Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει κάτι να αυξήσω την ταχύτητα;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, noobogadgetakias είπε

Όχι ρε συ.νομιζα ότι εννοούσες το ίντερνετ του σπιτιού .το 4g πως το μετραω δηλαδή;;;

ανοιγεις δεδομενα, μπαινεις speedtest.net και δειχνεις screenshot 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

66.64 Mbps download με το 4g

Εικόνα πως ανεβάζω από το κινητό κατευθείαν;;;πρέπει να μπω σε σάιτ που φιλοξενεί εικόνες για να την βάλω και εδώ;;

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, noobogadgetakias είπε

66.64 Mbps download με το 4g

Εικόνα πως ανεβάζω από το κινητό κατευθείαν;;;πρέπει να μπω σε σάιτ που φιλοξενεί εικόνες για να την βάλω και εδώ;;

Μπες εδω

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_speed_booster.html

Πατα "ενδιαφερομαι για την υπηρεσια"  και γραφεις τα στοιχεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Aggelos_INSM είπε

Μπες εδω

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_speed_booster.html

Πατα "ενδιαφερομαι για την υπηρεσια"  και γραφεις τα στοιχεια σου

Μια χαρά ..νομίζω με σχεδον 7 ευρώ τον μήνα που χρεώνει μόνο και μόνο τις ταχυτητες που θα έχω αξίζει και με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θες, ανέβασε μας τα στατιστικά της γραμμής σου (μέσα από το ρούτερ σου), να δούμε τι ακριβώς συμβαίνει

Επεξ/σία από theanonymous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, theanonymous είπε

Αν θες, ανέβασε μας τα στατιστικά της γραμμής σου (μέσα από το ρούτερ σου), να δούμε τι ακριβώς συμβαίνει

Ωραία.θες screenshot από ποιο σημείο στις καρτέλες που έχει μόλις μπαινω στις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noobogadgetakias είπε

Ωραία.θες screenshot από ποιο σημείο στις καρτέλες που έχει μόλις μπαινω στις ρυθμίσεις.

192.168.1.1

Συνδεσου με τα στοιχεια που γραφει κατω απο το ρουτερ, πηγαινε στο internet και δειξε screenshot 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, noobogadgetakias είπε

50db line attenuation ειναι πραγματικα αθλιο. Έχεις καποιον εκεί κοντά σου (κάποιο διπλανό σπίτι ίσως) που να μπορεί να σου δώσει με screenshot (όπως το δικό σου) τα στατιστικά της γραμμής του; Γενικά αν απο την πλευρά της η cosmote δεν εχει προβλημα και δεν εισαι παααρα πολυ μακρια απο το καφάο τους, η καλωδίωση του σπιτιού σου είναι άθλια και ένας ηλεκτρολόγος θα μπορούσε να στην αλλάξει και να ανέβει η ταχύτητα. 

Θα μπορούσες πάντως σε κάθε περίπτωση να φέρεις έναν ηλεκτρολόγο να δει πόσο θα έπιανες με καλή καλωδίωση στο σπίτι σου και να σιγουρέψεις ότι το πρόβλημα δεν είσαι "εσύ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα η καλωδίωση του σπιτιού είναι καινουρια...ούτε πέντε χρόνια δεν έχουν περάσει από τότε που έγινε καθολική ανακαίνιση του σπιτιού...τα πάντα...όταν λέω τα πάντα..τα πάντα.και το καράβι δεν απέχει ούτε 70μετρα από την κολόνα που φεύγει το καλώδιο του ΟΤΕ για να φτάσει σπίτι μου.

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, GiwrgosP- είπε

50db line attenuation ειναι πραγματικα αθλιο. Έχεις καποιον εκεί κοντά σου (κάποιο διπλανό σπίτι ίσως) που να μπορεί να σου δώσει με screenshot (όπως το δικό σου) τα στατιστικά της γραμμής του; Γενικά αν απο την πλευρά της η cosmote δεν εχει προβλημα και δεν εισαι παααρα πολυ μακρια απο το καφάο τους, η καλωδίωση του σπιτιού σου είναι άθλια και ένας ηλεκτρολόγος θα μπορούσε να στην αλλάξει και να ανέβει η ταχύτητα. 

Θα μπορούσες πάντως σε κάθε περίπτωση να φέρεις έναν ηλεκτρολόγο να δει πόσο θα έπιανες με καλή καλωδίωση στο σπίτι σου και να σιγουρέψεις ότι το πρόβλημα δεν είσαι "εσύ"

Με 53 attenuation εχω γνωστο και πιανει 4.9mbps χαχα 

Επεξ/σία από Aggelos_INSM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, noobogadgetakias είπε

Μα η καλωδίωση του σπιτιού είναι καινουρια...ούτε πέντε χρόνια δεν έχουν περάσει από τότε που έγινε καθολική ανακαίνιση του σπιτιού...τα πάντα...όταν λέω τα πάντα..τα πάντα.και το καράβι δεν απέχει ούτε 70μετρα από την κολόνα που φεύγει το καλώδιο του ΟΤΕ για να φτάσει σπίτι μου.

Τουλαχιστον ζητα να σου κατεβασουν το SNR στο 12.. Τα 20 ειναι  η υπερβολη της υπερβολης.

Πιθανοτατα θα σου δωσει ενα μικρό boost

 

Επεξ/σία από GiwrgosP-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά σορρυ αλλά το καράβι είναι το καφαο....

Χαχαχαχα..άτομο τ9

Το snr(το οποίο δεν ξέρω τι είναι) μπορούν να το κατεβάσουν αυτοί από την εξυπηρέτηση πελατών η πρέπει να μιλήσω με τεχνικο του ΟΤΕ στην περιοχή μου;;;

Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noobogadgetakias είπε

Παιδιά σορρυ αλλά το καράβι είναι το καφαο....

Χαχαχαχα..άτομο τ9

Το snr(το οποίο δεν ξέρω τι είναι) μπορούν να το κατεβάσουν αυτοί από την εξυπηρέτηση πελατών η πρέπει να μιλήσω με τεχνικο του ΟΤΕ στην περιοχή μου;;;

εξυπηρέτηση πελατων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...