Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Μεγάλο , ωραία αφού περνούμε μία γραμμή

Να είναι περίπου 4.3 μέτρα και να έχει 0-100 τουλάχιστον κάτω από 10

Το C5 έχει 10.5 και οκ το οδήγησα και μπορώ να συμβιβαστώ

Το 2008 με τα 100 άλογα έχει πάνω από 11s , το skoda kamiq με τα 116 και αυτό το ίδιο

Δεκτή πρόταση αν ξέρουμε ότι παίρνει αναβάθμιση η χαρτογράφηση από αντιπροσωπεία με εγγύηση όπως μου είχαν πει για το puma

Ωραία έχεις 4 και απέναντι το κονα. Ξεκινά να συγκρίνεις και ένα ένα βγάζει συμπέρασμα.παντα σε ένα θα καταλήγεις. Πολυ καλά τα πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, mp123 είπε

Ωραία έχεις 4 και απέναντι το κονα. Ξεκινά να συγκρίνεις και ένα ένα βγάζει συμπέρασμα.παντα σε ένα θα καταλήγεις. Πολυ καλά τα πας.

Μου δίνεις δύναμη coach

Καλά άκυρο το Κονα 0-100 12s

Opel Crossland X - 9.9

Citroen C3 Aircross 9.3

Έτσι θα το πάω Έλα κάτι γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μου δίνεις δύναμη coach

Καλά άκυρο το Κονα 0-100 12s

Opel Crossland X - 9.9

Citroen C3 Aircross 9.3

Έτσι θα το πάω Έλα κάτι γίνεται

C3 aircross πιο μπάνικο. Το οπελ μουντό ασχημο

μην ξεχνάς την τιμή . Κάτω από 18000 αυστηρα

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, mp123 είπε

Ρε ‘σείς έλεος. Πίνω καφέ τωρα. Θα πνίγω πρωινιατικα

Τι να κάνω, μέχρι panda του είπα για να πάρει ιταλικό αλλά δεν! :lol:

Το 500 πόσο έχει 0-100; Ωραίο και το opel και το c3 και το 500... δύσκολα.

Και το ceed σαν πακέτο είναι καλός, αλλά ίσως να άλλαζες λίγο κατηγορία στα λίγο πιο ψηλά.

edit συμφωνώ με mp, ανάμεσα σε 500 και σε c3 δες.

Τσιμπάει λίγο λέει το 500 αλλά με τα χιλιόμετρα που κανείς δε λέει και τίποτα.

Επεξ/σία από zio10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, zio10 είπε

Τι να κάνω, μέχρι panda του είπα για να πάρει ιταλικό αλλά δεν! :lol:

Το 500 πόσο έχει 0-100; Ωραίο και το opel και το c3 και το 500... δύσκολα.

Και το ceed σαν πακέτο είναι καλός, αλλά ίσως να άλλαζες λίγο κατηγορία στα λίγο πιο ψηλά.

edit συμφωνώ με mp, ανάμεσα σε 500 και σε c3 δες.

Τσιμπάει λίγο λέει το 500 αλλά με τα χιλιόμετρα που κανείς δε λέει και τίποτα.

Πες τα φίλε. Κάτω από 18 μόνο το c3 aircross και  το 500χ παίζουν.Όμορφα αυτοκίνητα έχουν κάτι να πουν.

Πηγαινε σιντροεν . Αποφασισμένος .https://www.car.gr/28334077-citroen-c3-aircross-flair#modal Τούμπες θα κάνει. Θα σου κάνει δώρο τις 17αρες και 17509 τελείωσες. Μην πας πάνω από 17500 άρα όχι πάνω από 20000 με τόκους .

παω το αμαξάκι της γυναίκας για το πρώτο σέρβις του χρόνου.7000 χλμ έχει μόνο. Τα λέμε μετά. 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μου δίνεις δύναμη coach

Καλά άκυρο το Κονα 0-100 12s

Opel Crossland X - 9.9

Citroen C3 Aircross 9.3

Έτσι θα το πάω Έλα κάτι γίνεται

Αν δεν σε ενδιαφέρει να στήνεσαι στα φανάρια μην το κοιτάς το 0-100...

Το δικό μου έχει πάνω από 13, λίγα κυβικά πετρέλαιο, αλλά 20 κιλά ροπής και στο ταξίδι που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι cc 125χλμ/ώρα βράχος (με κατανάλωση 3,5-5,5λ/100χλμ). Σε όλα τα φανάρια που θέλω να ξεφύγω ξεφεύγω, σπάνια κάποιος πάει πιο γρήγορα (όχι κόντρα αλλά σβέλτα).

Βέβαια έχω και το άλλο με ~9 οπότε όταν θέλω "βόλτα" την κάνω, αν και πλέον δεν είμαι μόνος...

Το c3 με τα 110 που έχει ο αδερφός μου είναι πολύ καλό και αρκετά δυνατό!!! Το c3 aircross και το 500Χ άνετα τα έπαιρνα, αν δεν είχα το πουντάκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

Είναι πραγματικά ντροπή που δεν ανανέωσαν την Ιουλιέτα

Απίστευτο να θέλει κάποιος να πάρει άλφα και να μην έχει τι να πάρει.

Έτσι είχα πάθει κι εγώ το 2008 που ήθελα να πάρω άλφα και είχε μόνο την 147 που ήταν 8 χρονών αυτοκίνητο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες είναι πραγματικά το μόνο νήμα που μπαίνω να διαβάσω στο ινσόμνια.

Έπρεπε να μετονομαστεί σε Aγορά νέου αυτοκινήτου - The series ή έστω σε reality format. Εγγυημένη επιτυχία. 🍿 (<- αυτό είναι ποπκορν για να μην παρεξηγηθούμε)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, zio10 είπε

Απίστευτο να θέλει κάποιος να πάρει άλφα και να μην έχει τι να πάρει.

Έτσι είχα πάθει κι εγώ το 2008 που ήθελα να πάρω άλφα και είχε μόνο την 147 που ήταν 8 χρονών αυτοκίνητο...

Κοίτα να δεις , επειδή αρκετοί μιλάνε για αξία μεταπώλησης και τα λοιπά..... εγω την πήρα τον δεκέμβρη κούτα γνωρίζοντας οτι δεν θα βγει ανανέωση. 1) Έτσι και αλλιώς ήθελα ένα αμάξι όχι για να το πουλήσω αλλά για να το κρατήσω χρόνια,2) πραγματοποίησα το όνειρό μου να πάρω την πρώτη μου αλφα ( αφου οταν η μέλλουσα με ρώτησε αν θελω να παμε να παρουμε ιουλιετα σκέφτηκα να της ξανακάνω πρόταση γάμου :) ) . Ναι δεν έχει μπλιμπλικια και μαλακίες τούμπανα . Αλλά τόσα λεφτά για κουβάδες όπως το puma ε οχι :). Βλέπω την μουράκλα να μου χαμογελάει οταν την κανω μπανακι και μου σηκωνεται.

10 λεπτά πριν, zio10 είπε

Απίστευτο να θέλει κάποιος να πάρει άλφα και να μην έχει τι να πάρει.

Έτσι είχα πάθει κι εγώ το 2008 που ήθελα να πάρω άλφα και είχε μόνο την 147 που ήταν 8 χρονών αυτοκίνητο...

Βασικά έχει την Ιουλία αλλά τα γκαφρά δεν τα έχουμε :)

 

To οτι ενα αυτοκινητο εχει κινητηρα 8 ετων δεν λεει απολύτως τίποτα. Η εχουμε την εντυπωση οτι οοολα αυτά τα καινούρια μοντέλα οι κινητήρες τους εξελίχθηκαν μεσα στο 19-20?

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

Κοίτα να δεις , επειδή αρκετοί μιλάνε για αξία μεταπώλησης και τα λοιπά..... εγω την πήρα τον δεκέμβρη κούτα γνωρίζοντας οτι δεν θα βγει ανανέωση. 1) Έτσι και αλλιώς ήθελα ένα αμάξι όχι για να το πουλήσω αλλά για να το κρατήσω χρόνια,2) πραγματοποίησα το όνειρό μου να πάρω την πρώτη μου αλφα ( αφου οταν η μέλλουσα με ρώτησε αν θελω να παμε να παρουμε ιουλιετα σκέφτηκα να της ξανακάνω πρόταση γάμου :) ) . Ναι δεν έχει μπλιμπλικια και μαλακίες τούμπανα . Αλλά τόσα λεφτά για κουβάδες όπως το puma ε οχι :). Βλέπω την μουράκλα να μου χαμογελάει οταν την κανω μπανακι και μου σηκωνεται.

Βασικά έχει την Ιουλία αλλά τα γκαφρά δεν τα έχουμε :)

To οτι ενα αυτοκινητο εχει κινητηρα 8 ετων δεν λεει απολύτως τίποτα. Η εχουμε την εντυπωση οτι οοολα αυτά τα καινούρια μοντέλα οι κινητήρες τους εξελίχθηκαν μεσα στο 19-20?

Σίγουρα δεν λέει τίποτα, απλά ήθελα κάτι πιο φρέσκο. Πήρα το μπράβο τελικά τότε που είχε βγει πριν λίγους μήνες.

Οκ δεν το μετάνιωσα :)

Να είμαστε καλά και να μπορέσουμε να είναι άλφα το επόμενο, αν και όπως πάνε τα πράγματα κάτι μου λέει ότι και ο μικρός που είναι 2 χρονών στο μπράβο θα μάθει! :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...