Προς το περιεχόμενο

Αγορά Διαδρόμου Γυμναστικής (Treadmill)


topmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είσαι σε διαμέρισμα, οντως θα είναι καλο να βάλεις κάτι που θα απορροφά τους κραδασμούς και το θόρυβο του κινητηρα. 

Προσωπικά, σε μονοκατοικία, έβαλα ενα λαστιχένιο δάπεδο 1,2x2  το οποίο έχει κρατήσει 4 χρόνια. Κόστος ~25€. Αν το tatmi κρατάει, μάλλον είναι καλύτερη λύση. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, xx1100 είπε

Αν είσαι σε διαμέρισμα, οντως θα είναι καλο να βάλεις κάτι που θα απορροφά τους κραδασμούς και το θόρυβο του κινητηρα. 

Προσωπικά, σε μονοκατοικία, έβαλα ενα λαστιχένιο δάπεδο 1,2x2  το οποίο έχει κρατήσει 4 χρόνια. Κόστος ~25€. Αν το tatmi κρατάει, μάλλον είναι καλύτερη λύση. 

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση, ναι, σε διαμέρισμα θα είναι. Κάποιο link για το λαστιχένιο δάπεδο;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, topmar είπε

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση, ναι, σε διαμέρισμα θα είναι. Κάποιο link για το λαστιχένιο δάπεδο;; 

Πχ αυτό κατι τέτοιο πρέπει να είναι το δικό μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, topmar είπε

Καλημέρα, λόγω εσωτερικών αλλαγών στη διαρρύθμιση της οικίας μου, που συμβαίνουν για να χωρέσει ο διάδρομος, η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν τον έχω στήσει - χρησιμοποιήσει. Αναμένεται έως μεθαύριο να έχουν ολοκληρωθεί οι τροποποιήσεις και να τον ετοιμάσω προς χρήση. 

Θα γράψω εντυπώσεις μετά από λίγες φορές χρήσης, προς ενημέρωσή σας. 

Πρώτη εξωτερικά εντύπωση είναι ότι είναι τεράστιος και πάρα πολύ βαρύς - στιβαρός! 

Οκ φιλε ευχαριστω! Περιμένουμε νεα σου. 

τι λετε γι'αυτους τους διαδρομους; ποιες ειναι οι αξιοπιστες μαρκες;
1. https://www.xtr.gr/el/wave-deck-t5-2.5hp.html
2. https://sportfood.gr/product/92219-progressive-f350pi-t153a-amila/  
3. https://b2b.leos.gr/organa-gymnastikis/diadromos-gymnastikis-s-30-nordictrack
4. https://www.xtr.gr/el/apollo-x-fit.html  

O Αmila δειχνει να ειναι value for money γιατι εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα για τα λεφτα του. Αλλα ειναι αξιοπιστη εταιρεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, nomikosas είπε

Tελικα αγορασα αυτον: https://sportfood.gr/product/92219-progressive-f350pi-t153a-amila/  
Ειμαι πολυ ευχαριστημενος, να δουμε ποσο θα αντεξει. 

Αυτόν έχω πάρει κι εγώ προ λίγων εβδομάδων, σήμερα τον έστησα όμως και από αύριο θα τον δοκιμάσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

τι γνωμη εχουν οι ειδημονες γιαυτο?https://www.skalidis-sport.gr/διάδρομοι-γυμναστικής/14214-διάδρομος-γυμναστικής-protred-mr-900-30hp-δ-320.html?id_shop=1&utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=Dynamic-Static&fbclid=IwAR3g3o7kgRb1-jrOLw5R2BahZy5kTKgieyL2RVoG6B8FJ3CO2BV-2tisKOc.Βασικα ειδα καλες κριτικες ,το θελω μονο για περπατημα (εντολη γιατρου ) και αν φτασω καποια στιγμη σε καποια καλη φυσικη κατασταση (αμφιβαλλω λογω ηλικιας ) πολυ χαλαρο τρεξιμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους. 

Ποια είναι η γνώμη σας για το παρακάτω μηχάνημα

https://www.intersport.gr/organa-axesouar/organa-gymnastikis/energetics-elleiptiko-michanima-e3.1-programmable-magnetic-elliptical-strider_681062/

Επίσης ήθελα να ρωτήσω το εξής. Το μηχάνημα λέει για μέγιστο βάρος χρήστη 120 kg. Εγώ είμαι 125 kg. Θα δημιουργήσει προβλήματα αυτό; Μετά ανεβαίνουν σε τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Moderators

Guys για πειτε λιγο οσοι αγορασατε τελικα, ποσο ευχαριστημενοι ειστε απο τις επιλογες σας? Σκεφτομαι να προβω κι εγω σε αγορα μιας που τα γυμναστηρια δεν παιζουν. Γενικα ειμαι του περπατηματος κλπ και τα τελευταια χρονια που πηγαινα γυμναστηριο απολαμβανα πολυ τον διαδρομο, οποτε σκεφτηκα why not. 

Βασικη ερωτηση: Τι παιζει με θορυβο κλπ? Ειμαι σε διαμερισμα και δεν θα ηθελα να με βλαστημησουν οι απο κατω, οποτε αν ξερετε στο περιπου τι γινεται με αυτο θα με ενδιεφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, stormrain είπε

Guys για πειτε λιγο οσοι αγορασατε τελικα, ποσο ευχαριστημενοι ειστε απο τις επιλογες σας? Σκεφτομαι να προβω κι εγω σε αγορα μιας που τα γυμναστηρια δεν παιζουν. Γενικα ειμαι του περπατηματος κλπ και τα τελευταια χρονια που πηγαινα γυμναστηριο απολαμβανα πολυ τον διαδρομο, οποτε σκεφτηκα why not. 

Βασικη ερωτηση: Τι παιζει με θορυβο κλπ? Ειμαι σε διαμερισμα και δεν θα ηθελα να με βλαστημησουν οι απο κατω, οποτε αν ξερετε στο περιπου τι γινεται με αυτο θα με ενδιεφερε.

Δεν έχω διάδρομο αλλά ξέρω πάντα πότε τον χρησιμοποιεί ο αποπάνω μας. :o
Δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητικός ο ήχος, ακούγεται σαν ένα υπόκωφο βουητό και τον λειτουργεί συνήθως σε νορμάλ ώρες.

Αν έχεις στραβόξυλα γείτονες θέλει μία μέριμνα από μέρους σου.

Επεξ/σία από dpolal
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 λεπτά πριν, dpolal είπε

Δεν έχω διάδρομο αλλά ξέρω πάντα πότε τον χρησιμοποιεί ο αποπάνω μας. :o
Δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητικός ο ήχος, ακούγεται σαν ένα υπόκωφο βουητό και τον λειτουργεί συνήθως σε νορμάλ ώρες.

Αν έχεις στραβόξυλα γείτονες θέλει μία μέριμνα από μέρους σου.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, αυτο εψαχνα γιατι δεν ειχα ιδεα ουτε στο περιπου για το πως ακουγεται!

Σκοπευω να βαλω ταταμι για να το περιορισω οσο γινεται και σιγουρα  δεν θα τον χρησιμοποιω κουλες ωρες, οποτε λογικα θα ειμαι οκ ετσι οπως το θετεις :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν εχω δοκιμασει ποτε μαγνητικο διαδρομο, μόνο ηλεκτρικο στο γυμναστήριο. 

Θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει μια γνωμη, έχει καμια σχέση με τον ηλεκτρικό ή δεν μπορείς να κάνεις καθόλου αν έχεις μάθει στον άλλον? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, flo1 είπε

Δεν εχω δοκιμασει ποτε μαγνητικο διαδρομο, μόνο ηλεκτρικο στο γυμναστήριο. 

Θα ηθελα αν ξερει καποιος να μου πει μια γνωμη, έχει καμια σχέση με τον ηλεκτρικό ή δεν μπορείς να κάνεις καθόλου αν έχεις μάθει στον άλλον? 

αν εισαι νεος ισως μπορεις να κανεις οπως δειχνουν στις διαφημισεις των μαγνητικων.

ομως ο δρομος για μενα ειναι μακραν πολυ ανωτερος απο καθε διαδρομο κατω των 1000 ευρω.

εξω μπορεις να σπινταρεις να ζοριστεις να νιωσεις το ποδι σου να παταει με δυναμη κλπ

σε διαδρομο δυσκολο, εκτος απο αθλητες που εχουν εμπειρια κλπ.

χωρια που αν βγαζεις 60 χλμ την εβδομαδα πρωι μεσημερι βραδι ,

ποσο ρευμα θα καψει? 150 ευρω το μηνα?

εχω δοκιμασει διαδρομους  των 300-700 ευρω και νομιζω οτι ο δρομος μπορει να εχει αρκετα καλυτερη αποδοση,

κ σε μαγνητικο που δοκιμασα δεν με βολεψε, ηταν μικρος κ σαν να επρεπε να σημαδευω τα βηματα μου 

ειδικα σε "υψηλη" ταχυτητα (κ μιλαμε για κατω των 12χλμ/ωρα)

αλλος μπορει αν βολευεται

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω χρόνια σε γυμναστήριο, ναι φυσικά ο δρόμος είναι ανώτερος από το διάδρομο. 

Τώρα που είναι κλειστά τα γυμναστήρια πολλές φορές θα ήθελα να έχω και ένα διάδρομο στο σπίτι, έχω ποδήλατο και το χρησιμοποιώ (δεν είμαι από αυτούς που το έκαναν κρεμάστρα δηλαδή)  αλλά είναι και τιμή ένα θέμα δεν θα ήθελα να διαθέσω πάρα πολλά αυτή τη στιγμή. 

Βέβαια χωρίς να έχω δοκιμάσει ποτέ μαγνητικό πραγματικά δεν ξέρω πως μπορεί να είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, flo1 είπε

αν ξερει καποιος να μου πει μια γνωμη, έχει καμια σχέση με τον ηλεκτρικό ή δεν μπορείς να κάνεις καθόλου αν έχεις μάθει στον άλλον? 

Στο 1ο λοκντάου και για 1 μήνα,έκανα με μαγνητικό μιας και δεν είχα πρόσβαση στον ηλεκτρικό και λόγω περιορισμού σε εξωτερικό χώρο για άθληση.

Μικρός τάπητας,περισσότερους κραδασμούς και θόρυβος.

Μεγαλύτερη κόπωση και πόνοι με μόνιμη μικρή κλίση ο τάπητας

.Στην πρώτη μέρα σκέφθηκα να το παρατήσω διότι ηταν μόνο για βάδην χωρίς να ρισκάρω τραυματισμό.

Κρατάω οτι έκαιγα περισσότερο και οτι βόλεψε λόγω χώρου και μικρού βάρους.

Δε θα το πρότεινα ως εμπειρία αν κάποιος έχει δικαίωμα επιλογής για ηλεκτρικό,η ελεύθερο στο δρόμο.

Επεξ/σία από momotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...