Προς το περιεχόμενο

Μετά το CHAOS έρχεται το νέο hyper car APEIRON με 3.000 ίππους


giorgos4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Bomber-21 είπε

Τώρα που το ultracar CHAOS το έφτιαξε ο Σπύρος, ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με το hypercar APEIRON;  Έχουμε κάποιο νέο; Θα παρουσιαστεί και αυτό στην έκθεση της Γενεύης, όπως συνέβη με το CHAOS; Θα το παρουσιάσει και αυτό το «κράτος» και θα υπάρξει χορηγία της RedBull για να γίνει το ρεκόρ ταχύτητας στο Nurburgring; Θα το παρουσιάσει και αυτό το BBC;

Ναι σε όλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξερετε αν δεχεται παραγγελιες για κατι πιο απλο?

Επειδη δεν μπορω να περιμενω το chaos και το apeiron,χρειαζομαι να μου φτιαξει κατι απλο με 1000-1200 αλογα για μεσα στην πολη,σπιτι-δουλεια και κανα σουπερμαρκετ.

Φανταζομαι θα ειναι πολυ ευκολο για αυτον οποτε δεν θα το αργησει.

ΥΓ: Αν του πεσουν και 100-200 αλογα παραπανω απ την παραγγελια μεσα στο καπο δεν θα τα χαλασουμε. Ανθρωπινο ειναι,θα ζησουμε και με τα 1400.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, georgekz750 είπε

Ξερετε αν δεχεται παραγγελιες για κατι πιο απλο?

Ναι κανονικά , απλά λόγω έλλειψης chip θα αργήσεις να παραλάβεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι τα chip τα αγοράζει έτοιμα , εδω φτιάχνει τα υπολοιπα . 

Τα πάντα ολα τοναταλλο . 

Οχι τα chip ομως κ μένει πίσω .

Δυστυχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αυτή τη στιγμή ο Πάνος τα χει πάρει στο κρανίο και ακύρωσε το Chaos και στη θέση του θα βγάλει το Chaos & Erevos το οποίο θα φοράει τέσσερις κινητήρες από f-15 strike eagle με πολλαπλή μετάκαυση με τελική 3.2 mach.
Και επειδή ο φίλος μας εχει εκνευριστει για τα σχολια με τις μακέτες στον υπολογιστή η πρώτη εκδοχη του νέου μοντέλου θα βγει σε matchbox.
 
 

 

Capture.JPG

Επεξ/σία από SeriesX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο ΣΠΥΡΟΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ

«Θα είμαστε πιο γρήγοροι από τη Formula1!»

https://www.sport24.gr/auto24/autokinito/o-spyros-panopoylos-gia-to-chaos-tha-eimaste-pio-grigoroi-apo-ti-formula-1.9469184.html

Επεξ/σία από Bomber-21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήταν χθες το βράδυ σε μια "συνέντευξη", στο Open. Άντεξα να τον ακούσω κάπου 20 λεπτά. Ότι να ναι. Οι 3 που ρωτούσαν, καμμια ερώτηση σοβαρή, σχετικα με το ποια είναι η ομάδα του,που είναι οι εγκαταστάσεις οπου θα κατασκευαστουν τα υπεραυτοκινητα.

Ασυναρτησίες,μιλούσε λες και τα άλογα είναι στραγάλια, 2000,5000,10.000 άλογα, peanuts, για τα σούπερ ελληνικά μυαλά με τα ατελείωτα χρήματα. Άλλο αποκάλυψη είπε και άλλο παρουσίαση. 

Σε 4-5 μήνες είπε θα είναι το αμάξι έτοιμο να μπεις μέσα, θα φτιάξει 100 συνολικά, αυστηρά μόνο 20 για κάθε ήπειρο. 

 

Επεξ/σία από jmmys
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρει ότι η εταιρεία που έκανε την πρόταση εξαγοράς είναι η κινεζική XPENG.
Λέει ότι δεν αποδέχθηκε την πρόταση εξαγοράς, συνεργάζεται όμως μαζί τους
και έχει αναλάβει παραγγελία να τους παραδώσει κυψέλες υδρογόνου που έχει πατεντάρει λέει.

trailer:


ολόκληρη η εκπομπή:

Να ευχηθώ καλή επιτυχία και να μην πάρουν φωτιά οι 3D εκτυπωτές.
(Αν όμως υπάρχει ίχνος από σοβαρότητα και αλήθεια, θα είναι γεγονός πρωτοφανές
για τα δεδομένα του ελληνικού ψευτοεπιχειρείν βλέπε καφετέριες, σουβλασερί και δε συμμαζεύεται.)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός ότι ο Εμφιετζόγλου εξήρε τον Πανόπουλο, ενισχύει την επιχειρηματολογία όσων πιστεύουμε ότι είναι απατεώνας και όχι το ανάποδο.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί ιδεολογικά να μη συμφωνείς με τον Εμφιετζόγλου,
ή να μην ταιριάζει στην ιδεολογία σου το ιδεολόγημα του Πανόπουλου,
αυτό όμως δεν κάνει απατεώνα τον ένα ή τον άλλο.

Ας βγάλουμε κάποια στιγμή από τη μέση τις κομματικές εμπάθειες.
Just saying.

ΥΓ:
Και προσωπικά τον έχω κάνει πολλή πλάκα τον Π 
αλλά τον έχω κάνει πλάκα για τις φούσκες που πετάει.
Αν αποδειχθεί μάγκας, θα του το αναγνωρίσω και δε θα έχω κανένα πρόβλημα, κάθε άλλο.

Επεξ/σία από nemom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nemom είπε

Μπορεί ιδεολογικά να μη συμφωνείς με τον Εμφιετζόγλου,
ή να μην ταιριάζει στην ιδεολογία σου το ιδεολόγημα του Πανόπουλου,
αυτό όμως δεν κάνει απατεώνα τον ένα ή τον άλλο.

Ας βγάλουμε κάποια στιγμή από τη μέση τις κομματικές εμπάθειες.
Just saying.

ΥΓ:
Και προσωπικά τον έχω κάνει πολλή πλάκα τον Π 
αλλά τον έχω κάνει πλάκα για τις φούσκες που πετάει.
Αν αποδειχθεί μάγκας, θα του το αναγνωρίσω και δε θα έχω κανένα πρόβλημα, κάθε άλλο.

Ρε συ, σοβαρα τωρα, χωρις να θελω να θιξω τα ατομα με αυτισμο!!

Αυτος που δεν μπορει να αρθρωσει σωστα μια προταση, που δεν γνωριζει ουτε στα ελληνικα να μιλησει για μαζα, για αεροδυναμικη, για προσφυση, για μεταδοση ισχυος, ποσο μαλλον στα αγγλικα... σε πειθει πως οντως, ασχολειται με την μελετη και την κατασκευή εξαρτηματων;

Οταν στο CAD αναφερεται ως "προγραμμα"... που "βαζουν στο προγραμμα να φτιαξει αυτο και τους λεει θα γινει ετσι" ...οπως πετας τα ρουχα στο πλυντηριο ενα πραμα, τι ακριβως νοιωθεις; Ενα ριγος να σε διαπερνα; Σκεφτεσαι "ρετομπουστη, τι εφτιαξε ο τρελος" ;;;

Ο Σπαθολαδοπουλος, ειναι μια απατη τελεια και παυλα.

Ο τελευταιος των τελευταιων της αυτοκινησης (και γενικα σαν μηχανικος, σχεδιαστης, μεταλλουργος κ.α.) αν ξεκινησεις και ανεβαινεις, εχει σοβαρα χαρτια στα χερια του και αποδεδειγμενη εμπειρια. Λιγοι απο αυτους ξεχωρισαν.

Ο Παπαροπουλος απλα εφτιαξε ενα αμαξι που κατερριψε ρεκορ. SO WHAT!

Λεει η Πορσε δεν εκανε κατι τετοιο και δεν μπηκε στον κοπο.

ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΑΜΩ ΤΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΟΥ Η ΠΟΡΣΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΟΡΣΕ?

Η πορσε φτιαχνει μια καινουρια 911 και συνεχιζει την παραδοση που εχει στην κατηγορια της, θα καθεται να ασχολειται με ενα πυροτεχνημα των 400m για να τη μπει στην MB ή στην Ferrari ;;

Παιδακι λεμε... δυστυχως "ελλατωματικο" ο Σπυρακος.

  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, >>Morpheus>> είπε

Ρε συ, σοβαρα τωρα, χωρις να θελω να θιξω τα ατομα με αυτισμο!!

Αυτος που δεν μπορει να αρθρωσει σωστα μια προταση, που δεν γνωριζει ουτε στα ελληνικα να μιλησει για μαζα, για αεροδυναμικη, για προσφυση, για μεταδοση ισχυος, ποσο μαλλον στα αγγλικα... σε πειθει πως οντως, ασχολειται με την μελετη και την κατασκευή εξαρτηματων;

Οταν στο CAD αναφερεται ως "προγραμμα"... που "βαζουν στο προγραμμα να φτιαξει αυτο και τους λεει θα γινει ετσι" ...οπως πετας τα ρουχα στο πλυντηριο ενα πραμα, τι ακριβως νοιωθεις; Ενα ριγος να σε διαπερνα; Σκεφτεσαι "ρετομπουστη, τι εφτιαξε ο τρελος" ;;;

Ο Σπαθολαδοπουλος, ειναι μια απατη τελεια και παυλα.

Ο τελευταιος των τελευταιων της αυτοκινησης (και γενικα σαν μηχανικος, σχεδιαστης, μεταλλουργος κ.α.) αν ξεκινησεις και ανεβαινεις, εχει σοβαρα χαρτια στα χερια του και αποδεδειγμενη εμπειρια. Λιγοι απο αυτους ξεχωρισαν.

Ο Παπαροπουλος απλα εφτιαξε ενα αμαξι που κατερριψε ρεκορ. SO WHAT!

Λεει η Πορσε δεν εκανε κατι τετοιο και δεν μπηκε στον κοπο.

ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΑΜΩ ΤΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΟΥ Η ΠΟΡΣΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΟΡΣΕ?

Η πορσε φτιαχνει μια καινουρια 911 και συνεχιζει την παραδοση που εχει στην κατηγορια της, θα καθεται να ασχολειται με ενα πυροτεχνημα των 400m για να τη μπει στην MB ή στην Ferrari ;;

Παιδακι λεμε... δυστυχως "ελλατωματικο" ο Σπυρακος.

Και γω χωρίς να θέλω να σε θίξω, και το ίδιο για τα άτομα με αυτισμό
σοβαρά τώρα έγραψες το κατεβατό γιατί κατάλαβες τί;
Ότι στηρίζω Π;

Αλήθεια ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...