Προς το περιεχόμενο

Πόσα γνωρίζουν οι εταιρείες τεχνολογίας για σένα; Βασικά, τα πάντα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάντε ένα τεστ, σε iPhone δουλεύει ποιο εύκολα,έχετε το κινητό σας στο wifi και με την εφαρμογή του Facebook εγκατεστημένη,έχετε και έναν υπολογιστή χωρίς να έχει μικρόφωνα κάμερες κτλπ,έχετε ανοιχτό το Facebook στον υπολογιστή σας.Ξεκινηστε μια κουβέντα για το ότι θέλετε να κάνετε μια αγορά συγκεκριμένου αντικειμένου,προσπαθηστε να συζητήσετε ακόμα και για πράγματα που δεν είναι συνηθισμένο, π.χ βρύση στην κουζίνα, καθρέφτης στο δωμάτιο η οτιδήποτε,κρατηστε τη συζητηση για κάποια λεπτά και επικεντρωθεί τε στο πως το θέλετε ιδανικά.Ανοιξτε το Facebook στον υπολογιστή σας και κάντε ανανέωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Ξέρουν ότι ξέρω; :P

Ξέρουν ότι ξέρω.

Δεν ξέρουν όμως ότι δεν ξέρω και επίσης δεν ξέρουν τι θέλω να μάθω από αυτά που δεν ξέρω.

Άρα πως θα μάθω εγώ από αυτά αν αυτά μαθαίνουν συνέχεια από εμένα.

Αν αυτά με ξέρουν και εγώ δεν με ξέρω πως θα με μάθουν να με ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexpap είπε

Ξέρουν ότι ξέρω.

Δεν ξέρουν όμως ότι δεν ξέρω και επίσης δεν ξέρουν τι θέλω να μάθω από αυτά που δεν ξέρω.

Άρα πως θα μάθω εγώ από αυτά αν αυτά μαθαίνουν συνέχεια από εμένα.

Αν αυτά με ξέρουν και εγώ δεν με ξέρω πως θα με μάθουν να με ξέρω.

Απλώς εννοώ, ξέρουν ότι ξέρω ότι ξέρουν; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎4‎/‎6‎/‎2020 στις 12:17 ΠΜ, konakis είπε

γουστάρω κάτι πληθωρικά κορίτσια και τώρα τελευταία αυτό το Wish με έχει πεθάνει στην αρχική με κάτι King size  χα,χα,χα

Mα αυτό το Wish είναι μπουτικ ρουχων. Διαφημιζουν συνολακια, απλα τα μοντελα τους είναι πληθωρικα όπως ειπες, ενιοτε και ευσωμα όταν το συνολακι απευθυνεται σε παχουλες.

H πλακα είναι πως όταν κλικαρεις για να δεις τα ksεκwλ@, απαιτουν πρωτα να εγγραφεις.

Δε μπορουμε να κανουμε κατι γιαυτο, διαφημιση ειναι και προφανως εχει πληρωθει το fb για να την εμφανιζει.

Στις ‎4‎/‎6‎/‎2020 στις 5:55 ΠΜ, ptwma είπε

Εντωμεταξύ εμένα μου βγάζει συνέχεια μια διαφήμιση για ώριμες διαθέσιμες γυναίκες.

Ε, αφου είναι διαθεσιμες τι περιμενεις? βουρ στο πατσα:lol:

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/6/2020 στις 12:41 ΜΜ, Gk2016 είπε

Άντε τώρα να πεταχτεί κανένας και να μας πει : η google κουράζεται για το καλό του κόσμου 🤣

Αν κάνεις το κόπο και κοιτάξεις τα σχεδιαγράμματα βέβαια για το τι μαζεύει ο καθένας, πρωταθλητής είναι το Facebook και ακολουθεί η Microsoft που μάχεται για τη πρώτη θέση.

Το χάλκινο παίρνει ο γούγλης.

Καθένας με το πόνο του βέβαια 🤣

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα τα sites επιβιωνουν με την εκμεταλλευση των δεδομενων που συλλεγουν και απο διαφημισεις, και σε πολλες περιπτωσεις με συμφωνιες κατω απο το τραπεζι. Εχει αναλογιστει κανεις ποσο χρημα και προσωπικο θελει για να φτιαξεις και να συντηρεις πχ το gmail η το facebook? Δεν ξερω για το gmail η την goole, αλλα εχω διαβασει πως το facebook απο τον καθε χρηστη του βγαζει $15 τον χρονο. Απο διαφημισεις και προσωπικα δεδομενα. Γενικα σε ολες αυτες τις "δωρεαν" υπηρεσιες που μας προσφερονται, το προϊον ειναι το ιδιο σε ολες, εμεις. Αρνεισαι να γινεις προϊον και ησυχαζεις.

Καποιος ανεφερε σε αυτο το thread πως το επομενο που θα ζητησουν ειναι ο ιατρικος μας φακελος. Αυτη τη δουλεια την εχουν αναλαβει τα "smart" watches

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/6/2020 στις 9:58 ΠΜ, maparios είπε

βασικά site? youp0rn,p0rnhub,redtube Κλπ κλπ; :P

περα απο τη πλακα χθες εψαχνα κατι στο κινητο, και βρηκα καταλαθος ολες τις τοποθεσιες που έχω πάει.. και βρήκα όλα τα μέργ που έχω γυρίσει, όχι μόνο Ελλάδα, αλλα και εξωτερικό!! βρήκε οτι το 2014 είχα παει στην Ιταλία, και ειχα ανοίξει gps με το galaxy note 3 μου, βρήκα το 2015 Γρεβενα,Καστορια,Χαλκιδική κλπ κλπ που είχα πάει για βόλτα απο το redmi note 2 μου για όσους το θυμούντε αυτο το αθάνατο κινητό!

και για να το παμε και λιγο στο χαβαλέ, αν ξεχάσω κάποια στιγμή που έχω πάει θα το βρώ μεσω γκουγκλ :P

περαν της πλακας είναι φυσικό και επόμενο εφόσον χρησιμοποιούμε την τεχνολογία ''ΔΩΡΕΑΝ'' να είμαστε εμείς το ''κόστος'' αν με καταλαβαίνετε..

Turn off web activities στον Google λογαριασμό σου και δεν θα κρατάει τόσα πράγματα. 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...