Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να πω και για την σειρα tycoon οτι ειναι γενικα καλη (περισσοτερο ως επιχειρηματικος προσομειωτης), με ναυαρχιδα το:

 

51K6oeCF2hL.jpg

 

Για να το αγορασεις απο το amazon.com, εδω...

Εγω στην θεση σου πάντως θα περιμενα τις εκπτωσεις..

 

"Εχεις οτι χρειαζεται για να γινεις ο μεγιστανας της χέστρας? ΟΕΟ?"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και για την σειρα tycoon οτι ειναι γενικα καλη (περισσοτερο ως επιχειρηματικος προσομειωτης), με ναυαρχιδα το:

 

51K6oeCF2hL.jpg

 

Για να το αγορασεις απο το amazon.com, εδω...

Εγω στην θεση σου πάντως θα περιμενα τις εκπτωσεις..

 

"Εχεις οτι χρειαζεται για να γινεις ο μεγιστανας της χέστρας? ΟΕΟ?"

 

GOTY 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια και αυτα τα παιχνιδακια τωρα 7 και 4 πρωι πρωι θα ξεκινησω το κατεβασμα να ναι ετοιμα μεχρι το απογευμα ευχαρηστω



Να προσθεσω οτι το garden simulator εχει και pvp αν ενδιαφερεσαι :D

με κρακαρισμενο παιζει pvp ??? ξερεις ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είναι ακριβώς στην φάση των Splinter Cell/Hitman/MGS, σου προτείνω να δεις οπωσδήποτε τη σειρά Mass Effect, αν φυσικά δεν το έχεις κάνει ήδη:

 

 

Το βίντεο δεν είναι από την έκδοση για PC και γενικά αδικεί κάπως το gameplay...

 

Οι μάχες είναι εξαιρετικές, το σύστημα κάλυψης απλά τα σπάει, ενώ χρειάζεται τακτική για να τη βγάλεις καθαρή στις περισσότερες περιπτώσεις (ναι, μπορείς να κάνεις τους εχθρούς να τα χάσουν και να τους φας λάχανο χωρίς να σε πάρουν πρέφα, μην περιμένεις όμως τελείως stealth based δράση).

 

Το στόρυ (τουλάχιστον στα δυο πρώτα παιχνίδια της σειράς) είναι εξαιρετικό. Αν σε ψήνει το sci fi setting και δε σε χαλάνε τα RPG στοιχεία (μη φανταστείς πως πρόκειται για hardcore RPG πάντως), δοκίμασε το. Ξεκίνα εννοείται με το πρώτο της σειράς και παρ' τα σερί!

 

Αν πάλι θες κάτι σκληροπυρηνικό, τεράστιο, εντελώς open ended ( :P) και -πάνω απ' όλα- έχεις χρόνο για κάψιμο, ξεκίνα Skyrim, κάνε ένα stealthy τοξότη και μοίρασε πόνο! Bonus η kill cam αν πετύχεις κάποιο critical hit:

 

https://www.youtube.com/watch?v=5YmVKj6Ns0Q

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.

Για μερικές μέρες θα εχω στα χέρια μου ενα δυνατό μηχάνημα και θέλω να θυμηθώ τα φοιτητικά μου χρόνια. Ψάχνω ένα game τύπου warcraft ή starcraft ή age of empires ή command and conquer για offline gaming. Επειδή απέχω απο το χωρο πολλά χρόνια χρειάζομαι τα φώτα σας

 

Προϋποθέσεις:

  • Καθαρά offline gaming.
  • Να δέχεται cheats (απαράβατο). Δεν θέλω να κάνω εσωτερική αναζήτηση μέσω του ατελειωτου gaming. Ψάχνω κάτι να φτιαχνω στρατό και να τα κάνω μαντάρα.
  • Θα προτιμουσα να αποφύγω παιχνίδια ΒΠΠ. Δεν τα απορρίπτω αλλά προτιμώ πιο σύγχρονες τεχνολογίες.
  • Σχετικά απλό, ώστε να μη χρειάζεται να κάνω μεταπτυχιακό για να καταλάβω τις τεχνολογίες, τους ήρωες και τις δυνατότητες τους.
  • Προτιμώ να αποφύγω λύσεις τύπου steam. Τίτλους θέλω και θα βγάλω άκρη μόνος μου.

 

Ιδεες;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Warhammer 40k dawn of war (1 και 2 + expansions για το καθενα), Command and conquer generals, Rise of nations, Darwinia, World in conflict (προσωπικα δεν με εξιταρει), Company of heroes (ΒΠΠ και το καταγουσταρα εγω που δεν πλησιαζω παιχνιδια ΒΠΠ), Ground control 2.

 

Αυτα τα λιγα απο εμενα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας φίλοι μου! Ψάχνω για κάποια κορυφαία PC games γιατι χτιζω το pc μου κ χρειάζομαι μερικές καλές επιλογές! Αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι θα με διευκολύνεται πολυ! Ευχαριστω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτιζω το pc μου κ χρειάζομαι μερικές καλές επιλογές! Αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι θα με διευκολύνετε πολυ!

Φτιάξε πρώτα το pc σου, αγόρασε το και μετά ψάχνεις για games.

Αν θες να αγοράσεις αυτοκίνητο, πρώτα το αγοράζεις και μετά ψάχνεις για καλό ηχοσύστημα, έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτιζω το pc μου κ χρειάζομαι μερικές καλές επιλογές! Αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι θα με διευκολύνετε πολυ!

Ξεκίνα με τα witcher που έχουν και απίστευτα γραφικά και μέτα δες κανα grid για ράλλυ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...