειδα πως εκει που κανει επαφη το δοχειο νερου με την μηχανη,ενω το εχω κουμπωσει καλα,μερικες φορες σταζει νερο με αποτελεσμα να βρεχεται το καλωδιο του ρευματος.Εχω βαλει πανακι εκει πισω καλου κακου οποτε ολα οκ,δεν ξερω αν το εκανε κ σε κανεναν αλλον η το κανει μονο σε μενα κ το αλλο αρνητικο που εχω να πω ειναι πως τον θορυβο της τον κανει οχι πολυ αλλα ακουγεται αρκετα.

Αυτο λεω απο πανω! Το ιδιο προβλημα.. Εγω την πηγα πισω (μετα απο 10 μερες) και μου εστειλαν αλλη (εκαναν βεβαια 2 βδομαδες).. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την συγκεκριμένη την έχω πάρει και εγώ στα 49€ email προσφορά από 10/2019. Με Lavazza κόκκινο κάνει φοβερό καφέ και πολύ καλό καϊμάκι. Το μόνο θέμα μου, για μένα, ότι είναι κοντή (δεν μπορώ να βάλω ψηλό ποτήρι από κάτω ακόμα και αν βγάλω το σχαρακι που μαζεύει τα νερά). Βέβαια είχα και μια ποιο παλιό μοντέλο (150bs) η οποία είναι ακόμα ποιο κοντή 😛 Μέχρι τα 60€ αξίζει και με το παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρέλαβα και εγω σημερα, μια χαρα καφεδακι κανει. Δυσκολευται κανείς αλλος να κουμπωσει το κλειστρο στη μηχανη γιατι εμενα χρειάζεται αρκετη δυναμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akis1821 είπε

Την παρέλαβα και εγω σημερα, μια χαρα καφεδακι κανει. Δυσκολευται κανείς αλλος να κουμπωσει το κλειστρο στη μηχανη γιατι εμενα χρειάζεται αρκετη δυναμη. 

Εγώ ακόμη στην αναμονή να μου τη φέρουν... πηγές από εκεί να το πάρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, akis1821 είπε

Την παρέλαβα και εγω σημερα, μια χαρα καφεδακι κανει. Δυσκολευται κανείς αλλος να κουμπωσει το κλειστρο στη μηχανη γιατι εμενα χρειάζεται αρκετη δυναμη. 

Έτσι είναι. Χρειάζεται αρκετή δύναμη στην αρχή για να μπει. Με τον καιρό θα χαλαρώσει μόνο του. Πιθανών το έχουν κάνει έτσι γιατί οι προηγούμενες σειρες της arielli είχαν θέματα που έσταζε το νερό έξω από τον καφέ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akis_supernatural είπε

Εγώ ακόμη στην αναμονή να μου τη φέρουν... πηγές από εκεί να το πάρεις;

Ναι πηγα απο εκει,  ειχα βαλει το eshop Ν. Ηρακλειου. Παραγγελία ειχε γινει Κυριακη του Πασχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα πάντως σήμερα μου έστειλαν το παρακάτω mail:

"Αγαπητέ κύριε ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ,

με αυτό το e-mail θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι για το (HAP.105226) ΚΑΦΕΤΙΕΡΑ ΕΣΠΡΕΣΣΟ ARIELLI KM-540BS που έχετε επιλέξει στην παραγγελία σας έχει εξαντληθεί, παρά τις προσπάθειές μας για την εύρεσή του.

Βρισκόμαστε όμως στην ευχάριστη θέση να σας προτείνουμε το (HAP.105201) ΚΑΦΕΤΙΕΡΑ ΕΣΠΡΕΣΣΟ ARIELLI KM-100BS. Η αρχική τιμή του είναι 49€ και σας το προσφέρουμε στην αποκλειστική τιμή των 37,90€ ! Παρακαλούμε σημειώστε ότι η προσφορά ισχύει για τις 10 επόμενες ημερολογιακές μέρες ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων."

 

Αλλος κανείς;;

Επεξ/σία από kteacher2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρέλαβα σήμερα (παραγγελία λίγο μετά την ανάσταση), βρήκα και lavazza κόκκινο σε καλή τιμή οπότε ξεκινάμε με κάτι φτηνό για τους πρώτους πειραματισμούς. 1 καφέ που δοκίμασα μια χαρά ήταν, ούτε πλαστικίλα στην γεύση που διάβαζα σχόλια ούτε τίποτα. Πρώτα βέβαια πέρασα σκέτο νερό μερικές φορές όπως γράφει στο manual, πριν φτιάξω τον πρώτο καφέ. Στα θετικά ότι ζεσταίνεται πολύ γρήγορα (μάλλον λόγω 1450 watt) οπότε δεν χρειάζεται να παίζεις μαζί της ξεκίνα/σταμάτα.

54 λεπτά πριν, akis_supernatural είπε

Βλέπω ότι είναι εξαντλημένη τώρα.. τι πιστεύετε θα την ξαναφέρει; Γτ θέλει και ο πατέρας μου

Καθώς το παρακολουθούσα το stock του e-shop καιρό τώρα, στόκαρε ότι ήταν και με την μία κάποια μοντέλα έφυγαν. Πιστεύω την άλλη εβδομάδα θα βγάλει ένα μικρότερο μοντέλο όπως την 100 ή 130 στα 40 ευρώ ή λίγο παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lavazza κόκκινο είχα πετύχει στο lidl στα ~3.35€ /250γρ και έχω στοκάρει 1 κιλό να υπάρχει. Συνήθως η τιμή του παίζει 4.70€/250γρ στα υπόλοιπα σούπερ μάρκετ. Η προσφορά από ότι είδα εξαντλήθηκε. Λογικό, ήταν πολύ καλή για την τιμή της. Η επόμενη καλύτερη είναι η ARIELLI KM-5009 η οποία είναι και ακριβή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, likos_de είπε

Lavazza κόκκινο είχα πετύχει στο lidl στα ~3.35€ /250γρ και έχω στοκάρει 1 κιλό να υπάρχει. Συνήθως η τιμή του παίζει 4.70€/250γρ στα υπόλοιπα σούπερ μάρκετ. Η προσφορά από ότι είδα εξαντλήθηκε. Λογικό, ήταν πολύ καλή για την τιμή της. Η επόμενη καλύτερη είναι η ARIELLI KM-5009 η οποία είναι και ακριβή. 

Τον έχει 2.93€ στο my market τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Kenichi είπε

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις τον εσπρεσσο MRs Rose? H' καποιον απο την Goppion?

Kαλός αλλά ακριβός, δοκίμασε και τον aroma της dimello είναι πολύ καλός και 100% arabica....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν την καθαριζετε με ξυδι ή με καποιες απο τις ειδικες σκονες που υπαρχουν, συνηθως βουλωνει το καλαθακι απο το portafilter, οποτε δυσκολευεται πολυ να βγει ο καφες και πεταει νερα απεξω απο το καλαθι. Το βγαζετε, το βαζετε καταψυξη για μιση ωρα, μετα κατευθειαν σε καυτο νερο, γρηγορα με μια πετσετα το πιανετε και το χτυπατε αναποδα στο τραπεζι να βγει το εσωτερικο καλαθακι (η συστολη-διαστολη βοηθαει να ξεσφηνωσει) . Καθαριζετε τις τρυπουλες με μια βελονα και το πλενετε με λιγο απορρυπαντικο και ειναι ετοιμο.

Επεξ/σία από gpapadakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, likos_de είπε

Lavazza κόκκινο είχα πετύχει στο lidl στα ~3.35€ /250γρ και έχω στοκάρει 1 κιλό να υπάρχει. Συνήθως η τιμή του παίζει 4.70€/250γρ στα υπόλοιπα σούπερ μάρκετ. Η προσφορά από ότι είδα εξαντλήθηκε. Λογικό, ήταν πολύ καλή για την τιμή της. Η επόμενη καλύτερη είναι η ARIELLI KM-5009 η οποία είναι και ακριβή. 

Απο τον Σκλαβενιτη πηρα  σημερα αυτον https://www.lavazza.gr/el/καφές/αλεσμένος/crema-e-gusto-classico.html 3.18 τα 250 γρ . Ειχε και αυτον σε παρομοια τιμη https://www.lavazza.gr/el/καφές/αλεσμένος/qualita-rossa.html

11 ώρες πριν, Kenichi είπε

Παιδια εχει δοκιμασει κανεις τον εσπρεσσο MRs Rose? H' καποιον απο την Goppion?

Mr rose εχω δοκιμασει σε μαγαζι και ειναι αρκετα καλος για μενα .. Επισης δειτε και cafeistas https://www.cafeistas.com/category/specialty-coffee που εχει  πολλες ποικιλιες 

Επεξ/σία από Tasosp22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...