Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Valhalla [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το είχα αφήσει στην άκρη γιατί μου ήταν προβληματικό, έλεγα να το αρχίσω τώρα μετά από τόσα updates/patches ότι θα είναι επιτέλους playable αλλά μάλλον θα μείνει στην άκρη για μερικά updates/patches ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 846
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, comfuzio είπε

Και το είχα αφήσει στην άκρη γιατί μου ήταν προβληματικό, έλεγα να το αρχίσω τώρα μετά από τόσα updates/patches ότι θα είναι επιτέλους playable αλλά μάλλον θα μείνει στην άκρη για μερικά updates/patches ακόμα

Εγώ το είχα day one (δώρο) και δεν το έπιασα και για να διορθωθούν τα bugs αλλά και να βγουν τα πρώτα DLC. Το ότι σχεδόν ένα χρόνο είναι τόσο σοβαρά bugs όπως το Fabric, άλλα πολλά άλλα τύπου το άλογο μερικές φορές πηγαίνει μόνο του όπου ναναι ενώ το καβαλάς ή το φωνάζεις και τρέχει παράλληλα δίπλα σου και δεν μπορείς να ανέβεις, με έχει ξενερώσει αφάνταστα και το λέω ενώ είμαι μεγάλος fan της σειράς. Νομίζω μετά από αυτό θα ρίξω μαύρο μέχρι νεωτέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω γράψει 60 ώρες περίπου και έχω πιάσει το πρώτο DLC δεν έχω πετύχει game-breaking bug, μια χαρά playable είναι το παιχνίδι..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Εγώ που έχω γράψει 60 ώρες περίπου και έχω πιάσει το πρώτο DLC δεν έχω πετύχει game-breaking bug, μια χαρά playable είναι το παιχνίδι..

Συμφωνώ απόλυτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην το πείτε ούτε του παππά λοιπόν ότι εσείς παίζετε μια χαρά, αν δεν ήταν το Rust το πιο bugged game που διαθέτω, άνετα θα είχε την τιμή αυτή το Valhalia

Επεξ/σία από comfuzio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω το πρώτο DLC με τους druids και μου φαίνεται ψιλοαδιάφορο..Απ' ότι φαίνεται και το Siege of Paris είναι μετριάτζα. Απλά βγάζουν content μη ποιοτικό για να αυξηθεί η διάρκεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο odyssey που έχω παίξει έτσι ήταν. Τα 2 dlc είχαν ενδιαφέρον concept, το πρώτο με τους Πέρσες και το άλλο με την Ατλαντίδα  αλλά το gameplay ήταν βαρετό, με ανούσια objectives. Και φαινόταν ότι το είχαν κάνει επίτηδες για να αυξηθεί τεχνητά η διάρκεια τους. Γι'αυτό και δεν ψήνομαι να αγοράσω το valhalla ακόμη και μάλλον όταν το πάρω θα είναι η απλή έκδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Siege of Paris...πρακτικα μιλαμε για ξεχωριστο παιχνιδι που δεν εχει και πολυ σχεση με Valhalla αλλα φερνει πιο πολυ στο Unity...καινουρια mechaniks , να βρεις καποιον και να τον σκοτωσεις εχει γινει πιο περιπλοκο και πιο ενδιαφερον...φαινεται πολυ δυνατο το expansion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Vigilante1319 είπε

Αξιζει το season pass στα 24 ευρω να το τσιμπησω η να περιμενω κι αλλο σε καλυτερη προσφορα με τρωεει τωρα τελευταιες μερες να το παρω.

με κλειστα ματια...αργησες κιολας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μόλις το έπιασα. Έχω κλείσει το field of view γιατί αυτή η θολούρα στα out of focus με ζαλίζει αλλά το game συνεχίζει να είναι θολό...είναι σαν να παίζεις μόνιμα με θολούρα στα απομακρυσμένο περιβάλλον.

αλλάζει κάπως όλο αυτό;

εκτός αν είναι μόνιμο για την αίσθηση του darkness cold του βορρά που οκ, όντως το περνάει...αλλά ειλικρινά πάνω από 30λεπτά πονάνε τα μάτια μου.

1440p @ 164Hz High Settings

FOV off, Motion Blur Off.

ξεχνάω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekfragma είπε

Παίδες μόλις το έπιασα. Έχω κλείσει το field of view γιατί αυτή η θολούρα στα out of focus με ζαλίζει αλλά το game συνεχίζει να είναι θολό...είναι σαν να παίζεις μόνιμα με θολούρα στα απομακρυσμένο περιβάλλον.

αλλάζει κάπως όλο αυτό;

εκτός αν είναι μόνιμο για την αίσθηση του darkness cold του βορρά που οκ, όντως το περνάει...αλλά ειλικρινά πάνω από 30λεπτά πονάνε τα μάτια μου.

1440p @ 164Hz High Settings

FOV off, Motion Blur Off.

ξεχνάω κάτι;

Depth of field μάλλον εννοείς. Η θολούρα πιθανώς να είναι από το ΤΑΑ κλασσικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι θολό το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι από τα ελάχιστα που δεν έχουν ανάγκη για sharpening.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορώ να το εξηγήσω...είναι σαν να θολώνουν τα αντικείμενα όσο απομακρύνεται η κάμερα. από τον ίδιο το χαρακτήρα μέχρι τα πάντα γύρω του.

σκεφτείτε το σαν να έχεις low res textures που όσο πας πιο κοντά ανεβάζουν ανάλυση....

είναι τραγικό. νομίζω οτι έχω μυωπία.

ΠΩΩΩΩΩΩΩΩ ΡΕ ΓΜΤ......έλεος! 

resolution scale δεν ήταν στο 100%....το είχε στο 50% για κάποιο λόγο!

το φτιαξα και έστρωσαν όλα!

βάλτε το στο 50% και θα καταλάβετε τι έπαθαααα.........πωωωωωωω 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...