Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tsofras είπε

Ψάχνω να βρώ αν το Αρονα FR έχει άλλη ανάρτηση απο το απλό αλλά δεν βρίσκω κάτι

Σε καμιά ώρα θα πάω μία απο την Skoda να δώ το Karoq

Τωρα γύρισα . Διάβασα αυτό και μου έφυγαν καφέδες έπεσα από την καρέκλα.....

Κατσε σπίτι θα βρέξει .που να τρέχεις τωρα

Επεξ/σία από mp123
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Αφου δεν σε ενθουσιαζουν/πειθουν οι κινητηρες της σημερινης αγορας, μηπως να κανεις μια υποχωρηση και να πας για ενα καλο μεταχειρισμενο - οχι πολλων ετων?

Θα δωσεις σαφως λιγοτερα χρηματα για την χρηση που το προοριζεις (δεν θα εχεις την αισθηση οτι ξοδεψες πολλα) και θα ειναι πιο κοντα στα θελω σου, με δεδομενο οτι τα downgraded μοτερ εμφανιστηκαν τα τελευταια χρονια.

πχ

https://www.spotawheel.gr/buy/volvo/used-2017-volvo-v40-cross-country/3881

Επεξ/σία από tutuyo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Δεν είχες γράψει όχι skoda;

Ναι λόγω γυναίκας

Πήγα κρυφά με τον πατέρα μου 🤣

Εντάξει αμαξαρα το karoq , πολύ όμορφο και με χώρους

22.180 ετοιμοπαραδοτο σε ασημί, άσπρο, μαύρο και ένα  ιδιαίτερο γκρί

6.9 επιτόκιο τελική τιμή με τόκους 25400

18 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Αφου δεν σε ενθουσιαζουν/πειθουν οι κινητηρες της σημερινης αγορας, μηπως να κανεις μια υποχωρηση και να πας για ενα καλο μεταχειρισμενο - οχι πολλων ετων?

Θα δωσεις σαφως λιγοτερα χρηματα για την χρηση που το προοριζεις (δεν θα εχεις την αισθηση οτι ξοδεψες πολλα) και θα ειναι πιο κοντα στα θελω σου, με δεδομενο οτι τα downgraded μοτερ εμφανιστηκαν τα τελευταια χρονια.

πχ

https://www.spotawheel.gr/buy/volvo/used-2017-volvo-v40-cross-country/3881

Κοιτάω καθημερινά σε μεταχειρισμένα απλά θέλω αν είναι εφικτό να μην έχουν πάνω από 40.000χλμ και αν είναι μέσα στην εγγύηση ακόμη καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εντάξει αμαξαρα το karoq , πολύ όμορφο και με χώρους

22.180 ετοιμοπαραδοτο σε ασημί, άσπρο, μαύρο και ένα  ιδιαίτερο γκρί

 

Μειον 1 μαυρο ομως ;) χαχα

Παντως εγω επειδη τα πρωτα που ειδα ηταν το kamiq karoq μετα οτι και να ειδα δεν καταφερα να ξεπερασω το karoq γιαυτο και ειπα fuck it αφου το γουσταρεις τι ψαχνεσαι

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να πω την αλήθεια το ξέρω και εγώ ο ίδιος ότι είμαι σαν την μέρα της μαρμότας και συγνώμη αν σας ζαλίζω και ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια σας.

έχω χάσει και εγώ την μπάλα και δεν ξέρω τι θέλω , ευτυχώς που υπάρχει και αυτό το ποστ και ξεσπάω.

Είπα όχι SUV θέλω SUV

Είπα όχι ακριβό κοιτάω τελικές τιμές 25-26 χιλιάρικα

Είπα όχι γρήγορα , οκ δεν είχα πάρει χαμπάρι τι παίζει , νόμιζα ότι τα αργά πλέον θα είχαν 130 άλογα σε 1.4 κινητήρες

Έχω αρχίσει να κουράζομαι τόσο που ειλικρινά σκέφτομαι ή να πάρω το C3 με τα 110 άλογα γιατί καβαλάω αυτές τις ημέρες της γυναίκας μου και έχω βολευτει το μέγεθος, αναρτησουλα κομπλέ, πολύ αναπαυτικό κάθισμα, ωραία κλιμάκωσης και αίσθηση λεβιέ με μία μπαγκαζιερα στα 15.000 να τελειώνω

Ή να πάω να οδηγήσω το Ibiza με τον χιλιαρη που τουλάχιστον είναι ελαφρύτερο αμάξι και μπορεί να είναι κομπλέ να το πάρω και αυτό full extra με κάνα 17αρι και να τελειώνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

C3 εγκρίνετε το πολυ 16000 μια φουλ έκδοση με διχρωμία.. Ωραίο είναι . 1.2 110 ho. Με αυτό το αυτοκίνητο στην τιμή αυτη αγοράζεις πολυ έξυπνα και σωστά. Προχωρά μάζευε προσφορές.Μην το βλέπεις λύση ανάγκης. Είναι μια παρά πολυ καλή και έξυπνη αγορά. Ηλικιακά σου πάει , μοδάτο είναι μπάνικο αμαξάκι.
 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zio10 είπε

Κάτσε λες για το απλό c3 ή το aircross;

Έχει και το c4 που δεν είναι άσχημο.

το απλό που έχει η γυναίκα μου , το aircoss δεν μου αρέσει , το cactus έχει την πλάκα του

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κόλλημα είναι αυτό να πηγαίνεις στα ίδια ρε συ; Αφού το έχετε το c3, το ίδιο θα πάρεις;

Το c4 πιο ωραίο και πιο μεγάλους χώρους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκατά

Η ζωή ήταν καλύτερη όταν έβριζα τα SUV

Τώρα έχω στο μυαλό μου να ανεβαίνω τα κατσάβραχα (ενώ ξέρω ότι δεν θα το κάνω ποτέ )

20 λεπτά πριν, zio10 είπε

Τι κόλλημα είναι αυτό να πηγαίνεις στα ίδια ρε συ; Αφού το έχετε το c3, το ίδιο θα πάρεις;

Το c4 πιο ωραίο και πιο μεγάλους χώρους.

Αν ξαναπάω στην citroen θα κρυφτεί ο πωλητής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zio10 είπε

Πήγαινε σε μια άλλη να το δεις και αν είναι να το πάρεις πάρτο από κει με τον σωστό πωλητή!

Για πλάκα το είπα ο συγκεκριμένος πωλητής είναι ο καλύτερος που έχω πετύχει ποτέ

Τον έβαλα και μου βρήκε τεστ ντραιβ

Τον έκανα και μου το έριξε 1500 , μετά άλλα 500 επειδή είχα δεί ένα στο car.gr πιο φθηνό , μετά το ήθελα και μεταλλικό μου το άφησε ίδια τιμή , μου βρήκε για τεστ ντραιβ απο αλλού και με άφησε μία ωρα να γυρνάμε την παραλιακή και την βουλιαγμένης και τελικά δεν το πήρα :D

Τον πήρα εχθές να του το πώ και έψαχνε να μου βρεί τι άλλο μπορώ να αγοράσω σε άλλη μάρκα. Του βγάζω το καπέλο , περισσότερο στεναχωρήθηκα που δεν αγόρασα απο εκεί να πάρει και κανα μπόνους ο άνθρωπος

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...