Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi είναι ο τέταρτος μεγαλύτερος κατασκευαστής smartphone στον κόσμο


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Πλάκα κάνετε.. με τόσο μοντελα...

μαλλον για πιο πάνω την εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, godmode είπε

Από ποτέ δίνουμε εύσημα σε κάποιον εκτός της πρώτης 3αδας; Με αυτούς τους νόμους που ψηφίζονται Σε λίγα χρόνια θα κάνουμε Ολυμπιακούς αγώνες και θα παίρνουν όλοι μετάλλια 😂

4η μεγαλύτερη εταιρία παγκοσμίως... θες να πεις ότι είναι μαγαζάκι επειδή πχ δεν είναι 3η; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου στα mid και κατω δεν υπαρχει αξιος αντίπαλος στο θεμα specs/τιμη .

Δινει specs στον λαο , αυτο δε μπορουμε να το παραβλέψουμε οπως και να γινει .

Τωρα η realme κανει επισης το ιδιο .

Και απο τα λαμόγια του skroutz ενα realme απο amazone φανταζει καλή επιλογή .

Μιλαω πάντα για τους insomniac οχι για τον απλο κόσμο .

Αυτος θα συνεχίζει skroutz και θα μπαινει insomnia να γεμιζει σελιδες στα νήματα που την πατησανε σαν χαπατα με ηλεκτρονικό εμπόριο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pcos είπε

bravo Mi.

αν μπεις ομως 3αδα θα γινεις στοχος του τραμπ 😛

 

Δεν νομίζω. H Huawei μπήκε στον στόχαστρο των ΗΠΑ λόγο των κεραιών κινητής τηλεφωνίας και του δικτυακού εξοπλισμού και οι πρώτες αναφορές της NSA για την Huawei έγιναν επί Ομπάμα. Όχι λόγο των smartphone της. Αυτό που έγινε με την Huawei θα γινόταν με οποιονδήποτε πρόεδρο. Η Xiaomi είναι ασφαλής όσο δεν μπαίνει σε αυτό το πεδίο της αγοράς ακόμα και αν γίνει και ο πρώτος κατασκευαστής στον κόσμο. Έχε υπόψιν σου ότι πληρώνει κάτι δις σε πατέντες στις ΗΠΑ κάθε χρόνο προκειμένου να μπορεί να τις χρησιμοποιεί νόμιμα και εκτός Κίνας. Αν όμως ο εμπορικός πόλεμος ΗΠΑ-Κίνας κλιμακωθεί τότε θα την πάρει και αυτήν η μπάλα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, anax111 είπε

 

Δεν νομίζω. H Huawei μπήκε στον στόχαστρο των ΗΠΑ λόγο των κεραιών κινητής τηλεφωνίας και του δικτυακού εξοπλισμού και οι πρώτες αναφορές της NSA για την Huawei έγιναν επί Ομπάμα. Όχι λόγο των smartphone της. Αυτό που έγινε με την Huawei θα γινόταν με οποιονδήποτε πρόεδρο. Η Xiaomi είναι ασφαλής όσο δεν μπαίνει σε αυτό το πεδίο της αγοράς ακόμα και αν γίνει και ο πρώτος κατασκευαστής στον κόσμο. Έχε υπόψιν σου ότι πληρώνει κάτι δις σε πατέντες στις ΗΠΑ κάθε χρόνο προκειμένου να μπορεί να τις χρησιμοποιεί νόμιμα και εκτός Κίνας. Αν όμως ο εμπορικός πόλεμος ΗΠΑ-Κίνας κλιμακωθεί τότε θα την πάρει και αυτήν η μπάλα.

Νομίζω ότι ακόμα δεν τη ξέρει ο Τραμπ τη xiaomi, μόλις του σφυρίξουν θα πράξει τα δέοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν με νοιάζει καθόλου αν είναι 3η-4η η10η.Αυτό που με ενδιαφέρει και το κάνει η xiaomi άριστα είναι ότι στην mid range κατηγορία παίζει μπαλίτσα μόνη της...σου προσφέρει σε τιμές χώμα ποιοτικότατες συσκευές που άλλες εταιρείες ζητάνε 100-150€ παραπάνω για τα ίδια χαρακτηριστικά.Πριν αρκετά χρόνια έπαιρνες xiaomi και ετρεμες αν θα  βρεις rom καλή με ελληνικά και οι κάμερες ήταν μάπα ,δεν έβγαζες σωστή φωτό ούτε με τις  καλύτερες συνθηκες,οι παλιότεροι θα το θυμούνται.Πλεον δεν ισχύει τίποτα από αυτά ,έχει εξελιχθεί τρομερά η εταιρεία,το μόνο που θέλει λίγη δουλίτσα ακόμα είναι το software,αν βελτιωθεί και εκεί λίγο ακόμα ,πιστεύω θα ανέβει και άλλο στην κατάταξη.Οποτε ένα τεράστιο  μπράβο στην σαομι από εμένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μπραβο, εχει τις δυνατοτητες. Αλλα γιατι ρε μαμωτο αντιγραφεις τοσο την βρωμο apple σε design, εχω το mi8 και το air dots 2 και ντρεπομαι να κυκλοφορω γιατι ειναι σαν να εχω apple. Το χειροτερο ειναι οτι φαινεται οτι τα αγορασα για να εχω κατι σαν apple και μου τη σπαει απιστευτα. 

Βαλε ενα δικο σου design, οπως το θρυλικο για εμενα mi 3 και mi pistons και θα εισαι ακομα πιο αρεστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Arkin είπε

Αξιόλογα κινητά και πολύ καλές τιμές μέχρι πέρσι. Από το mi note 10 και μετά έχει ξεφύγει και βλέπω να γίνεται oneplus. Η realme θα είναι η νέα xiaomi όπως δείχνουν τα πράγματα στο θέμα vfm. 

Αν θες vfm πας σε σειρά redmi note. Ίσως το καλύτερο vfm της αγοράς

Επεξ/σία από geopapa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, stafaf είπε

Καλή εταιρία, αν ο ιδιοκτήτης της κιόλας δε χρησιμοποιούσε iphone, θα ήταν καλύτερη. 

Capture+_2020-05-13-22-31-08.png

Το κάνει γιατί έλεγχει τον ανταγωνισμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, polydoroskatharakis είπε

Μάλλον έχει κάποιο άλλο πρόβλημα το χέρι ή το πόδι σου (τα "παράσιτα" που λες) γιατί αποκλείεται η ακτινοβολία από κινητό να έχει αυτά τα συμπτώματα. Ψάξ' το λίγο, πάρε κανένα παρασιτοκτόνο από το φαρμακείο.

Έχεις ακούσει την λέξει σαρκασμός.?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
46 λεπτά πριν, gdimitris είπε

Μπραβο, εχει τις δυνατοτητες. Αλλα γιατι ρε μαμωτο αντιγραφεις τοσο την βρωμο apple σε design, εχω το mi8 και το air dots 2 και ντρεπομαι να κυκλοφορω γιατι ειναι σαν να εχω apple. Το χειροτερο ειναι οτι φαινεται οτι τα αγορασα για να εχω κατι σαν apple και μου τη σπαει απιστευτα. 

Βαλε ενα δικο σου design, οπως το θρυλικο για εμενα mi 3 και mi pistons και θα εισαι ακομα πιο αρεστη.

Ντρέπεσαι να κυκλοφορείς γιατί είναι σαν να έχεις αππλε...

παει ότι είχε απομείνει από τον ιό κάηκε και αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...