Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 9s Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Tagarion είπε

Η κάλυψη διετούς εγγύησης από ελληνικό σέρβις των εδώ αντιπροσωπειών  ισχύει μόνο   για HUAWEI και Samsung αρκει να είναι Ευρωπαΐκά. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

στο ένας χρόνος όπως apple δεν μας χαλάει..... οι έφυγε από το μαγαζί και τίλος δεν σε ξερω δεν με ξέρεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το note 9s είναι ενα xiaomi redmi note 8 με πιο μεγάλη και γρήγορη οθόνη, και άλλο σχέδιο στις καμερες.

Το 9 pro max μόνο, μπορεί να συγκριθεί με redmi note 8 pro.

Αυτό το nfc, αν και μου είναι ψιλοαχρηστο, δεν είναι δυνατόν να λείπει από συσκευή του 2020. 

Το mi a3 που αναφέρθηκε πιο πριν όντως, αυτές τις μέρες είναι στα καλύτερά του. Ανέβηκε πάρα πολύ η τιμή. Το θεωρούσα ωραίο κινητό μέχρι που είδα ότι σε λευκό φόντο μπορείς να δεις τα πίξελ στις γωνιές λόγω της καμπυλότητας της οθόνης. 

Επίσης το miui το αγαπάω και ας έχει διαφημίσεις. Αν δεν είχε διαφημίσεις ξέρουμε όλοι ότι θα κόστιζαν παραπανω τα μοντέλα της. Αυτό αυτές βγάζει επιπλέον έσοδα. Εξ άλλου και σε άλλα site σου πετάγονται διαφημίσεις. Βαρέθηκα να βλέπω το efood στο youtube, νόμιζα ότι αν κατεβάσω την εφαρμογή δεν θα μου την ξαναδειξει, αμ δεεε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο forum...

Τι κινητό το δοκίμασα για λίνες μέρες και είναι κακό κατά την γνώμη μου....

Σε αυτά τα χρήματα καλύτερα να πάρει κάποιος το xiaomi redmi note 8 pro...

Είναι καλύτερο σε όλα θα ελεγα, κάμερα ταχύτητα οθονη και μπαταρία περίπου ιδια...

Βολικό θα έλεγα ότι είναι το αποτύπωμα του και εξαιρετικά γρήγορο δεδομένης της μικρής επιφάνειας του πλήκτρου...

Έχει led για τις ειδοποιήσεις αλλά μονο σε σκοτάδι είναι ορατο...

Άποψη βασισμένη στην κατοχή και των δύο συσκευών...

Καλή συνέχεια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2020 στις 12:25 ΠΜ, Black Demis είπε

ειναι και αυτο... ξιαομαρα forever!!!

Αυτή τη στιγμή βγάζει το πιο γρήγορο κινητό στο antutu με κάμερα στο top 5 dxomark και φοβερά specs.

Περίμενε να δεις και τη συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Rookie_bunny είπε

Αυτή τη στιγμή βγάζει το πιο γρήγορο κινητό στο antutu με κάμερα στο top 5 dxomark και φοβερά specs.

Περίμενε να δεις και τη συνέχεια

ξιαομαρα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ειμαι κατοχος πολυ ευχαριστημενος και μπαταρια τερας τι αλλο να ζητησεις απο ενα κινητο της μεσαιας κατηγοριας ...

και τωρα που ειχε 180ε......

παντα η xaiomi ηταν αψογη στης συσκευες της αναλογα το τι πληρωνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2020 στις 10:05 ΠΜ, Semelalike είπε

ειμαι κατοχος πολυ ευχαριστημενος και μπαταρια τερας τι αλλο να ζητησεις απο ενα κινητο της μεσαιας κατηγοριας ...

και τωρα που ειχε 180ε......

παντα η xaiomi ηταν αψογη στης συσκευες της αναλογα το τι πληρωνεις....

Τα ίδια και εγώ το μόνο που με χάλασε πάρα πολύ είναι ότι κάτω απ' τον ήλιο δεν βλέπεις σχεδόν τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2020 στις 11:18 ΜΜ, redhotstef είπε

Το note 9s είναι ενα xiaomi redmi note 8 με πιο μεγάλη και γρήγορη οθόνη, και άλλο σχέδιο στις καμερες.

Το 9 pro max μόνο, μπορεί να συγκριθεί με redmi note 8 pro.

Αυτό το nfc, αν και μου είναι ψιλοαχρηστο, δεν είναι δυνατόν να λείπει από συσκευή του 2020. 

Το mi a3 που αναφέρθηκε πιο πριν όντως, αυτές τις μέρες είναι στα καλύτερά του. Ανέβηκε πάρα πολύ η τιμή. Το θεωρούσα ωραίο κινητό μέχρι που είδα ότι σε λευκό φόντο μπορείς να δεις τα πίξελ στις γωνιές λόγω της καμπυλότητας της οθόνης. 

Επίσης το miui το αγαπάω και ας έχει διαφημίσεις. Αν δεν είχε διαφημίσεις ξέρουμε όλοι ότι θα κόστιζαν παραπανω τα μοντέλα της. Αυτό αυτές βγάζει επιπλέον έσοδα. Εξ άλλου και σε άλλα site σου πετάγονται διαφημίσεις. Βαρέθηκα να βλέπω το efood στο youtube, νόμιζα ότι αν κατεβάσω την εφαρμογή δεν θα μου την ξαναδειξει, αμ δεεε...

Το 9s έχει γρηρότερο επεξεργαστή από το 8 (το απλό).

To mi a3 είναι υπο εξαφάνιση για αυτό και η τιμή. Δεν αξίζει εκεί που το έφτασαν όσοι το είχαν στοκ.

Το Miui έχω ακούσει και εγώ για διαφημίζεις αλλά δεν έχω δει κάπου στο δικό μου (mi note 10 EU). Μήπως δεν έχουν όλα; όλες οι rom?

Το miui είναι "αγνώριστο" miui τελευταία στις EU Roms καθώς ο dialer, contacts, sms είναι google stock apps και ΟΧΙ ο κλασσικός της miui που κάνει rec και πολλά άλλα. Είναι άθλιοι και δεν το λέει κανένας στα reviews 😠 Αν πάρεις note 8 global έχει άλλο miui από το note 8T που έχει το άθλιο με τα google apps λες και πήραμε stock android.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, keysmith είπε

Το 9s έχει γρηρότερο επεξεργαστή από το 8 (το απλό).

To mi a3 είναι υπο εξαφάνιση για αυτό και η τιμή. Δεν αξίζει εκεί που το έφτασαν όσοι το είχαν στοκ.

Το Miui έχω ακούσει και εγώ για διαφημίζεις αλλά δεν έχω δει κάπου στο δικό μου (mi note 10 EU). Μήπως δεν έχουν όλα; όλες οι rom?

Το miui είναι "αγνώριστο" miui τελευταία στις EU Roms καθώς ο dialer, contacts, sms είναι google stock apps και ΟΧΙ ο κλασσικός της miui που κάνει rec και πολλά άλλα. Είναι άθλιοι και δεν το λέει κανένας στα reviews 😠 Αν πάρεις note 8 global έχει άλλο miui από το note 8T που έχει το άθλιο με τα google apps λες και πήραμε stock android.. 

Και εγώ στο mi note 10 δεν έχω δει ακόμα διαφημίσεις. Στο mi max 2 που έχω επίσης σαν ταμπλετακι, κάθε φορά που ανοίγω το wifi τσουπ, πετάγονται ένα σωρό κυρίως ειδήσεις από Κίνα μεριά. Φταίει πιστεύω ανάλογα πια θέματα εφαρμογές θα κατεβάσεις στο κινητό μέσα από τη miui κοινοτητα (όταν αλλάζεις χώρα περιοχής μέσα από τις ρυθμίσεις).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, REPLAY33 είπε

Τα ίδια και εγώ το μόνο που με χάλασε πάρα πολύ είναι ότι κάτω απ' τον ήλιο δεν βλέπεις σχεδόν τπτ

Πολλά ζητάς και εσύ πιος καθεται στον ήλιο να γράψει η να δει. 😂😂😂😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο αποψη χαρακτηριστικων το Redmi note 9 Pro (global) ειναι το πιο πληρες κινητο εδω και πολυ καιρο. Οι διαφορες του με το 9s ειναι η καλυτερη καμερα, το nfc (που αν και θεωρειται σημαντικο δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε) και 80 ευρω παραπανω στην βασικη εκδοση  με ομως 6 gb ram (το  9s εχει 4). 

Σιγουρα το 9 pro ειναι καλυτερο, αλλα δεν ξερω ποιο ειναι το απολυτο vfm...

Επεξ/σία από eko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eko13 είπε

Σιγουρα το 9 pro ειναι καλυτερο, αλλα δεν ξερω ποιο ειναι το απολυτο vfm...

Το πιο value/money αυτή τη στιγμή είναι το note 8 pro με 6gb ram και τιμή 9s.. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...