Προς το περιεχόμενο

Μετά το CHAOS έρχεται το νέο hyper car APEIRON με 3.000 ίππους


giorgos4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, NT1G είπε

Και όταν δεν παραδώσει αυτό που έχει υποσχεθεί τι θα κάνει ο ιδιώτης επενδυτής;

Θα κανει οτι κανουν οι επενδυτες του ελληνικου bitcoin και τον εξαφανισμενο προεδρο του Ιωνικου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, NT1G είπε

Και όταν δεν παραδώσει αυτό που έχει υποσχεθεί τι θα κάνει ο ιδιώτης επενδυτής;

Οτι καναν πολλοι προλαλησαντες του. Δες π.χ. Μηλιωνης, nikola motors, theranos. Τα μπογαλακια του και σε αλλη παραλια! Αυτος που θα εχει βαλει το κεφαλαιο θα κινηθει προφανως νομικα αλλα η ιστορια δειχνει οτι τα λεφτα θα εχουν παει υπερ πιστεως!

8 λεπτά πριν, vampira είπε

Δεν νομίζω να στοχεύει σε ιδιώτη, είναι αδύνατον κάποιος ιδιώτης να είναι ΤΟΣΟ χαζός. Από μακριά φωνάζει αυτό το πράγμα ότι είναι αέρας κοπανιστός, δεν είναι όπως η Theranos π.χ που μπορούσε κάποιος να ξεγελαστεί. Βέβαια, αν θέλει κάποιος να κάνει ξέπλημα χρημάτων, κάτι τέτοιες φάσεις είναι ιδανικές....

Καιρό τώρα σπάω το κεφάλι μου για να σκεφτώ τι μπορεί να θέλει να κερδίσει αυτός ο άνθρωπος από αυτό το παραμύθι. Λογικά χρήμα, αλλά πως; όποιος πάει να φάει δημόσιο χρήμα δεν φωνάζει κ κυρίως δεν φωνάζει με πράγματα που κ ένα μικρό παιδί καταλαβαίνει ότι είναι αερολογίες. Διαφήμιση; στο εξωτερικό αν τα διαβάσουν αυτά θα γελάσει κ το παρδαλό κατσίκι (νομίζω ήδη το κάνουν σε κάποια forums). Αν μάλιστα ασχοληθεί κανένας σχετικός εγχώριος ή μη, θα πονέσουν τα πλευρά του από τα γέλια. Να τραβήξει παραπάνω κοινό για να τους κάνει "βελτιώσεις"; Αυτό το τελευταίο δεν μου στέκει, θα έμπαινε σε τόση φασαρία για κάτι τέτοιο μόνο; Δεν μπορώ να φανταστώ που αποσκοπεί.

 

Επειδη κι εγω αυτο σκεφτομουν τελευταια, το να στοχευει ιδιωτικα κεφαλαια ειναι το μονο που θεωρω οτι εχει μια βαση. Οι κρατικες και ευρωπαϊκες χορηγησεις εχουν οικονομικα ορια και δινονται σταδιακα. Ειναι πιο ευκολο να βρεις 4-5 διαφορετικα "κοροϊδα" που θα προπαραγγειλουν το οχημα με μια χ προκαταβολη. Στο παρελθον μεχρι και εταιριες κολοσσοι εχουν επενδυσει σε εταιριες φουμαρα.

Το ξεπλυμα δεν βγαζει λογικη καθως το κεφαλαιο που θα εισερχεται πως θα καθαριζεται; Επισης οταν εχεις μια εταιρια για ξεπλυμα δεν την διαφημιζεις πανελλαδικα. 

Επεξ/σία από stalker96
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mp123 είπε

Εγω να σου πω την σληθεια τον βλεπω σαν ενα παρατραγουδο . Ειναι αυτο που λεμε οτι ο γιατρος εχει πει να του λεμε παντα ναι. Κατι τετοιοι ανθρωποι εχουν ενδιαφερον . Προσωπικα θελω να δω που θα καταληξει αυτο το θεμα με το χαος και το απειρο. 

Εγω διασκεδαζω μαζι του  ( συγνωμη αλλα κσι με εσας που τον παιρνετε στα δοβαρα ) 

Για αυτο λοιπον να εινσι καλα ο πανοπουλος που μας φτιαχνει την δισθεση με τισ παπατζες που λεει.  

Πιστευω να καταλαβες εσυ και οι υπολοιποι συνφορουμιτες το σκεπτικο μου.Τωρα τον χρονο μου δεν τον σπαταλαω για να ασχοληθω με τα λαμογια που ζημιωνουν το κρατος ουτε ειδησεις πολιτικες βλεπω. Και να ασχοληθω δλδ τι θα καταφερω ; τιποτα. Ενω με τον πανοπουλο εχει ενδιαφερον . Λεει παπατζες και ολοι τον παιρνουν στα σοβαρα. Δουλεμα θελει κανονικο φιλε.

Δεν σπαταλάς τον χρόνο σου για τίποτε άλλο παρά μόνο σε εμάς να μας πεις πόσο γελοίοι είμαστε που αχολούμαστε. 

Εντάξει μπορεί να νιώθεις ανώτερος απ' όλους μας, αλλά υπάρχουμε κάποιοι που δεν γουστάρουμε να ακούμε π@παριές και μας αρέσει ο χώρος της αυτοκίνησης. Ένας απ' ολους φίλους, γνωστούς, άνθρωποι απ΄αυτό το φόρουμ να καταλάβει τους λόγους που δεν πρέπει να πιστεύεις τέτοιου είδους ανθρώπους εμένα μου φτάνει.

Επίσης δες λίγο εκεί έξω πόσοι τον πιστεύουνε και μετά από όλο το σούσουρο που γίνεται. 

Οπότε να σου πω την γνώμη μου, δεν σε πίεσε κανείς να ασχοληθείς με το θέμα οπότε γιατί καίγεσαι που ασχολούμαστε εμείς?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vampira είπε

Καιρό τώρα σπάω το κεφάλι μου για να σκεφτώ τι μπορεί να θέλει να κερδίσει αυτός ο άνθρωπος από αυτό το παραμύθι.

Πολύ καλή ερώτηση. Εχω την εντύπωση, όπως είπα και μερικές σελίδες πίσω οτι όλο το χορό των μίντια τον έκανε ο """""Δημοσιογράφος του Ειδικού Τύπου""""" , με το έτοιμο κοινό χαμηλού επιπέδου (πιτσιρικάδες κάγκουρες, πσεκασμένους υπερπατριώτες κλπ) για προσωπική του προβολή και μααααααλλον βλέψεις για βουλευτική καρεκλίτσα (και οι κάγκουρες ψηφίζουν) ή τεσπα οτι κάτσει καλό θα'τανε. Αλλά το θέμα ξέφυγε από το ελεγχόμενο περιβάλλον, του έσκασε σαν τσιχλόφουσκα στη μούρη, και τώρα είναι σε φάση "Εεεε μια πόρτα χτύπησα ρε παιδιά, δυο συνεντεύξεις πήρα μη βαράτε δημοσιογράφος είμαι". Δεν τον βλέπω να παίρνει πολλές συνεντεύξεις ακόμα από την S.P.A. Τώρα πια τα κάνει όλα ο Σπύρος μοναχούλης του (με τραγικά αποτελέσματα)

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, costis ni είπε

Πολύ καλή ερώτηση. Εχω την εντύπωση, όπως είπα και μερικές σελίδες πίσω οτι όλο το χορό των μίντια τον έκανε ο """""Δημοσιογράφος του Ειδικού Τύπου""""" , με το έτοιμο κοινό χαμηλού επιπέδου (πιτσιρικάδες κάγκουρες, πσεκασμένους υπερπατριώτες κλπ) για προσωπική του προβολή και μααααααλλον βλέψεις για βουλευτική καρεκλίτσα (και οι κάγκουρες ψηφίζουν) ή τεσπα οτι κάτσει καλό θα'τανε. Αλλά το θέμα ξέφυγε από το ελεγχόμενο περιβάλλον, του έσκασε σαν τσιχλόφουσκα στη μούρη, και τώρα είναι σε φάση "Εεεε μια πόρτα χτύπησα ρε παιδιά, δυο συνεντεύξεις πήρα μη βαράτε δημοσιογράφος είμαι". Δεν τον βλέπω να παίρνει πολλές συνεντεύξεις ακόμα από την S.P.A. Τώρα πια τα κάνει όλα ο Σπύρος μοναχούλης του (με τραγικά αποτελέσματα)

Όπως το θέτεις δεν είναι καθόλου απίθανο σενάριο. Δεν το είχα δει που το ανέφερες νωρίτερα αυτό. Από όσα σενάρια έχω φτιάξει στο μυαλό μου, αυτό μου ακούγεται πιθανότερο. Εγώ πάντως κατέληγα ότι εντάξει η άνοια χτυπάει και νέους ανθρώπους πια, κρίμα τα παιδιά τόσο νέα 😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2021 στις 12:48 ΜΜ, itanium είπε

Oλα εγώ θα σας τα δίνω ορίστε αυτός του έδωσε την τεχνογνωσία

 

Αααα ολα κι ολα... Εγω δεν του έφερα τίποτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο δημοσιογραφος ειναι μεσα σε αυτο 50-50 καθαρα .

αυτος το ξεκινησε ολοκληρωτικά .

μπορει να μην εχουμε μηχανοκινητο αθλητισμο σαν χωρα η βιομηχανια αλλα δοξα τον θεο εχουμε κ ειχαμε παντα κ λιγες εκπομες κ περιοδικα κ πλεον αρκετα site που ασχολουνται με τον τομεα του αυτοκινητου μοτοσυκλετας . 

κατι σοβαρο θα ξεκιναγε απο αλλου κ θα περνουσε στο youtube . 

βλεποντας την αρχικη σελιδα της εταιρειας του πανοπολου σε πιανει μια αμηχανια !

πως ; που ; ποτε ; διαστημα ;;;;;;;;;; κ φυσικα πας αμεσα στο γιατι;  

γιατι ολο αυτο ; 

κ φυσικα παντα κλεινεις την σκεψη σου με ........ΜΑ ......ΔΙΑΣΤΗΜΑ ;     !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

Και γυρνας στο youtube πας σχόλια κ βλέπεις .

Ελλαδαρα , μονο εμεις , πιστέψτε στην Ελλάδα μας , πάμε γερά ..........

Μετα Instagram κ εκει τα ιδια .

Κ εισαι !!!

 

 

Ειναι κοινωνικό πείραμα άραγε ;

Επεξ/σία από georgerapp
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

20 λεπτά πριν, vtsuk είπε

https://www.carandmotor.gr/nea/poio-chaos-idoy-boylgariko-hypercar-ton-5234-ippon

 

Ειδαν το Πανοπουλο και θα ανεβασουν το επιπεδο των hypercars τα βαλκανια!

Όποιος δεν είναι ανθέλλην πρέπει να υποστηρίξει το ελληνόψυχον ΧΑΟΣ και όχι τους ΕΑΜοβούλγαρους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, armagedwnn είπε

Δεν σπαταλάς τον χρόνο σου για τίποτε άλλο παρά μόνο σε εμάς να μας πεις πόσο γελοίοι είμαστε που αχολούμαστε. 

Εντάξει μπορεί να νιώθεις ανώτερος απ' όλους μας, αλλά υπάρχουμε κάποιοι που δεν γουστάρουμε να ακούμε π@παριές και μας αρέσει ο χώρος της αυτοκίνησης. Ένας απ' ολους φίλους, γνωστούς, άνθρωποι απ΄αυτό το φόρουμ να καταλάβει τους λόγους που δεν πρέπει να πιστεύεις τέτοιου είδους ανθρώπους εμένα μου φτάνει.

Επίσης δες λίγο εκεί έξω πόσοι τον πιστεύουνε και μετά από όλο το σούσουρο που γίνεται. 

Οπότε να σου πω την γνώμη μου, δεν σε πίεσε κανείς να ασχοληθείς με το θέμα οπότε γιατί καίγεσαι που ασχολούμαστε εμείς?

Φυσικα δεν με πίεσε κανείς . Απλός λέω την γνώμη μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα  και  οι  "εφαψιες"   υποστηρικτες  της  παπαντζας   εχουν  πλακα  οταν   λενε

"δεν  ξερω  αλλα  μακαρι  να  το  φτιαξει"....

Ακριβως   δηλαδη  αυτα  που  λεγανε  και  εξακολουθουν   μερικοι  να  λενε  για

τον   ψωρα....

Τελικα   μονο  τα   ονοματα   αλλαζουν....

Απο  το  νερο  του  καματερου   την  αγια  του  αιγαλεω  τα  καλα  της  φραπελιας  και

τα  ατελειωτα   δις   του  ψωρα   πηγαμε   στα  υπεραυτοκινητα  των  βαλκανιων....

Η  διαχρονικη   παπαντζα   ζει   και  βασιλευει  και  τα  γιδια  κυριευει....

Ισορροπια  της  φυσης  λεγεται...

Απο  την  στιγμη  που  γεννηθηκε  ο  πρωτος   αφελης   γεννηθηκε  και  ο  πρωτος

απατεωνας....

Παρτε  ναχετε  για  ναγορασετε  το  απυθμενο   χαος  επ  απειρον....😂

spacer.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι μια λύση για την χρηματοδότηση του project το να έρθει σε επαφή με τον Σωρα.

Κρίμα είναι τόσα λεφτά να μένουν αναξιοποίητα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. ΞΕΧΑΣΑ  ΤΗΝ  ΕΦΕΥΡΕΣΗ  ΤΟΥ  "ΚΑΘΗΓΗΤΗ"   ΖΩΓΡΑΦΟΥ  ΠΟΥ  ΠΑΡΑΓΕΙ  ΕΝΕΡΓΕΙΑ

ΑΠΟ  ΤΟ  ΝΕΡΟ....ολως   τυχαιως  οι  περισσοτερες   παπαντζες   εχουν  αναδειχτει

απο  τον  "ζουγκλα"....😍

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2021 στις 4:50 ΜΜ, vampira είπε

Δεν νομίζω να στοχεύει σε ιδιώτη, είναι αδύνατον κάποιος ιδιώτης να είναι ΤΟΣΟ χαζός. Από μακριά φωνάζει αυτό το πράγμα ότι είναι αέρας κοπανιστός, δεν είναι όπως η Theranos π.χ που μπορούσε κάποιος να ξεγελαστεί. Βέβαια, αν θέλει κάποιος να κάνει ξέπλημα χρημάτων, κάτι τέτοιες φάσεις είναι ιδανικές....

 

 

Τον Εμφιετζόγλου πάντως (αυτοδημιούργητο επιχειρηματία που χαζό δεν τον λες)  κατάφερε να τον τουμπάρει

https://slpress.gr/idees/o-efeyretis-spyros-panopoylos-enas-axios-ellinas/

"συζητήσαμε και τα οικονομικά των σχεδίων του. Μακάρι να είχα την οικονομική άνεση, που είχα πριν από το 2010, να τον βοηθήσω χωρίς καμία υποχρέωση, χωρίς κανένα αντάλλαγμα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...