Προς το περιεχόμενο

Μετά το CHAOS έρχεται το νέο hyper car APEIRON με 3.000 ίππους


giorgos4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, mp123 είπε

Το θέμα είναι απλό. Όσο δεν παίρνει κρατική επιχορήγηση αφηστε τον να λέει ασες μ@λ@κιες θέλει. Ένταξη έχουμε κάτι να γελάμε με έναν γραφικό τύπο καγκουρα η καλύτερα με τον τρελλο του χωριού. Με τα λαμόγια που πραγματικά ζημιώνουν το κράτος ,δεν βλέπω ούτε διαβαζω να ασχολειτε μαζί τους κανένας. Ας ασχοληθούμε με αυτούς λέω , και αφηστε τον τρελλο στην τρελλα του. Καλος είναι να γελάμε και οπως μας δουλεύει να τον δουλεύουμε.

Όχι Φιλε μου. Αυτοι που τρώνε πραγματικά τα κρατικά λεφτά αυτοι είναι. 

Ευχαριστούμε που μας έδωσες τον ορισμό του Παπάτζα. 

Δηλαδή αν δεν τρως κρατικό χρήμα μπορείς να λες ότι θες και εμείς να κάνουμε τουμπεκί.

Δεύτερον κατά τα λεγόμενα σου αν κάποιος εξαπατήσει ιδιώτες δεν είναι λαμόγιο-εγκληματίας και δεν πρέπει να διώκεται καν. (Αν δεν κατάλαβα καλά διόρθωσε με, γιατί αυτό το συμπέρασμα έβγαλα).

Τρίτον εγώ σαν armagedwnn έχω το δικαίωμα να βγω να κρίνω όποιον μιλάει δημόσια με τις γνώσεις μου και την αντίληψη μου, επίσης εδώ είμαι στο φόρουμ και μπορείς να αντκρούσεις ότι λέω αν διαφωνείς κάπου. Επίσης γι' αυτούς που ζημιώνουν το κράτος υπάρχουν πολλοί που ασχολούνται και αν θέλεις μπορείς να ασχοληθείς και εσυ.

Δηλαδή αντί να μπαίνεις στον κόπο να λες σε εμάς με τι να ασχοληθούμε, μπορείς να αφιερώσεις τον χρόνο σου σε λαμόγια που ζημιώνουν το Κράτος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

33 λεπτά πριν, bill999r είπε

 

Μπες wipo.int και ψάξε...

Όσο δεν στέλνεις λινκ συγκεκριμένο είσαι ασαφής όπως ο Πανόπουλος 

Να σου δείξω λοιπόν την περιβόητη πατέντα που τάχα διέρρευσε τα σχέδια του καλύτερου αυτοκινήτου στον κόσμο, αποτελεί απλά μια γνωστοποίηση σχεδιασμού που ήταν από τον Σεπτέμβριο κοινοποιημένη. Τι έχεις να πεις για αυτό?

https://euipo.europa.eu/eSearch/#details/designs/008676563-0001

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, bill999r είπε

Μπες wipo.int και ψάξε...

Καταρχάς, wipo δεν πρόκειται να το βρεις ποτέ, κύριε έξυπνε... Μόνο στο Ευρωπαϊκό επιμελητήριο έχει γίνει κατάθεση ΣΧΕΔΙΟΥ. 

Πατέντα, η οποία πρέπει να συνοδεύεται από τα ανάλογα whitepapers, με καταχώρηση 3D design απέχουν κάτι έτη φωτός και χιλιάρικα. 

Αυτά, από κάποιον που προσπαθεί να μαζέψει κεφάλαιο και να καταχωρήσει δικιά του πατέντα 😉

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι; Υπάρχουν/υπήρχαν άτομα που πιστεύουν ότι ένας τυχαίος είχε 5 μετοχές στα χέρια του που μπορούσαν να ξεπληρώσουν όλο το χρέος της Ελλάδας, σε πιο απλά πράματα θα κολλήσουμε;

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, armagedwnn είπε

Ευχαριστούμε που μας έδωσες τον ορισμό του Παπάτζα. 

Δηλαδή αν δεν τρως κρατικό χρήμα μπορείς να λες ότι θες και εμείς να κάνουμε τουμπεκί.

Δεύτερον κατά τα λεγόμενα σου αν κάποιος εξαπατήσει ιδιώτες δεν είναι λαμόγιο-εγκληματίας και δεν πρέπει να διώκεται καν. (Αν δεν κατάλαβα καλά διόρθωσε με, γιατί αυτό το συμπέρασμα έβγαλα).

Τρίτον εγώ σαν armagedwnn έχω το δικαίωμα να βγω να κρίνω όποιον μιλάει δημόσια με τις γνώσεις μου και την αντίληψη μου, επίσης εδώ είμαι στο φόρουμ και μπορείς να αντκρούσεις ότι λέω αν διαφωνείς κάπου. Επίσης γι' αυτούς που ζημιώνουν το κράτος υπάρχουν πολλοί που ασχολούνται και αν θέλεις μπορείς να ασχοληθείς και εσυ.

Δηλαδή αντί να μπαίνεις στον κόπο να λες σε εμάς με τι να ασχοληθούμε, μπορείς να αφιερώσεις τον χρόνο σου σε λαμόγια που ζημιώνουν το Κράτος.

Εγω να σου πω την σληθεια τον βλεπω σαν ενα παρατραγουδο . Ειναι αυτο που λεμε οτι ο γιατρος εχει πει να του λεμε παντα ναι. Κατι τετοιοι ανθρωποι εχουν ενδιαφερον . Προσωπικα θελω να δω που θα καταληξει αυτο το θεμα με το χαος και το απειρο. 

Εγω διασκεδαζω μαζι του  ( συγνωμη αλλα κσι με εσας που τον παιρνετε στα δοβαρα ) 

Για αυτο λοιπον να εινσι καλα ο πανοπουλος που μας φτιαχνει την δισθεση με τισ παπατζες που λεει.  

Πιστευω να καταλαβες εσυ και οι υπολοιποι συνφορουμιτες το σκεπτικο μου.Τωρα τον χρονο μου δεν τον σπαταλαω για να ασχοληθω με τα λαμογια που ζημιωνουν το κρατος ουτε ειδησεις πολιτικες βλεπω. Και να ασχοληθω δλδ τι θα καταφερω ; τιποτα. Ενω με τον πανοπουλο εχει ενδιαφερον . Λεει παπατζες και ολοι τον παιρνουν στα σοβαρα. Δουλεμα θελει κανονικο φιλε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
28 minutes ago, mechpanos said:

Ρε παιδιά σοβαρά τώρα, υπάρχουν άτομα που ακόμα ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ότι ευσταθούν αυτά που λέει ο Πανόπουλος;...

Γιατί σου φαίνεται παράξενο? Εδώ υπήρχαν πόσοι που πίστεψαν στο νερό του Καματερού. Θυμάται κανείς αν έφαγε δημόσιο χρήμα?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mechpanos είπε

Ρε παιδιά σοβαρά τώρα, υπάρχουν άτομα που ακόμα ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ότι ευσταθούν αυτά που λέει ο Πανόπουλος;...

Αυτο προσπαθω να πω και εγω αλλα με αλλο τροπο. Οτι αν ερχεσε σε αντιπαραθεση με καποιον που εσυ νομιζεις οτι λεει παπατζες και του παραθετεις παραδειγματα πως δεν οπως τα λεει και εινσι αλλοιως κατα βαθος τον ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ.

Εγω ειμαι με τον πανοπουλο. Οχι μονο θα βγσλει το χαος με 3000 αλογα που θα κανει τρελλες πωλησεις αλλα πιστευω οτι θα βγαλει κσι το απειρον με 5000 αλογα.

Εδω τα ζωα χορευαν στο συνταγμα λες και ειμασταν υποσαχαρια χωρα το 15 που το οχι εγινε ναι . Γατακι ο πανοπουλος φιλε μπροστα τους. 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mp123 είπε

Οτι αν ερχεσε σε αντιπαραθεση με καποιον που εσυ νομιζεις οτι λεει παπατζες και του παραθετεις παραδειγματα πως δεν οπως τα λεει και εινσι αλλοιως κατα βαθος τον ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ.

Nνννννναι..... Ας το αφήσουμε στο γεγονός ότι εκ διαμέτρου αντίθετα πράγματα δεν είναι δυνατόν να ισχύουν ταυτόχρονα και ας μη το αναλύσουμε παραπάνω με αμπελοφιλοσοφίες 😅

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Thresh είπε

Γιατί σου φαίνεται παράξενο? Εδώ υπήρχαν πόσοι που πίστεψαν στο νερό του Καματερού. Θυμάται κανείς αν έφαγε δημόσιο χρήμα?

Στην περίπτωση του Καματερού έγινε εκμετάλλευση της ελπίδας κόσμου με ανίατη ασθένεια, και μάλιστα αρκετοί οδηγήθηκαν κ στον θάνατο από τον συγκεκριμένο τσαρλατάνο.

 

Δεν έχει καμία σχέση η ανωτέρω εξαπάτηση προς οικονομικό όφελος με έναν τύπο που λέει ότι θα βγάλει ένα αυτοκίνητο κ προς το παρόν τουλάχιστον δεν έχει ζητήσει ούτε δημόσιο ούτε ιδιωτικό κεφάλαιο.

Αλλά κ να ζητήσει κάπως έτσι γίνονται οι επενδύσεις κ ο κάθε επενδυτής αξιολογεί το ρίσκο κ βάζει τα λεφτά του .

Μπορώ να θυμηθώ αρκετές εταιρίες από τον χώρο της τεχνολογίας οι οποίες αφού συγκέντρωσαν κεφάλαια είτε χρεοκόπησαν είτε δεν κατάφεραν τίποτα. 

Εγώ ούτε έχω επενδύσει ούτε λεφτά έχω να επενδύσω στον Πανόπουλο οπότε είτε το βγάλει είτε όχι για μένα δεν θα αλλάξει κάτι.

Ξαναεπαναλαμβανω διότι τα έγραψα κ σε προηγούμενο ποστ το οποίο σβήστηκε.

Όλοι ξέρουμε ότι το πιθανότερο είναι να πρόκειται περί παπατζας. Και το τονίζω ΟΛΟΙ...Ειδικά όταν κάποιος στοχεύει στη θυμικο του κόσμου κ αρχίζει να λέει περί πατρίδας κ Ελληνικού αυτοκινήτου σίγουρα η δουλειά βρωμάει.  Κανένας δεν πιστεύει απόλυτα έναν άνθρωπο με μια καινούρια εταιρία που λέει ότι θα φτιάξει κ κινητήρα από το μηδέν.

Όμως ανά τον κόσμο υπάρχουν πολλές εταιρίες που κατασκευάζουν εξωτικά αυτοκίνητα με την μόνη διαφορά πως το μοτέρ το προμηθεύονται από γνωστές εταιρίες κ το τροποποιούν.

Εγώ αυτό που υποστηρίζω είναι ότι ο Πανόπουλος έδειξε κάποια δείγματα προόδου, έκανε κάποιες κινήσεις κ υποσχέθηκε πράγματα όπως παρουσιάσεις κ δοκιμές.

Αν όλα αυτά δεν ισχύσουν τότε την μεγαλύτερη δυσφήμιση θα την υποστεί ο ίδιος κ δεν θα μπορέσει να ξαναπουλησει ούτε φιλτροχοανη.

Τέλος καθαρά μηχανολογικά μιλώντας θεωρώ ότι τα νούμερα που αναφέρει ο Πανόπουλος είναι επιτευξιμα ίσως σε συνδυασμό  τούρμπο μοτέρ με ηλεκτροκινητήρες.

Όσο για τα 3d πιστόνια-μπιελες και κινούμενα μέρη θεωρώ πως μόνο κ σαν ιδέα είναι πρωτοποριακή ανεξάρτητα αν είναι εφαρμόσιμη μιας κ δεν γνωρίζω αρκετά γύρω από την τεχνολογία των υλικών που αναφέρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, mp123 said:

Ολοι δεν γουστάρουμε τους παπατζιδες αλλά  μακάρι όλοι οι παπατζιδες να ήταν τύπου τύπου Πανόπουλου . Πιστευω να κατάλαβες το νόημα. 

Εννοείς μεγάλοι απατεώνες? 

 

13 hours ago, mp123 said:

Αλλα σε ξανάρωτάω οπως όλους που τον κράζουν .  Παίρνει καμμία κρατική επιχορήγηση ; Τρώει τα λεφτά του κράτους ;  Αν δεν ζημιώνει το κράτος τι ζόρι τραβάτε ; 

Πρέπει δηλαδή να περιμένουμε πρώτα να φάει τα λεφτά μας και μετά να δούμε τι γίνεται? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kostas_anes είπε

Nνννννναι..... Ας το αφήσουμε στο γεγονός ότι εκ διαμέτρου αντίθετα πράγματα δεν είναι δυνατόν να ισχύουν ταυτόχρονα και ας μη το αναλύσουμε παραπάνω με αμπελοφιλοσοφίες 😅

Οκ συμφωνω. Το αφηνουμε εδω και το ξαναξεκιναμε οταν θα γινει η επισημη παρουσιαση του chaos στην πιστα οπου θα σπαει το φραγμα των 500χλμ/ ωρα που εχει υποσχεθει ο πανοπουλος .( οκ μπορει βα ειναι και 499 )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψη μου ειναι οτι δεν στοχευει στο κρατικο χρημα αλλα σε καποιο ιδιωτικο επενδυτη η πιθανο αγοραστη του οχηματος που θα προκαταβαλει το ποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, stalker96 είπε

Αποψη μου ειναι οτι δεν στοχευει στο κρατικο χρημα αλλα σε καποιο ιδιωτικο επενδυτη η πιθανο αγοραστη του οχηματος που θα προκαταβαλει το ποσο.

Δεν νομίζω να στοχεύει σε ιδιώτη, είναι αδύνατον κάποιος ιδιώτης να είναι ΤΟΣΟ χαζός. Από μακριά φωνάζει αυτό το πράγμα ότι είναι αέρας κοπανιστός, δεν είναι όπως η Theranos π.χ που μπορούσε κάποιος να ξεγελαστεί. Βέβαια, αν θέλει κάποιος να κάνει ξέπλημα χρημάτων, κάτι τέτοιες φάσεις είναι ιδανικές....

Καιρό τώρα σπάω το κεφάλι μου για να σκεφτώ τι μπορεί να θέλει να κερδίσει αυτός ο άνθρωπος από αυτό το παραμύθι. Λογικά χρήμα, αλλά πως; όποιος πάει να φάει δημόσιο χρήμα δεν φωνάζει κ κυρίως δεν φωνάζει με πράγματα που κ ένα μικρό παιδί καταλαβαίνει ότι είναι αερολογίες. Διαφήμιση; στο εξωτερικό αν τα διαβάσουν αυτά θα γελάσει κ το παρδαλό κατσίκι (νομίζω ήδη το κάνουν σε κάποια forums). Αν μάλιστα ασχοληθεί κανένας σχετικός εγχώριος ή μη, θα πονέσουν τα πλευρά του από τα γέλια. Να τραβήξει παραπάνω κοινό για να τους κάνει "βελτιώσεις"; Αυτό το τελευταίο δεν μου στέκει, θα έμπαινε σε τόση φασαρία για κάτι τέτοιο μόνο; Δεν μπορώ να φανταστώ που αποσκοπεί.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...