Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Valhalla [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Arkin είπε

55 ωρες παντως βασικη ιστορια το εκαναν ακομα μεγαλυτερo απο τα αλλα 2 που ηταν 30 το origins και 42 το odyssey.

 

Ήτοι περισσότερο grinding και άχρηστο πέρα - δόθε. Ας σοβαρευτούμε με τις "ώρες" των τελευταίων AC. Είδαν ότι ο κόσμος ενθουσιάζεται με άχρηστο πήγαινε-έλα για να λέει "ααα, τι μεγάλο παιχνίδι, μπράβο νούμπισοφτ", και τις έδωσαν.

Ας παραδεχτούμε πως όσοι παίζαμε, είχαμε "κολλήσει" το μικρόβιο του 100%

Spoiler

(πλην λίγων που πάνω από το Odyssey μόνο...το μόριό τους που δεν έβγαζαν 😛 )

 Ούτε τον εαυτό μου δεν μπορώ να δικαιολογήσω για το πως ξόδεψα 168 ώρες στο Odyssey. Ειλικρινά, είμαι απαράδεκτος :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 846
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, Arkin είπε

Λες για το wrath of the druids? Γιατι εδω βλεπω οτι ειναι 19 ωρες για 100% μεγαλυτερο απο οτι ηταν το legacy of first blade του odyssey. Και λογικα θα βγει ακομα ενα μεγαλο dlc οπως στο origins με τη μυθολογια των θεων της Αιγυπτου και οπως στο odyssey με τη μυθολογια των θεων των Ελληνων.

55 ωρες παντως βασικη ιστορια το εκαναν ακομα μεγαλυτερo απο τα αλλα 2 που ηταν 30 το origins και 42 το odyssey.

Screenshot-1.png

ξαναλεω το expansion ειναι απατη.Δεν αξιζει ουτε 3 ευρω

Το main game ειναι παιχνιδαρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Ήτοι περισσότερο grinding και άχρηστο πέρα - δόθε. Ας σοβαρευτούμε με τις "ώρες" των τελευταίων AC. Είδαν ότι ο κόσμος ενθουσιάζεται με άχρηστο πήγαινε-έλα για να λέει "ααα, τι μεγάλο παιχνίδι, μπράβο νούμπισοφτ", και τις έδωσαν.

Ας παραδεχτούμε πως όσοι παίζαμε, είχαμε "κολλήσει" το μικρόβιο του 100%

  Απόκρυψη περιεχομένων

(πλην λίγων που πάνω από το Odyssey μόνο...το μόριό τους που δεν έβγαζαν 😛 )

 Ούτε τον εαυτό μου δεν μπορώ να δικαιολογήσω για το πως ξόδεψα 168 ώρες στο Odyssey. Ειλικρινά, είμαι απαράδεκτος :lol: 

Αφου περναμε καλα χαλαλι το θεμα ειναι στο valhalla ειπαν οτι εβγαλαν τα πολλα camps και τα χαζα side quests. Απορω που πανε ολες αυτες οι ωρες δεν εχω διαβασει τιποτα ουτε το εχω παιξει καθολου περιμενω να πεσει η gold. Εχουμε το μικροβιο του 100% μου αρεσει προσωπικα οσο περναω καλα δεν εχω θεμα.

Μόλις τώρα, roginsky12 είπε

ξαναλεω το expansion ειναι απατη.Δεν αξιζει ουτε 3 ευρω

Το main game ειναι παιχνιδαρα..

Ναι το expansion αυτο που εβαλα παραπανω που ειναι 18 ωρες η λες για αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Αφου περναμε καλα χαλαλι το θεμα ειναι στο valhalla ειπαν οτι εβγαλαν τα πολλα camps και τα χαζα side quests. Απορω που πανε ολες αυτες οι ωρες δεν εχω διαβασει τιποτα ουτε το εχω παιξει καθολου περιμενω να πεσει η gold. Εχουμε το μικροβιο του 100% μου αρεσει προσωπικα οσο περναω καλα δεν εχω θεμα.

Ναι το expansion αυτο που εβαλα παραπανω που ειναι 18 ωρες η λες για αλλο?

ποιες 18 ωρες??? το χεις παιξει? σαν ενα μεγαλο quest ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

ποιες 18 ωρες??? το χεις παιξει? σαν ενα μεγαλο quest ειναι

Λογικα θα λες για αυτο και οχι το μεγαλο DLC το wrath of the druids που ειναι 18 ωρες. Το Season pass περιλαμβανει το μεγαλο το μικρο που εβαλα που επαιξες και θα βγαλουν ακομα ενα αν κανουν οπως εκαναν στα προηγουμενα 2 για να κλεισει.

 

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Ε αυτό δεν λέει και κάτι. Είναι σαν να μου λες ότι προτιμώ να σπάσω το χέρι μου απ' το να πάθω aids ή καρκίνο :P

σορι ρε φίλε, αλλά το χιούμορ σου δεν μου αρέσει καθόλου. Μιλάς σε έναν πρώην καρκινοπαθή. Γιαυτό σε παρακαλώ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Arkin είπε

Λογικα θα λες για αυτο και οχι το μεγαλο DLC το wrath of the druids που ειναι 18 ωρες. Το Season pass περιλαμβανει το μεγαλο το μικρο που εβαλα που επαιξες και θα βγαλουν ακομα ενα αν κανουν οπως εκαναν στα προηγουμενα 2 για να κλεισει.

 

Screenshot_2.png

Μπαααα το άλλο λέει. Αυτό είναι κυριολεκτικά ένα quest. 

Δεν το τελείωσα το wrath of the druids αλλά όντως φαίνεται μικρό. 

 

Επεξ/σία από Μακιαβέλλι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Ήτοι περισσότερο grinding και άχρηστο πέρα - δόθε. Ας σοβαρευτούμε με τις "ώρες" των τελευταίων AC. Είδαν ότι ο κόσμος ενθουσιάζεται με άχρηστο πήγαινε-έλα για να λέει "ααα, τι μεγάλο παιχνίδι, μπράβο νούμπισοφτ", και τις έδωσαν.

Ας παραδεχτούμε πως όσοι παίζαμε, είχαμε "κολλήσει" το μικρόβιο του 100%

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

(πλην λίγων που πάνω από το Odyssey μόνο...το μόριό τους που δεν έβγαζαν 😛 )

 Ούτε τον εαυτό μου δεν μπορώ να δικαιολογήσω για το πως ξόδεψα 168 ώρες στο Odyssey. Ειλικρινά, είμαι απαράδεκτος :lol: 

Εγώ στο origin έχω πάει σύμφωνα με την νουμπι το main game στο 96% χωρίς να ξεκινήσω τα dlc τερμάτισα το story και τώρα κάνω ένα μεγάλο διάλειμμα πριν το συνεχίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Arkin είπε

Λογικα θα λες για αυτο και οχι το μεγαλο DLC το wrath of the druids που ειναι 18 ωρες. Το Season pass περιλαμβανει το μεγαλο το μικρο που εβαλα που επαιξες και θα βγαλουν ακομα ενα αν κανουν οπως εκαναν στα προηγουμενα 2 για να κλεισει.

 

Screenshot_2.png

 wrath of the druids γι αυτο μιλαω ...απατη ειναι . Μη το αγορασετε.θα κλαιτε τα λεφτα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

 wrath of the druids γι αυτο μιλαω ...απατη ειναι . Μη το αγορασετε.θα κλαιτε τα λεφτα σας

Μήπως δεν έχουν προσθέσει ακόμα όλο το περιεχόμενο? Οι 18 ώρες που γράφει το howlongtobeat σε πιο expansion αναφέρονται? Μήπως αναφέρονται σε όλα η κάποιο προηγούμενο που βγηκε και στο ίντερνετ γενικά που διάβασα λένε για πάνω από 15 ώρες για αυτό το DLC το druids. To beowulf είναι μισή ώρα ένα quest πρακτικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2021 στις 12:59 ΠΜ, tommybertsen είπε

Δεν είναι reboot..

Τώρα για τα υπόλοιπα που λες, δεν ξέρω...πέρα από τη μουσική, πάνω από 2 ώρες, δεν άντεξα να υποστώ. Μαρτύριο σκέτο..

 

ουσιαστικά έγινε reboot η σειρά και είναι νέα πορεία από τις πυραμίδες και μετά, αυτό εννοούσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Μήπως δεν έχουν προσθέσει ακόμα όλο το περιεχόμενο? Οι 18 ώρες που γράφει το howlongtobeat σε πιο expansion αναφέρονται? Μήπως αναφέρονται σε όλα η κάποιο προηγούμενο που βγηκε και στο ίντερνετ γενικά που διάβασα λένε για πάνω από 15 ώρες για αυτό το DLC το druids. To beowulf είναι μισή ώρα ένα quest πρακτικά. 

το main story ειναι πολυ μικρο...αμα βγαλεις τα cutscenes 6 ωρες το πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, roginsky12 είπε

το main story ειναι πολυ μικρο...αμα βγαλεις τα cutscenes 6 ωρες το πολυ

Αρα καλα γραφουν 8 ωρες το main story. 6 ωρες συν cutscenes. Ετσι ηταν και το first blade του odyssey η το Hidden ones του origins. Αργοτερα θα βγαλουν το μεγαλο οπως το atlantis του odyssey η το curse of pharaoh του origins.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...