Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χμμ δεν ξέρω , έχω κάνει την απόπειρα να το κατεβάσω 2 φορές , αλλά καμία απο τις φορές δεν με τράβηξε την προσοχή...

γενικά ψάχνομαι τελευταία ... δεν ξέρω, αν βρεις τίποτα καλό και εσύ πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Προτάσεις για strategy games που εξελίσσονται τον 20ο αιώνα

Παιδια έχετε να προτείνεται κανα strategy game που να ξεκινάει απο πχ 19ο αιωνα και μετά (οχι δλδ απο τα αρχαία χρόνια) και να συνεχίζει στο μέλλον. Προτιμώ να έχει τον κόσμο όπως είναι στην πραγματική του μορφή με τις ηπειρους κλπ, να έχει κάποιες ιστορικές προσωπικότητες αλλά φυσικά η ιστορία να μπορεί να αλλάξει αναλογα με το ποιος προοδεύει.
 
Θα προτιμουσα να είναι turn based αλλά και real time είναι οκ. Οσο πιο καινουριο να ναι για να έχει ικανοποιητικά γραφικά, αλλα και πιο παλια δεν έχω πρόβλημα. Εννοείται να μην έχει μάγια , δράκους, κλπ και να μην είναι τόσο περιπλοκο όσο το europa universalis (τουλάχιστον ετσι μου φανηκε στην αρχη, δεν πολυασχοληθηκα καθώς δεν μου άρεσε).
 
 
edit: επίσης να σημειώσω ότι δεν μου αρέσουν σαν τα might and magic (αν θυμαμαι καλα) που όταν είναι να γίνει μάχη σε εμφανίζει σε ένα νταμπλο όπου γίνεται η μάχη. Θέλω κανονικά εκει που ειμαι στα εξάγωνα/τετραγωνα να γίνεται η μάχη (οσον αφορά τα turn based)
 
edit2: επίσης δεν μου αρέσει το στυλ (καμερα, χειρισμός) του total war shogun κλπ
 
edit3: ναι το ξέρω είμαι περιεργος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το civ το χω παιξει, θα ξανα ασχοληθώ όταν βγει το καινουριο expansion, οπως επίσης κορυφαιο αν καποιος δεν το ξέρει είναι και το warlock master of the arcane, αλλα με μάγια, κλπ

 

προσανατολίζομαι σε κανα command and conquer που δεν εχω ασχοληθεί ποτε, αν και εχω αγοράσει το generals deluxe edition αυθεντικό εδώ και χρόνια, ή κανα red alert, αλλά έλεγα κάτι πιο πρόσφατο για καλύτερα γραφικά και αν γίνεται turn based

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

το civ το χω παιξει, θα ξανα ασχοληθώ όταν βγει το καινουριο expansion, οπως επίσης κορυφαιο αν καποιος δεν το ξέρει είναι και το warlock master of the arcane, αλλα με μάγια, κλπ

 

προσανατολίζομαι σε κανα command and conquer που δεν εχω ασχοληθεί ποτε, αν και εχω αγοράσει το generals deluxe edition αυθεντικό εδώ και χρόνια, ή κανα red alert, αλλά έλεγα κάτι πιο πρόσφατο για καλύτερα γραφικά και αν γίνεται turn based

Company of heroes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Company of heroes.

 

καλό, το χα ξεχάσει. Απ'ότι είδα βγάινει το 2 25/6 οπότε μάλλον θα περιμένω να δοκιμάσω αυτό

 

Ρίξε μια ματιά σε παιχνίδια της Paradox, όπως το Europa Universalis.

οπως λέω και στο 1ο ποστ, λίγο που ασχολήθηκα με το 3 μου φάνηκε πολύ πολύπλοκο και δεν μου άρεσε και ιδιαιτερα

 

δεν ειναι 20 αλλά αρκετά ωραια τα supreme commander 

 

και αυτο το χα ξεχάσει , αλλά είδα λίγο gameplay και δεν με τρελανε, χωρια που μου θύμησε starcraft

 

 

Aπο τη σειρα command and conquer ποιο θα προτίνατε?

Καμια προταση για turn based?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

καλό, το χα ξεχάσει. Απ'ότι είδα βγάινει το 2 25/6 οπότε μάλλον θα περιμένω να δοκιμάσω αυτό

 

οπως λέω και στο 1ο ποστ, λίγο που ασχολήθηκα με το 3 μου φάνηκε πολύ πολύπλοκο και δεν μου άρεσε και ιδιαιτερα

 

 

και αυτο το χα ξεχάσει , αλλά είδα λίγο gameplay και δεν με τρελανε, χωρια που μου θύμησε starcraft

 

 

Aπο τη σειρα command and conquer ποιο θα προτίνατε?

Καμια προταση για turn based?

thanks

Command and Conquer δεν σου προτείνω γιατί όλα είναι σύγχρονα/φουτυριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προτάσεις για game με το συγκεκριμενο στοιχειο στο gameplay

 

Ο καθε player εχει συγκεκριμενα γουστα και απαιτησεις απο βιντεοπαιχνιδια.Αυτο το καιρο ψαχνω συγκεκριμενου τυπου παιχνιδια.Τελος παντων να μη σας ζαλιζω θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο game στο οποιο να μπορεις να κινηθεις μεσα στο χωρο,να προσπαθεις να καλυφθεις κανοντας τους αντιπαλους να σε χανουν και να σε ψαχνουν και τελος να μπορεις να τους αιφνιδιασεις εκει που δε το περιμενουν.Το βασικο στοιχειο που ειχε το splinter cell convivtion και το deus ex Τα οποια εννοειται πως τα χω παιξει.Δε ξερω αν υπαρχνουν αλλα παρομοια.Το σεναριο δε με ενδιαφερει.Θα ηθελα μονο να βρω ενα τετοιο παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε σ ευχαριστω για την απαντηση.Ομως το συγκεκριμενο παιχνιδι για pc υπαρχει μεχρι το 2 το οποιο ειναι πολυ χαμηλα για τα γουστα μου ειδικα στα γραφικα.Συγγνωμη,το ξερω πως γινομαι πολυ απαιτητικος και δυσκολος αλλα θα ηθελα κατι πιο συγχρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...