Προς το περιεχόμενο

iOS 14 με σημαντικές αλλαγές μετά από χρόνια στη home screen


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, dimkord είπε

δεν ηξερα οτι το να πω την αποψη μου ειναι τρολαρισμα, επειδη δε σου αρεσει εσενα. Εκτος αν σε συγκεκριμενα θεματα πρεπει να κανουμε το σταυρο μας, να αναβουμε κερακι και να φιλαμε το λογοτυπο της εταιριας οταν μπαινουμε. Τοτε πασο και συγνωμη για την ενοχληση

Κανέναν σταυρό, κανένα κεράκι, ούτε logoφιλήματα και βέβαια καμία λογοκρισία... απλα μετά από τόσα χρόνια φαίνεται ποιος μπαίνει και για τι...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, AtiX είπε

Όντως τα ίδια πράγματα εδώ και χρόνια και ακόμα να σοβαρευτούμε και να μην μπαίνουμε σε θέματα που δεν μας απασχολούν μόνο και μόνο για να τρολλάρουμε... καλό μεσημέρι... 

 

29 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ναι αν παίρνεις μόνο τηλέφωνο άντε και κανένα sms... για τα υπόλοιπα θέλεις διπλάσια μνήμη και πολύ πολύ υπομονή...

Πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις...

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Κανέναν σταυρό, κανένα κεράκι, ούτε logoφιλήματα και βέβαια καμία λογοκρισία... απλα μετά από τόσα χρόνια φαίνεται ποιος μπαίνει και για τι...

τουλάχιστον εσύ παραδέχεσαι ότι δεν σου αρέσει η εταιρία και ότι η γνώμη σου δεν είναι αντικειμενική...

ΥΓ: δεν έχω iPhone ούτε iPad... 

δεν εχω κανενα προβλημα με την εταιρια. Μαλιστα θεωρω το ipad ως το καλυτερο ταμπλετ στην αγορα. Το iphone ομως ποτε δε μου εκανε κλικ. Παλια εκτιμουσα τη σβελταδα του, αλλα μεχρι εκει. Με ενα android εκανα καλυτερα τη δουλεια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, koutsis είπε

Ελπίζω να κάνεις πλάκα έτσι; 

Πιστεύεις ότι θα σε αφήσει η Apple να βάλεις πειρατικες εφαρμογές στο ios ή θα σε αφήσει να πειράξεις τα αρχεία συστήματος ή ακόμα χειρότερα να βάλεις custom rom? Χα χα!

Αυτά πάρε κανένα xiaomi να τα κάνεις!

really-tell-me-zpaks3.jpg

14 ώρες πριν, SaFiS είπε

Οι συσκευές που θα το πάρουν. Είπε κανείς τίποτα για υποστήριξη (iPhone 6s/6s Plus & iPhone SE 1st)???

2117856629_iOS14.jpg.68746ccc9363ec955df56b8cd505511b.jpg

Η επισημη υποστηριξη της apple ειναι εξαιρετικη κανεις δεν το αναιρει αυτο και μπραβο της. Τα 6S ειναι του 2015 κινητα. Απλα να πουμε οτι unofficial τα android ακομα και του 2012 εχουν κανονικα android 10 και θα παρουν και android 11. Θα μου πεις ειναι για λιγους και θα συμφωνησω. Απλα για καποιον που ασχολειται ενα 5S του 2013 ειναι αφημενο απο προπερσι ενω ενα κινητο ιδιας χρονιας θα παρει τη νεα εκδοση του android το 2021. Στην επισημη υποστηριξη ομως ουτε η google δεν ακουμπαει την apple.

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Ναι αν παίρνεις μόνο τηλέφωνο άντε και κανένα sms... για τα υπόλοιπα θέλεις διπλάσια μνήμη και πολύ πολύ υπομονή...

Αυτο το γραψαμε και στο αλλο θεμα ειναι κατι που δεν ισχυει. Android με 4GB ram και καθαρο android πανε σφαιρα στα παντα ουτε lag ουτε battery drain τιποτα. Και κρατανε πολλες εφαρμογες στο background. Τα νεα iphone θα εχουν 6gb ram απο οτι λεγεται. Το οτι καποιες εταιριες βαζουν ενα πολυ βαρυ UI και γονατιζουν κινητα με 6gb ram δεν σημαινει οτι φταιει το android. Ενα oneplus με 3gb ram ειναι το ιδιο γρηγορο με ενα ιδιο iphone με ιδια ram. Καποια πραγματα πρεπει να τα αφηνουμε πισω ειναι κλισε του παρελθοντος που εχουν καταρριφθει χρονια τωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αυτο το γραψαμε και στο αλλο θεμα ειναι κατι που δεν ισχυει. Android με 4GB ram και καθαρο android πανε σφαιρα στα παντα ουτε lag ουτε battery drain τιποτα. Και κρατανε πολλες εφαρμογες στο background. Τα νεα iphone θα εχουν 6gb ram απο οτι λεγεται. Το οτι καποιες εταιριες βαζουν ενα πολυ βαρυ UI και γονατιζουν κινητα με 6gb ram δεν σημαινει οτι φταιει το android. Ενα oneplus με 3gb ram ειναι το ιδιο γρηγορο με ενα ιδιο iphone με ιδια ram. Καποια πραγματα πρεπει να τα αφηνουμε πισω ειναι κλισε του παρελθοντος που εχουν καταρριφθει χρονια τωρα.

Δεν διαφωνώ σε κάτι απο αυτά που γράφεις και ίσως λάθος μου που έγραψα  android σκέτο μιας και παρασύρθηκα από το συμφορίτη μας... 

 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Federer είπε

Απογοήτευση το νέο iOS 14...για να μεταβώ σε iPhone περιμένω τα εξής:

  • Αποστολή ringtone με bluetooth
  • Ενεργοποίηση του fm radio
  • Flash player στο Safari
  • Αλλαγή themes και γραμματοσειράς
  • Εγκατάσταση πειρατικών εφαρμογών, εκτος App Store
  • File Browser για να πειράζω τα αρχεία συστήματος
  • Εγκατάσταση ROMS

 

Άψογος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γκρεμίστηκαν φούρνοι αναμφισβήτητα. Δεν τις λες και επαναστατικές τις αλλαγές αλλά σίγουρα καλοδεχούμενες. Καλό βήμα από την Apple. Αργά αλλά σταθερά.

Θα μπορούμε να αλλάξουμε όλες τις default εφαρμογές ή mail, browser, maps;

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Γκρεμίστηκαν φούρνοι αναμφισβήτητα. Δεν τις λες και επαναστατικές τις αλλαγές αλλά σίγουρα καλοδεχούμενες. Καλό βήμα από την Apple. Αργά αλλά σταθερά.

Θα μπορούμε να αλλάξουμε όλες τις default εφαρμογές ή mail, browser, maps;

Μονο mail και browser.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Federer είπε

Απογοήτευση το νέο iOS 14...για να μεταβώ σε iPhone περιμένω τα εξής:

  • Αποστολή ringtone με bluetooth
  • Ενεργοποίηση του fm radio
  • Flash player στο Safari
  • Αλλαγή themes και γραμματοσειράς
  • Εγκατάσταση πειρατικών εφαρμογών, εκτος App Store
  • File Browser για να πειράζω τα αρχεία συστήματος
  • Εγκατάσταση ROMS

Ρε παιδιά… Είπαμε οτι ο Federer είναι το Number 1 γνωστό troll του Insomnia αλλά αυτό το αστειάκι με το ΙΔΙΟ Screen Capture απο την εποχή του iOS 2 πρέπει να σταματήσει… Ο τύπος είναι τόσο Outdated όσους μήνες κάνουν να πάρουν τα Android ( Εκτός Pixel ) Security Patches ...

6 ώρες πριν, dimkord είπε

update για να παρω widgets και pip? Ευχαριστω,εχω ηδη

Updates για Security Reasons… ΤΖΙΜΑΝΙ ΕΙΣΑΙ …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, gripoulas1983 είπε

Απλα ετοιμαστε για XXX.Ερχεται και ο a14 ανδροιντακιααααααα!!!!!!!!!!!

Πες μου εσύ συγκεκριμένα. Τι θα σου δώσει ο Α14 που δεν μπορούσες να κάνεις με τον 13 εσύ συγκεκριμένα γιατί σε ενενα απευθύνομαι 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι συμφορουμίτες χρήστες του Android, πόσα χρόνια λέμε τα ίδια, ποιο είναι το νόημα να μπαίνετε σε ένα topic που μιλάει για την αναβάθμιση ενός λειτουργικού που δε χρησιμοποιείτε, για ένα τηλέφωνο, tablet, υπολογιστή που δεν έχετε και να καλύπτετε τα 70-80% των μηνυμάτων με χολή και ειρωνικά σχόλια; Πιστεύετε πραγματικά ότι θα κάνετε κάποιο χρήστη που έχει επιλέξει εδώ και χρόνια να χρησιμοποιεί iOS, να έχει iPad ή Mac να νιώσει άσχημα, ρηγμένος ή πρόβατο με τα εξυπνακίστικα σχόλια σας; Μπορεί για εσάς κάθε αναβάθμιση λογισμικού να μη σας λέει κάτι, γιατί περιμένετε τα περισσότερα πράγματα από εφαρμογές τρίτων ή από το καινούργιο σας κινητό που θα αλλάξετε πιο σύντομα, οι περισσότεροι όμως από έμας κάθε χρόνο περιμένουμε σαν μικρά παιδιά τα καλούδια που θα περιέχει η καινούργια αναβάθμιση ελπίζοντας ότι για ένα ακόμη χρόνο θα καλύπτεται η συσκευή 4ετίας, 5ετίας που έχουμε. Και τα περιμένουμε όχι  για να τη λέμε στους άλλους ότι δεν το έχουν, αλλά γιατί ξέρουμε ότι θα έχουν υλοποιηθεί με τον καλύτερο και πιο smooth τρόπο.

Τέλος θα πω κάτι που λέω όποτε γράφω σε αντίστοιχα μηνύματα, αν κάποιος δεν περάσει ποτέ από το οικοσύστημα, δηλαδή να έχει κινητό, tablet, υπολογιστή (να μην πω και apple tv) για να καταλάβει πόσο καλό integration υπάρχει ανάμεσα στις συσκευές, νομίζω δε δικαιούται να σχολιάζει γιατί παλά δεν μπορεί να το καταλάβει.

Και για όσους σπεύσουν να πουν ότι για όλα αυτά χρειάζεται μια περιουσία, θα πω ότι οι περισσότεροι από εμάς δεν αγοράζουν σχεδόν ποτέ κάτι από τις 1-2 τελευταίες συσκευές.

Εγώ έχω έναν iMac 27" του 2011, ένα iPhone 6S Plus, ένα iPad Pro 10,5 και ένα Apple TV 4 που δουλεύουν άψογα μεταξύ τους, τα αγόρασα όλα μεταχειρισμένα 2 χρόνια μετά την κυκλοφορία τους προσθέτοντας 100-200 ευρώ έχοντας πουλήσει προηγούμενα μοντέλα, που είχαν αγοραστεί με τον ίδιο τρόπο.

Ειλικρινά αν μου έλεγε κάποιος σήμερα τι κινητό θέλεις με 200 ευρώ θα έπαιρνα ένα iPhone 6S Plus πάλι και θα είχα το τελευταίο λειτουργικό, έχοντας όλη την εμπειρία (με χειρότερη κάμερα) αλλά με απόλυτη ασφάλεια στα πάντα, εκατοντάδες αγορασμένες φθηνά ή δωρεάν εφαρμογές (που είχαν μπει δωρεάν για λίγες ημέρες) από όλα τα χρόνια, apple pay με 3 κάρτες, τέλειο (αν και τρώει αρκετη μπαταρία λόγω παλαιότητας) Augment Reality και πολλά άλλα. Να μην πω για τη χρήση στο Apple Pencil στο iPad Pro που δεν είχε έτσι κι αλλιώς καμμία σχέση με ότιδήποτε κυκλοφορεί και τώρα απλά απογειώνεται. 

Θέλετε όλοι οι άλλοι το OnePlus, Xiaomi, Samsung, Huawei σας, με γεια σας με χαρά σας, αφήστε μας να πούμε κι εμάς μια κουβέντα γιατί θα είμαστε εμείς που θα το χρησιμοποιήσουμε το κάθε νέο λειτουργικό. Εύχομαι κάποια στιγμή να το καταλάβετε.

  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...