Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιος θα μου πει σε ενα pm ποιο καταστημα την δινει με εγγυηση infoquest   τιμες βλεπω απο 327...απο εγγυηση τι γινετε ομως???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 826
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο σκρουτζομαγαζο να σου συστήσω . Εγώ όταν την πήρα , πλάκωσα στα τηλέφωνα ένα ένα τα σκρουτζομάγαζα πού την είχαν ετοιμοπαράδοτη και ρωτούσα αν η εγγύηση που κάλυπτε την σκούπα , ήταν από την infoquest ή όχι. Σε κάποια μαγαζιά μου απάντησαν πως καλύπτεται με δύο έτη εγγύηση της info , σε κάποια άλλα μου είπαν ότι προσφέρουν δική τους εγγύηση . Διάλεξα αυτό που είχε τις καλύτερες κριτικές , ήταν πιο κοντά μου και φυσικά πρόσφερε εγγύηση της info , πήγα και την αγόρασα. Στο εξωτερικό κουτί είχε αυτοκόλλητο της infoquest και μέσα είχε manual στα Ελληνικά . Ο τύπος που την αγόρασα ήταν κατηγορηματικός για το θέμα της εγγύησης, με παρότρυνε δε να πάρω τηλέφωνο την infoquest δίνοντας το s/n , ώστε να επιβεβαιώσω ότι όντως καλύπτεται από επίσημη εγγύηση . Ομολογώ ότι δεν το έκανα , γιατί φαντάζομαι ότι αν ήταν παραεισαγωγή δεν θα είχε αυτοκόλλητο της info ούτε ελληνικό manual . Πάντως στα 499 ευρώ που πωλείται τώρα στα "μεγάλα" μαγαζιά δεν την αγόραζα με την καμμία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/6/2020 στις 7:07 ΜΜ, kax54638 είπε

Για πείτε ρε παιδιά γιατί σήμερα είναι η πρώτη φορά που την βάζω για σφουγγάρισμα.

Γέμισα το δοχείο με νερό, έκλεισα το πώμα, έβαλα το δοχείο με το νερό μέσα στην σκούπα και το εξάρτημα του σφουγγαρίσματος. Επέλεξα σκούπισμα και σφουγγάρισμα αλλά το πάτωμα το βλέπω εντελώς στεγνό. Κοιτάω το πανί και βλέπω ότι είναι ελάχιστα βρεγμένο στα σημεία που είναι τα ακροφύσια του νερού. Ελάχιστα όμως. Δεν θα έπρεπε το πανί να είναι εντελώς μουσκεμένο; Ο μόνος τρόπος να το βρέξω, ήταν ενώ είχα το δοχείο με το νερό μέσα στην σκούπα, να ανοίξω το πώμα του δοχείου ώστε να τρέξει νερό και να βρέξει το πανί. Είναι αυτό φυσιολογικό;

Καταρχήν, είδες Μήπως στο application είναι σε low το water level? Ήταν σε vacuum and mop? (Την έχω πατήσει γι'αυτό στο λέω)

2oν. Μήπως έβαλες το πανάκι που χωρίζει στα 2 με μια μεμβράνη μεταξύ τους ? Γιατι αυτό το πανί είναι για να σφουγγαρίζει και να στεγνώνει ταυτόχρονα. Θέλει το άλλο που είναι σκέτο πανί για υγρό σφουγγάρισμα. 

Μια καλή πρακτική που σκέφτηκα τις προάλλες είναι να τη βάζω τα πρώτα 5 λεπτά στο water level high και μετά να το γυρνάω στο medium. 

Επίσης, να κοιτάξεις να κλείνει καλά το λαστιχένιο  καπάκι που μπαίνει το νερό γιατί μόνο έτσι δημιουργείτε καλή υποπίεση για να πετάει το νερό. 

Ελπίζω να βοήθησα...καλή αρχή και να τη χαρείς γιατί είναι ποιότητα ζωής 

 

Επεξ/σία από Zipcode80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ήταν στο vaccum and mop και έβαλα επίτηδες το water level στο υψηλό για να τρέξει πιο πολύ νερό. Αλλά το πανί βρεχόταν με πολύ αργό ρυθμό.  Ενδεχομέως δηλαδή κάποια στιγμή το πανί θα βρεχόταν εντελώς αλλά μετά από πολύ ώρα. Όταν το έβρεξα με τον τρόπο που έγραψα (γεμάτο το δοχείο του νερού μέσα στην σκούπα και ανοιχτό το λαστιχένιο καπάκι οπότε βράχηκε σχεδόν αμέσως) και τελείωσε το σκούπισμα + σφουγγάρισμα έιδα ότι το πανί εξακολουθούσε να είναι υγρό και το δοχείο είχε αδειάσει σχεδόν από νερό. Άρα συνέχιζε να τροφοδοτεί το πανί με νερό, αλλιώς θα είχε στεγνώσει. Απλώς το νερό τρέχει πολύ αργά.

Τα πανιά δεν είχα προσέξει ότι είναι διαφορετικά. Έβαλα αυτό που είναι ένα ενιαίο γκρί. Το είχε ήδη περασμένο στο εξάρτημα σφουγγαρίσματος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επεσε η παραγγελια σημερα.....

απλα μετα απο ερευνα στα μαγαζια με μειλ και τηλεφωνα δε δινουν ολοι 2 χρονια εγγυηση αλλα 1 της εταιρειας τους , γιαυτο μεγαλη προσοχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, kostasbm είπε

επεσε η παραγγελια σημερα.....

απλα μετα απο ερευνα στα μαγαζια με μειλ και τηλεφωνα δε δινουν ολοι 2 χρονια εγγυηση αλλα 1 της εταιρειας τους , γιαυτο μεγαλη προσοχη

Άντε με το καλό να παραλάβεις και καλορίζικη !

Θα δεις ότι θα την ευχαριστηθείς , εγώ την έχω ξεπατώσει 😄 . Η πλάκα είναι ότι το σφουγγάρισμα σαν λειτουργία του είχα ρίξει άκυρο . Αφενός γιατί πίστευα ότι με ένα πανί και λίγο νεράκι δεν θα γίνει δουλειά και αφετέρου με αυτά που είχα διαβάσει στα φόρα ήμουν επιφυλακτικός , μην πάρει νερά το motherboard κι έχουμε κλάματα . Από περιέργεια και μόνο , έκανα δοκιμή στο σφουγγάρισμα και ούτε νερό είδα μέσα στην σκούπα και το αποτέλεσμα του σφουγγαρίσματος , ήταν παραπάνω από ικανοποιητικό. Από δωμάτιο σε δωμάτιο την σταματάω, ξεπλένω καλά το πανί και την βάζω να συνεχίσει . Το κακό είναι ότι όταν τελειώσει το σφουγγάρισμα , πάει κανονικά στην βάση για φόρτιση , οπότε πρέπει να την έχεις το νου σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Kostasm45 είπε

Άντε με το καλό να παραλάβεις και καλορίζικη !

Θα δεις ότι θα την ευχαριστηθείς , εγώ την έχω ξεπατώσει 😄 . Η πλάκα είναι ότι το σφουγγάρισμα σαν λειτουργία του είχα ρίξει άκυρο . Αφενός γιατί πίστευα ότι με ένα πανί και λίγο νεράκι δεν θα γίνει δουλειά και αφετέρου με αυτά που είχα διαβάσει στα φόρα ήμουν επιφυλακτικός , μην πάρει νερά το motherboard κι έχουμε κλάματα . Από περιέργεια και μόνο , έκανα δοκιμή στο σφουγγάρισμα και ούτε νερό είδα μέσα στην σκούπα και το αποτέλεσμα του σφουγγαρίσματος , ήταν παραπάνω από ικανοποιητικό. Από δωμάτιο σε δωμάτιο την σταματάω, ξεπλένω καλά το πανί και την βάζω να συνεχίσει . Το κακό είναι ότι όταν τελειώσει το σφουγγάρισμα , πάει κανονικά στην βάση για φόρτιση , οπότε πρέπει να την έχεις το νου σου .

Γιατί πρέπει να έχεις το νού σου όταν πάει για φόρτιση μετά το σφουγγάρισμα; Για να βγάλεις το δοχείο με το νερό;

Επεξ/σία από newnick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το δοχείο 2+1 να αφαιρέσεις γιατί μπορεί να στάξει νερό , αλλά και το μαραφέτι που προσαρμόζεται το πανί , για τον ίδιο λόγο . Αν θυμάμαι καλά όταν κουμπώσεις το 2+1 δοχείο και της δώσεις εντολή να πάει για φόρτιση , σου λέει να αφαιρέσεις το δοχείο .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ηρθε η μαυρη χηρα...την εχω και φορτιζει

με ποιο app τη δουλευετε??? ουτε  register δε μπορω να κανω με το Mi home

μετα απο μερικες απεγκαταστασεις οκ

πρεπει να δυναμωσω λιγο το σημα wifi

Επεξ/σία από kostasbm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, kostasbm είπε

ηρθε η μαυρη χηρα...την εχω και φορτιζει

με ποιο app τη δουλευετε??? ουτε  register δε μπορω να κανω με το Mi home

Κανε accept σε όλα εκείνα τα permission που σου ζητάει στην αρχή.

Και εγώ στην αρχή δεν μπορούσα γιατί είχα πει όχι. Αλλά μετά έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή, την ξαναέβαλα με yes σε όλα και δούλεψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, newnick είπε

Κανε accept σε όλα εκείνα τα permission που σου ζητάει στην αρχή.

Και εγώ στην αρχή δεν μπορούσα γιατί είχα πει όχι. Αλλά μετά έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή, την ξαναέβαλα με yes σε όλα και δούλεψε

ποια εφαρμογή???mi home ... Xiaomi home???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, newnick είπε

Mi home

kana register και περιμενω το verification code και δεν. ερχεται ποτε

mi home ...utilities βλεπω μονο

ανέβασε ένα screenshot

κατάφερα να το εγκαταστησω να σεταρω το wifi αλλα υπαρχει απο κει και περα κατι αλλο να κανω ωστε να τη διαχειριζομαι απο μακρυα με το τηλεφωνο???

υπάρχει κάποιος τυφλοσυρτης βίντεο να δω???

Επεξ/σία από kostasbm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Screenshot_2020-06-25-19-22-24-185_com.android.vending.jpg.b29bffbcf8e52626f613464e908b370e.jpg

45 λεπτά πριν, kostasbm είπε

kana register και περιμενω το verification code και δεν. ερχεται ποτε

mi home ...utilities βλεπω μονο

ανέβασε ένα screenshot

Mi home είναι το app . MI account έχεις ?

Επεξ/σία από Kostasm45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Kostasm45 είπε

Screenshot_2020-06-25-19-22-24-185_com.android.vending.jpg.b29bffbcf8e52626f613464e908b370e.jpg

Mi home είναι το app . MI account έχεις ?

έχω account κανονικα...υπαρχει καποιο βιντεο να δω πως θα κανω τα υπολοιπα.....???/

το έκανα απεγκατάσταση και πάλι από την αρχή και πήγε κανονικά στο μενού της σκουπαας

Επεξ/σία από kostasbm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...