Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει κάτι να αυξήσω την ταχύτητα;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Έχω το εξής θέμα εδώ και περίπου πέντε χρόνια.η σύνδεση που έκανα στο σπίτι για τηλέφωνο και ίντερνετ είναι με 24 ταχύτητα.το θέμα είναι όμως ότι εγώ στο σπίτι μου δεν πιάνω παραπάνω από 2,5 mbps.το οποίο είναι πρόβλημα στο αν θες να κατεβάσεις κάτι ή να βλέπεις κάτι στο ίντερνετ.υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσω να κάνω κάτι με την ταχύτητά μου γιατί η cosmote δεν βλέπω να περνάει οπτική ίνα για τα επόμενα δύο χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ταχύτητα για την οποία πληρώνεις είναι ΕΩΣ 24 και όχι καρφί 24.
Αυτή είναι η πρακτική όλων των εταιρειών εδώ και πολλά χρόνια, δυστυχώς.

Ο μόνος τρόπος να την αυξήσεις είναι να δείς αν κάποιος πάροχος προσφέρει vdsl στην περιοχή σου και να κάνεις αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος μου είπε για ένα booster αλλά δεν είναι σωστά και πολλή σημασία εκείνη την στιγμή.ξερεις περίπου τι είναι ;υτο και αν αξίζει;;;το λέω για να αποφύγω την αλλαγή εταιρείας την συγκεκριμένη στιγμή γιατί έχω ένα πολύ ευνοικο πακετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εχω οπτικες ινες συνδεση 60αρα , πολυ λιγα site με αφηνουν να κατεβασω στα 5,5-5,8 τα πλειστα εχουν κοφτες σε ταχυτητα ωστε να μην τους τρως το bandwidth

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, noobogadgetakias είπε

Κάποιος μου είπε για ένα booster αλλά δεν είναι σωστά και πολλή σημασία εκείνη την στιγμή.ξερεις περίπου τι είναι ;υτο και αν αξίζει;;;το λέω για να αποφύγω την αλλαγή εταιρείας την συγκεκριμένη στιγμή γιατί έχω ένα πολύ ευνοικο πακετο.

Δεν υπάρχουν τέτοιες συσκευές που αυξάνουν την ταχύτητα της γραμμής, αυτά είναι παραμύθια.

Κάποιοι πάροχοι, π.χ. vodafone, προσφέρουν δυνατότητα να έχεις ίντερνετ μέσω 3G στο σπίτι αλλά αυτό είναι άλλο πράμα και δεν αφορά την υπάρχουσα τηλεφωνική γραμμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, logvphys είπε

Αυτο εννοει............... το booster του ΟΤΕ.

Κατάλαβα τί εννοεί αλλά και το booster προϋποθέτει να πιάνει πολύ καλό σήμα κινητής εκεί που είναι το σπίτι του.

Και φυσικά έχει κ περιορισμένο όγκο δεδομένων, δεν είναι απεριόριστο.

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε μάλλον πρέπει να ψάχνω για άλλη εταιρεία ...η σύνδεση στο σπίτι είναι τραγική ..μένω στο Συκάμινο Ωρωπού και είναι το μόνο μέρος που δεν έχει ακόμα οπτική ίνα....ολόκληρος ο Ωρωπός έχει αναβαθμιστεί εκτός από εμάς...έλεος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dpolal είπε

Κατάλαβα τί εννοεί αλλά και το booster προϋποθέτει να πιάνει πολύ καλό σήμα κινητής εκεί που είναι το σπίτι του.

Και φυσικά έχει κ περιορισμένο όγκο δεδομένων, δεν είναι απεριόριστο.

Ναι, μετα τα 100GB η ταχυτητα πεφτει στα 15mbps, που ειναι ΠΟΛΥ καλυτερα απο τα 2mbps που εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Aggelos_INSM είπε

Ναι, μετα τα 100GB η ταχυτητα πεφτει στα 15mbps, που ειναι ΠΟΛΥ καλυτερα απο τα 2mbps που εχει

Δηλαδή εγώ μπορώ να παρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και να ζητήσω το συγκεκριμένο πράγμα;;;πως το ζητάω ακριβώς;;;να πάρω αύριο κιόλας.και γιατί λέγεται 3g;;θα μου δώσουν συσκευή με κάρτα σιμ;

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noobogadgetakias είπε

Δηλαδή εγώ μπορώ να παρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και να ζητήσω το συγκεκριμένο πράγμα;;;πως το ζητάω ακριβώς;;;να πάρω αύριο κιόλας.και γιατί λέγεται 3g;;θα μου δώσουν συσκευή με κάρτα σιμ;

Εχεις καλο σημα 4g στο σπιτι σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, noobogadgetakias είπε

Ναι.αν εννοείς στα κινητά όταν ανοίγω τα δεδομένα ναι.εννοειται.

Ποση ταχύτητα πιανεις συνηθως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...