Προς το περιεχόμενο

Οι τελευταίοι 3ης γενιάς επεξεργαστές Ryzen 3 της AMD ξεκινούν τώρα από τα $99


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, Pl13-pao είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά η ερώτηση μου ήταν διαφορετική. Ρωτώ εάν με τον cpu και τον gpu που σκέφτομαι θα είμαι οκ για τη χρήση που του κάνω (gaming, multitasking γενικότερα, editing και εργασίες ) ή ίσως πρέπει να περιμένω να βγουν οι νέοι επεξεργαστές και οι νέες κάρτες ;; Το σκέφτομαι αυτό γιατί ναι μεν αυτή την στιγμή είναι καλό combo για αυτή την χρήση αλλά ίσως όταν βγουν οι επόμενοι που δεν θα αργήσουν από ότι φαίνεται να δω ότι έκανα βλακεία. 

αν μπορεις να τα βρεις σε καλη τιμη τοτε δυσκολα θα κανεις βλακεια. για τα νεα μοντελα θα περιμενεις αρκετους μηνες συν οτι λογικα θα ειναι ακριβοτερα και θα εχουν χαμηλη διαθεσιμοτητα (αρα επιπλεον αναμονη και καπελο στη τιμη)

αν δεν εχεις προβλημα να περιμενεις τοτε ισως να ηταν καλυτερα να δεις πως θα ειναι οι τιμες προς το δεκεμβρη που θα παιζει ξεστοκαρισμα + προσφορες για τα παλια και θα εχουν βγει και τα καινουργια να συγκρινεις. βεβαια παιζει και σεναριο να μην αξιζε να περιμενεις :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

57 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

αν μπορεις να τα βρεις σε καλη τιμη τοτε δυσκολα θα κανεις βλακεια. για τα νεα μοντελα θα περιμενεις αρκετους μηνες συν οτι λογικα θα ειναι ακριβοτερα και θα εχουν χαμηλη διαθεσιμοτητα (αρα επιπλεον αναμονη και καπελο στη τιμη)

αν δεν εχεις προβλημα να περιμενεις τοτε ισως να ηταν καλυτερα να δεις πως θα ειναι οι τιμες προς το δεκεμβρη που θα παιζει ξεστοκαρισμα + προσφορες για τα παλια και θα εχουν βγει και τα καινουργια να συγκρινεις. βεβαια παιζει και σεναριο να μην αξιζε να περιμενεις :P

Και εγώ κάτι τέτοιο σκέφτομαι. Τον επεξεργαστή λογικά δεν θα τον αλλάξω αλλά ίσως περιμενω τις νέες navi gpu ή κάποια καλή προσφορά για τις τωρινές rtx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Ειδικα ο 2600 ειναι VFM τον εχω βαλει στον γιο μου με 16gb ram 3200 rx 580 και παει σφαιρα.

Αν δεν τα παει καλα στα μαθηματα θα τον χαρει αυτος που θα τον αγορασει. :lol:

Δεν βγαινει νόημα ,με ξεπερνάει.

Επεξ/σία από loukas-1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, loukas-1 είπε

Δεν βγαινει νόημα ,με ξεπερνάει.

Λεω πως αν δεν τα παει καλα στα μαθηματα ο υπολογιστης θα πουληθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Pl13-pao είπε

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο μετά τον rx 5700xt ποιες κάρτες θα βγουν από την navi και πότε περίπου ??

Μάλλον έχεις μπερδευτεί πολύ, γιατί το θέμα είναι άσχετο με τις κάρτες γραφικών. Πάντως, για να σου απαντήσω, η rx 5700xt είναι navi. Περιμένουμε τις Navi 2 (RDNA 2). 

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Μάλλον έχεις μπερδευτεί πολύ, γιατί το θέμα είναι άσχετο με τις κάρτες γραφικών

Το ξέρω αλλά δεν βρήκα κάποιο άλλο θέμα για κάρτες γραφικών. Αν μπορείς στείλε link , θα ήμουν ευγνώμων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Pl13-pao είπε

Το ξέρω αλλά δεν βρήκα κάποιο άλλο θέμα για κάρτες γραφικών. Αν μπορείς στείλε link , θα ήμουν ευγνώμων

https://www.insomnia.gr/forums/forum/24-kάρτες-γραφικών-hχου/

Εδώ όλα τα θέματα για κάρτες γραφικών και μπορείς να ανοίξεις και κάποιο δικό σου. Σου απάντησα και εγώ κάνοντας EDIT παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλός φαίνεται ο 3300x για τα λεφτά του , αλλα πολύ φοβάμαι ότι όταν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα ως συνήθως θα είναι κοντά στα 140-150 ευρώ , και σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν καλύτερες επιλογές ήδη στην αγορά ακόμα και από την ίδια την AMD (π,χ 2600x ), πάντως κάτι ψοφίμια i3/i5 που στις αγγελίες τους μοσχοπουλάνε θα πάνε πάτο

Επεξ/σία από TELE
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, ConstantineP είπε

Δεν το γνώριζα αυτό, έχω έναν παλιό Fujitsu siemens scaleon H με έναν Αthlon X2 64 (3800+ νομίζω)  μπορώ να βάλω και εγώ  Phenom II? παίζει ρόλο να έχει κάποιος ειδική μητρική με το κατάλληλο bios update για να κουμπώσει?

 

Πρέπει να δεις αν έχει βγάλει η Fujitsu bios update. Αν έχει βγάλει ναι μπορεις. 😃

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...