Προς το περιεχόμενο

Η Intel ανακοίνωσε την 10η γενιά επεξεργαστών Core «Comet Lake» για υπολογιστές desktop


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, narta είπε

2 θεματα

α) Το gaming κομμάτι ειναι αυστηρα 720p/240Hz

β)14nm σε τετοιες τιμες με κατανάλωση στο θεο και καινουριο chipset σε κανει να αισθανεσαι μακακας

Αν εσένα δεν σε νοιάζει το headroom που έχουν τα intel σε gaming με τον 8700K να ρίχνει ξύλο μέχρι και σήμερα εξήγησέ μου ένα πράγμα.

Γιατί πρέπει να μας τα ζαλίζετε κάθε φορά με το Cinebench R20; Που αντίστοιχα δεν μας νοιάζει, γιατί δεν είμαστε και δεν θα γίνουμε για χατίρι της AMD, με το στανιό, 3D artists;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 297
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Δεν είναι τωρινό το video φίλε μου. Είναι από το 2018. Η κάρτα που το έτρεχε είναι σήμερα οριακά mainstream.

Αυτό που βλέπεις να βγάζει ο 8700K, βγαίνει σήμερα άνετα σε 1080p με κάρτα κάτω από τα 500€.

Ποιος έπαιζε πάλι σε 720p το 2018; θα μας τρελάνεις; παίζω σε full HD από το 2016 με I5 6600 και τώρα με ryzen 3 2200g με μια απλή r9 380... Και γιατί ακόμα συζητάμε για τον 8700K; Υπάρχει κάποιος σήμερα που θα πάει να αγοράσει τον 8700κ; γιατί συνεχίζεις αυτή την ανούσια  επιχειρηματολογια; ήμαρτον 

Επεξ/σία από ConstantineP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Δείξε εσύ ή όποιος άλλος θέλει κάτι αντίστοιχο από AMD μεριά με ίδια cores/threads.

 

Δειξε εσυ κατι στα 700€ που να κανει οτι κανει ο 3950x. Ιδια core/threads και 720p gaming μονο γιατι σε οτιδηποτε αλλο Los Ipiame Dos Peos

2 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Αν εσένα δεν σε νοιάζει το headroom που έχουν τα intel σε gaming με τον 8700K να ρίχνει ξύλο μέχρι και σήμερα εξήγησέ μου ένα πράγμα.

Γιατί πρέπει να μας τα ζαλίζετε κάθε φορά με το Cinebench R20; Που αντίστοιχα δεν μας νοιάζει, γιατί δεν είμαστε και δεν θα γίνουμε για χατίρι της AMD, με το στανιό, 3D artists;

 

Για τον ιδιο λογο που ουτε εμεις θα γινουμε 720p gamers. Γιατι απλα ειναι γελοιο μη ρεαλιστικο μετρο συγκρισης.

19 λεπτά πριν, ConstantineP είπε

γιατί συνεχίζεις αυτή την ανούσια  επιχειρηματολογια;

 

prim.jpg.9868a76540d1bb6d27ff1ce05900fed7.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

CometRyzen,

Για να μην λέμε πολλά. Δείξε εσύ ή όποιος άλλος θέλει κάτι αντίστοιχο από AMD μεριά με ίδια cores/threads. Όχι τον 16/32 3950X των 700€.

Το σημείο που το τρέχει είναι το χειρότερο όλου του game. Με 7700K είσαι μέχρι τα 80 κάτι καρέ στην καλύτερη. Όλοι εδώ μέσα το ξέρουν το game.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Εδώ με μνήμες του κιλού 3000c15. 90+ βρίσκεται παντού

 

Αλλά τον λόγο δεν καταλαβαινώ. Ο 6/12 της AMD κάνει 170, της Intel 400. Γιατι να συγκρίνω με βάση τα threads και όχι την τιμή? Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Η διαφωνία μας είναι στο γιατι πουλάει σαν ζεστά κουλούρια ο 3600. Ε στο video από πάνω είναι ο λόγος. Δείξε μου εσύ Intel των 170€ να βγάζει αυτά τα νουμέρα. Δεν υπάρχει. Intel που κοστίζει 35% παραπάνω ΔΕΝ βγάζει αυτά τα νούμερα (9600k), ούτε στο συγκεκριμένο, ούτε σε παρόμοια βαριά games. Ούτε καν στα 5ghz με τεζαρισμένες μνήμες, πόσο μάλλον STOCK με μνήμες της λούτσας όπως το παιδί στο video...


Που και πάλι σε ρωτάω μια, σε ρωτάω δύο, σε ρωτάω δεκαδύο. Ποσοστιαία, με 0δενικό GPU bottleneck, πόση πιστεύεις εσύ ότι είναι η διαφορά 3600 με 8700k? Είναι 10%? Άντε σου λέω εγώ που είμαι large είναι 20%. Ωραία, οπότε , και σε παρακαλώ διόρθωσε με αν είμαι λάθος, το επιχείρημα σου είναι πως αν μπούμε στα νέα συστήματα και αναβαθμίσεις σε όσους θέλουν να αγοράσουν 3600 και τους πούμε ότι ο 8700k είναι 20% πιο γρήγορος σε απόλυτα νούμερα (μη επιτεύξιμα με την κάρτα / ανάλυση που θα παίζεις), θα σταματήσουν να αγοράζουν τον 3600 τον 170€ και θα αγοράζουν τον 8700k των 400€.  Και άρα ο 3600 πουλάει τα άντερα του γιατι οι αγοραστές νομίζουν πώς είναι μόλις 5 ή 10% πίσω αντί για 20. Αυτό λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Εδώ με μνήμες του κιλού 3000c15. 90+ βρίσκεται παντού

  Απόκρυψη περιεχομένων

Αλλά τον λόγο δεν καταλαβαινώ. Ο 6/12 της AMD κάνει 170, της Intel 400. Γιατι να συγκρίνω με βάση τα threads και όχι την τιμή? Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Η διαφωνία μας είναι στο γιατι πουλάει σαν ζεστά κουλούρια ο 3600. Ε στο video από πάνω είναι ο λόγος. Δείξε μου εσύ Intel των 170€ να βγάζει αυτά τα νουμέρα. Δεν υπάρχει. Intel που κοστίζει 35% παραπάνω ΔΕΝ βγάζει αυτά τα νούμερα (9600k), ούτε στο συγκεκριμένο, ούτε σε παρόμοια βαριά games. Ούτε καν στα 5ghz με τεζαρισμένες μνήμες, πόσο μάλλον STOCK με μνήμες της λούτσας όπως το παιδί στο video...


Που και πάλι σε ρωτάω μια, σε ρωτάω δύο, σε ρωτάω δεκαδύο. Ποσοστιαία, με 0δενικό GPU bottleneck, πόση πιστεύεις εσύ ότι είναι η διαφορά 3600 με 8700k? Είναι 10%? Άντε σου λέω εγώ που είμαι large είναι 20%. Ωραία, οπότε , και σε παρακαλώ διόρθωσε με αν είμαι λάθος, το επιχείρημα σου είναι πως αν μπούμε στα νέα συστήματα και αναβαθμίσεις σε όσους θέλουν να αγοράσουν 3600 και τους πούμε ότι ο 8700k είναι 20% πιο γρήγορος σε απόλυτα νούμερα (μη επιτεύξιμα με την κάρτα / ανάλυση που θα παίζεις), θα σταματήσουν να αγοράζουν τον 3600 τον 170€ και θα αγοράζουν τον 8700k των 400€.  Και άρα ο 3600 πουλάει τα άντερα του γιατι οι αγοραστές νομίζουν πώς είναι μόλις 5 ή 10% πίσω αντί για 20. Αυτό λες?

Καταρχήν δεν υπάρχει νοημον άνθρωπος σήμερα που θα σκάσει 400 ευρώ για 8700Κ, τι συζητάμε τώρα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Αν εσένα δεν σε νοιάζει το headroom που έχουν τα intel σε gaming με τον 8700K να ρίχνει ξύλο μέχρι και σήμερα εξήγησέ μου ένα πράγμα.

Γιατί πρέπει να μας τα ζαλίζετε κάθε φορά με το Cinebench R20; Που αντίστοιχα δεν μας νοιάζει, γιατί δεν είμαστε και δεν θα γίνουμε για χατίρι της AMD, με το στανιό, 3D artists;

Mα το ερώτημα είναι το αν πρώτον, υπάρχει headroom και πόσο είναι αυτό, και κατά δεύτερον τι θα σου κοστίσει για να αποκτήσεις αυτό το headroom. 

To πρόβλημα είναι πως πηδάς από point σε point συνεχώς και δεν βγαίνει άκρη. Όπου καταλαβαίνεις ότι είσαι λάθος αλλάζεις θέμα. Ξεκινήσαμε από τον 9400, πήγαμε στον 9600k στα 5ghz και τώρα φτάσαμε στον 8700k. Ο μόνος από αυτούς τους 3 που έχει headroom έναντι του 3600 είναι ο 8700k. Πόσο headroom δεν μας λες. Εγω θα σου πώ 20% (δεν είναι τόσο, αλλά δεν βαριέσαι). Ωραία, και τι θα πληρώσεις για να πάρεις αυτό το 20%? Όλη η πλατφόρμα πόσο θα σου βγεί? Ωραία, αν αυτά τα παραπάνω χρήματα που θα σου κοστίζει ο 8700k τα κρατήσεις στην τσέπη σου και απλά αναβαθμίσεις τον 3600 όταν με το καλό θα σου χρειαστεί αυτό το headroom, πόσο πιο κερδισμένος θα βγείς? 

Και τέλος τι ακριβώς προτείνεις? Ότι όποιος θέλει να αγόρασει gaming system να ξεκινήσει minimum με CPU + mobo των 550€? Το θέμα εδώ και πόσες σελίδες είναι το γιατί πουλάει τα άντερα του ο 3600, και το επιχείρημα σου είναι ότι ένα CPU που κοστίζει 2.5 φορές παραπάνω έχει 20% παραπάνω headroom. Ε συμφωνώ απόλυτα, γιαυτό ακριβώς πουλάει τα άντερα του ο 3600. Γιατί κοστίζει 2.5 φόρες παραπάνω για 20%....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, CometRyzen είπε

Mα το ερώτημα είναι το αν πρώτον, υπάρχει headroom και πόσο είναι αυτό, και κατά δεύτερον τι θα σου κοστίσει για να αποκτήσεις αυτό το headroom. 

To πρόβλημα είναι πως πηδάς από point σε point συνεχώς και δεν βγαίνει άκρη. Όπου καταλαβαίνεις ότι είσαι λάθος αλλάζεις θέμα. Ξεκινήσαμε από τον 9400, πήγαμε στον 9600k στα 5ghz και τώρα φτάσαμε στον 8700k. Ο μόνος από αυτούς τους 3 που έχει headroom έναντι του 3600 είναι ο 8700k. Πόσο headroom δεν μας λες. Εγω θα σου πώ 20% (δεν είναι τόσο, αλλά δεν βαριέσαι). Ωραία, και τι θα πληρώσεις για να πάρεις αυτό το 20%? Όλη η πλατφόρμα πόσο θα σου βγεί? Ωραία, αν αυτά τα παραπάνω χρήματα που θα σου κοστίζει ο 8700k τα κρατήσεις στην τσέπη σου και απλά αναβαθμίσεις τον 3600 όταν με το καλό θα σου χρειαστεί αυτό το headroom, πόσο πιο κερδισμένος θα βγείς? 

Και τέλος τι ακριβώς προτείνεις? Ότι όποιος θέλει να αγόρασει gaming system να ξεκινήσει minimum με CPU + mobo των 550€? Το θέμα εδώ και πόσες σελίδες είναι το γιατί πουλάει τα άντερα του ο 3600, και το επιχείρημα σου είναι ότι ένα CPU που κοστίζει 2.5 φορές παραπάνω έχει 20% παραπάνω headroom. Ε συμφωνώ απόλυτα, γιαυτό ακριβώς πουλάει τα άντερα του ο 3600. Γιατί κοστίζει 2.5 φόρες παραπάνω για 20%....

Παρένθεση πριν ξεκινήσω. Στο time of day που παίζει αυτός με τον 3600(νύχτα) και που επηρεάζει κάργα τη CPU(guess why, καθόλου σκιές rendered στο παιχνίδι) ένας 7700K/6700K βγάζουν παραπλήσια νούμερα. Δες το παρακάτω με οριακή μπουκάλα στην 1660Ti. Ωραίο ντρίμπλα πάντως πήγες να κάνεις. Το κατέχεις το άθλημα.

 

Πάμε τώρα στον 8700K. Ο 8700K αγοράστηκε από κάποιους εδώ μέσα(και εσένα) στα 350€ λίγους μήνες αφότου βγήκε. Για τον πρώτο χρόνο που δεν υπήρχε το shortage ήταν άριστη αγορά με τεράστιο future-proofness. Με το που βγήκαν οι ryzen 3XXX έγινε κακή αγορά γιατί όχι μόνο έπεσε η τιμή του αλλά αυξήθηκε και πάνω από τα 400€. Λάθος που διορθώνεται τώρα με τους Comet Lake. Να δω τι θα λέτε για αυτούς απέναντι στα ryzen 3XXX και μέχρι να έρθει η απάντηση με τους 4ΧΧΧ. Θα παραδεχθείτε το vfm τους; ΟΧΙ αν κρίνω από το θρεντ αυτό που το πάτε πάλι στο productivity.

Ρωτάς πόσο headroom έχει ο 8700K. Είδες αυτό που σου ανέβασα με τον 3600 πιο πάνω. Σχεδόν τα διπλά καρέ βγάζει ο άλλος. Σε 720p που ρίχνει κάπως τον φόρτο στο CPU και με 4200 ραμ που δεν είναι ρεαλιστικά για τους περισσότερους. Πήρες όμως μια γεύση και για έναν πιο απλό 8700K.

 

Επεξ/σία από pirmen56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Παρένθεση πριν ξεκινήσω. Στο time of day που παίζει αυτός με τον 3600(νύχτα) και που επηρεάζει κάργα τη CPU(guess why, καθόλου σκιές rendered στο παιχνίδι) ένας 7700K/6700K βγάζουν παραπλήσια νούμερα. Δες το παρακάτω με οριακή μπουκάλα στην 1660Ti. Ωραίο ντρίμπλα πάντως πήγες να κάνεις. Το κατέχεις το άθλημα.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Πάμε τώρα στον 8700K. Ο 8700K αγοράστηκε από κάποιους εδώ μέσα στα 350€ λίγους μήνες αφότου βγήκε. Για τον πρώτο χρόνο που δεν υπήρχε το shortage ήταν άριστη αγορά με τεράστιο future-proofness. Με το που βγήκαν οι ryzen 3XXX έγινε κακή αγορά γιατί όχι μόνο έπεσε η τιμή του αλλά αυξήθηκε και πάνω από τα 400€. Λάθος που διορθώνεται τώρα με τους Comet Lake. Να δω τι θα λέτε για αυτούς απέναντι στα ryzen 3XXX και μέχρι να έρθει η απάντηση με τους 4ΧΧΧ. Θα παραδεχθείτε το vfm τους; ΟΧΙ αν κρίνω από το θρεντ αυτό που το πάτε πάλι στο productivity.

Ρωτάς πόσο headroom έχει ο 8700K. Είδες αυτό που σου ανέβασα με τον 3600 πιο πάνω. Σχεδόν τα διπλά καρέ βγάζει ο άλλος. Σε 720p που ρίχνει κάπως τον φόρτο στο CPU και με 4200 ραμ που δεν είναι ρεαλιστικά για τους περισσότερους. Πήρες όμως μια γεύση και για έναν πιο απλό 8700K.

Φίλε είσαι απολαυστικότατος .. να σαι καλά ! Προσφέρεις αύθονο γέλιο σε όλους εδώ μέσα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manysdugjohn είπε

Φίλε είσαι απολαυστικότατος .. να σαι καλά ! Προσφέρεις αύθονο γέλιο σε όλους εδώ μέσα ! 

Εγώ το απολαμβάνω περισσότερο μαζί σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Παρένθεση πριν ξεκινήσω. Στο time of day που παίζει αυτός με τον 3600(νύχτα) και που επηρεάζει κάργα τη CPU(guess why, καθόλου σκιές rendered στο παιχνίδι) ένας 7700K/6700K βγάζουν παραπλήσια νούμερα. Δες το παρακάτω με οριακή μπουκάλα στην 1660Ti. Ωραίο ντρίμπλα πάντως πήγες να κάνεις. Το κατέχεις το άθλημα.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Πάμε τώρα στον 8700K. Ο 8700K αγοράστηκε από κάποιους εδώ μέσα στα 350€ λίγους μήνες αφότου βγήκε. Για τον πρώτο χρόνο που δεν υπήρχε το shortage ήταν άριστη αγορά με τεράστιο future-proofness. Με το που βγήκαν οι ryzen 3XXX έγινε κακή αγορά γιατί όχι μόνο έπεσε η τιμή του αλλά αυξήθηκε και πάνω από τα 400€. Λάθος που διορθώνεται τώρα με τους Comet Lake. Να δω τι θα λέτε για αυτούς απέναντι στα ryzen 3XXX και μέχρι να έρθει η απάντηση με τους 4ΧΧΧ. Θα παραδεχθείτε το vfm τους; ΟΧΙ αν κρίνω από το θρεντ αυτό που το πάτε πάλι στο productivity.

Ρωτάς πόσο headroom έχει ο 8700K. Είδες αυτό που σου ανέβασα με τον 3600 πιο πάνω. Σχεδόν τα διπλά καρέ βγάζει ο άλλος. Σε 720p που ρίχνει κάπως τον φόρτο στο CPU και με 4200 ραμ που δεν είναι ρεαλιστικά για τους περισσότερους. Πήρες όμως μια γεύση και για έναν πιο απλό 8700K.

Ποια τρίπλα βρε περίεργε, το πρώτο πρώτο αποτέλεσμα στο google ήταν, σίγα μην κάτσω σαν και σένα να ψάξω το video με τους 3 viewers στα άδυτα του youtube. 3600 Alexandria test, google και πες μου μετά για τρίπλες.

Πως γίνεται να βγάζει διπλά καρέ ο 8700 δεν ξέρω. Στα video που ο ίδιος ανέβασες ο 3600 είναι πάνω από 7700k / 9600k σε όλα τα AC ( το πρώτο post σου σελίδα 17). Άρα τα 6 threads που έχει ο 8700 ενάντι του 9600 του δίνουν πάνω από διπλάσια απόδοση. Μάλιστα...το μάθαμε και αυτό. Δηλαδή όντως, ο 8700 μου λες ότι είναι 100% πάνω από τον 3600. 100%! Ντάξει, δεν θα διαφωνήσω εγώ, αφήνω τα guru3d και τα techpowerup με τα 720p test τους να διαφωνήσουν μαζί σου, γιατί αυτοί βλέπουν 14% διαφορά.

 

Στα υπόλοιπα δεν διαφωνώ, ούτε και διαφώνησα ποτέ. Ασφαλώς ο 8700k στο launch του ήταν άψογος (γιαυτό και τον αγόρασα, το έχω γράψει 15 φορές). Όπως και οι comet lake κατά πόσο φαίνεται θα είναι εξαιρετικοί. Σε αυτό που διαφωνώ και αποφεύγεις συνεχώς να απαντήσεις είναι στο επιχείρημα σου ότι ο 3600 πουλάει τα άντερα του λόγω παραπληροφόρησης στα forum, πραγμά που απλά δεν στέκει. Αυτή τη στιγμή δεν έχει ανταγωνισμό στην τιμή που δίνεται. Για να πάρεις κάτι καλύτερο σε gaming επιδόσεις πρέπει να ανέβεις από τα 170 στα 400€. Άλλωστε φαίνεται και από τη ροή της κουβέντας. Εκθείαζες τον 9600k τόση ώρα, αλλά μόλις έφτασε ο κόμπος στο AC origins τσουπ, τον ξεχάσαμε αυτόν γιατί τρώει παστέλια, πιάσαμε τον  8700k τώρα :P


PS1. Και ο testing games του οποίου video ανέβασες έχει συγκριτικό 8700 με 3600. Πήγαινε σε παρακάλω δέστο και έλα πάλι να μου πείς για 100% πάνω.  Γιατί εγώ πανομοιότυπες επιδόσεις βλέπω,  και χωρίς GPU μπουκάλα. 

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manysdugjohn είπε

Αφού εσύ απολαμβάνεις να πετάς τα λευτά σου στα σκουπίδια μαζί σου ! 

Το κακό με μένα είναι ότι δεν παίζω "Cinebench" όπως εσείς. Πρέπει να είναι το best selling game σε όσους έχουν ryzen.

1 λεπτό πριν, CometRyzen είπε

Για να πάρεις κάτι καλύτερο σε gaming επιδόσεις πρέπει να ανέβεις από τα 170 στα 400€. Άλλωστε φαίνεται και από τη ροή της κουβέντας. Εκθείαζες τον 9600k τόση ώρα, αλλά μόλις έφτασε ο κόμπος στο AC origins τσουπ, τον ξεχάσαμε αυτόν γιατί τρώει παστέλια, πιάσαμε τον  8700k τώρα :P

Ο 9600K έιναι στα ίδια με τον 3600 oced και πιο πάνω εκεί που απαιτείται STP. Αφού στο έδειξα. Το ελάττωμά του είναι το πολυθρύλητο productivity.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλουκαρια, ασχολειστε ακομα με τον 720p gamer με cherry picked αποτελεσματα;

Νταξ, κανουμε την πλακα μας, γελαμε αλλα μεχρι εχει. Η προσπαθεια διαλόγου με τον UHU ειναι τσαμπα click στην ζωη του πληκτρολογιου σας.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pirmen56 είπε

Ο 9600K έιναι στα ίδια με τον 3600 oced και πιο πάνω εκεί που απαιτείται STP. Αφού στο έδειξα. Το ελάττωμά του είναι το πολυθρύλητο productivity.

Και πιο κάτω εκεί που απαιτείται multi. Στο video που ανέβασες είναι πάνω ο 3600 στο ACo, σε κάποια σημεία κοντά στο 25-30%. Το ελάττωμα του δεν είναι το productivity, είναι ότι βάρεσε ταβάνι. Αφού μόνος σου τα έλεγες πριν, 100+ βγάζει η 5700xt στο ACO. Ε ο 8600k στις βαριές σκηνές είναι πολύ κάτω του 100, το μόνο 100 είναι το CPU usage. Αυτό σου εξηγώ, τερμάτισε το CPU. Ποιος θα δώσει 35% extra χρήματα έναντι του 3600? Δηλαδή αλήθεια, αν είχες να διαλέξεις μεταξύ των 2 θα παίρνες 9600k? Δεν σε πιστεύω, αλήθεια ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Παρένθεση πριν ξεκινήσω. Στο time of day που παίζει αυτός με τον 3600(νύχτα) και που επηρεάζει κάργα τη CPU(guess why, καθόλου σκιές rendered στο παιχνίδι) ένας 7700K/6700K βγάζουν παραπλήσια νούμερα. Δες το παρακάτω με οριακή μπουκάλα στην 1660Ti. Ωραίο ντρίμπλα πάντως πήγες να κάνεις. Το κατέχεις το άθλημα.

Έλα μου?

Εγώ βλέπω σκιές μέχρι και από πουλιά...

Ειλικρινά, ενώ έχεις πολύ ωραίο τρόπο γραφής (το εννοώ, δεν κοροϊδεύω/ειρωνεύομαι) γράφεις τόσα άκυρα και ψέματα που πραγματικά και μια στις τόσες που έχεις δίκιο έχεις κάνει τον "απέναντι" εντελώς δύσπιστο και αρνητή απέναντί σου.

Το έχεις το Origins? Θες να μου στείλεις κανένα save να τρέξουμε τα ίδια (γιατί μόνο σαν Bench το χρησιμοποιώ, δεν με κράτησαν ποτέ τα AC), αν είναι εφικτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...